ECB: economische vooruitzichten 'fragiel', recessie mogelijkheid
BRUSSEL (ANP/AFP) - De vooruitzichten voor de financiële stabiliteit in het eurogebied blijven "fragiel", waarschuwt de Europese Centrale Bank (ECB). Dat komt volgens de centrale bank vooral door de nog altijd te hoge inflatie en geopolitieke spanningen.
De ECB verhoogde de rente het afgelopen jaar in een recordtempo om de stijgende inflatie te beteugelen, maar de stijging van de consumentenprijzen ligt nog steeds boven de doelstelling van de bank van 2 procent.
Ondertussen hebben de hogere leenkosten negatieve gevolgen voor de economie van de twintig EU-landen. Daardoor verlaagde de Europese Commissie vorige week de groeiverwachtingen voor dit jaar en volgend jaar. "De zwakke economische vooruitzichten, samen met de gevolgen van de hoge inflatie, zetten de mogelijkheden van mensen, bedrijven en overheden om hun schulden af te lossen onder druk", zegt Luis de Guindos, vicepresident van de ECB.
"Het is van cruciaal belang dat we waakzaam blijven nu de economie overgaat naar een klimaat van hogere rentetarieven, gekoppeld aan toenemende onzekerheden en geopolitieke spanningen", vervolgt hij. De ECB waarschuwt ook dat een recessie een "mogelijk scenario" is als gevolg van de verslechterende vooruitzichten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Verenigde Staten heeft de schikking van Elon Musk met beurswaakhond SEC goedgekeurd. Dit deed ze ondanks "serieuze bedenkingen" over de overeenkomst, meldde ze.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten, nadat de Amerikaanse president Donald Trump zich strijdbaar had getoond tegenover Iran. Na beschietingen van tankers in de Straat van Hormuz verklaarde het staatshoofd dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en zinspeelde hij op zware aanvallen.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - 's Werelds grootste vleesverwerker, JBS, zwakt zijn klimaatdoelstellingen fors af. Het van oorsprong Braziliaanse bedrijf streeft er niet langer naar om in 2040 per saldo geen broeikasgassen meer uit te stoten, maakt duurzaamheidschef Jason Weller bekend.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse techbedrijf Mews schrapt ongeveer 15 procent van de banen, wat neerkomt op zo'n 170 medewerkers. De leverancier van software voor hotels wil meer inzetten op kunstmatige intelligentie (AI) en verwacht daarom met minder medewerkers verder te kunnen gaan.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese aandelenbeurzen zijn flink lager gesloten. De verliezen volgen op oorlogszuchtige taal van de Amerikaanse president Donald Trump richting Iran, dat verantwoordelijk wordt gehouden voor meerdere aanvallen op tankers in de Straat van Hormuz. Trump verklaarde dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en dat de VS zware aanvallen op het land voorbereiden.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Rusland heeft de export van diesel verboden om binnenlandse tekorten te voorkomen na Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Moskou stelde eerder al beperkingen in op de export van benzine en kerosine om dezelfde reden.
13 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo ondervindt problemen met de levering van producten aan supermarkten vanuit een distributiecentrum in Veghel. Dit leidt ertoe dat sommige schappen in supermarkten in het zuiden van Nederland leger zijn, bevestigt een woordvoerster van de supermarktketen na een bericht van vakmedium Distrifood.
13 uur geleden