Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB-directielid waarschuwt voor te brede steun tegen inflatiepijn

ECB-directielid waarschuwt voor te brede steun tegen inflatiepijn

AMSTERDAM (ANP) - Het is belangrijk dat regeringen met steun komen voor gezinnen die de rekeningen niet meer kunnen betalen, maar daarbij moeten ze oppassen dat ze prijzen niet verder de hoogte injagen. Daarvoor waarschuwde Frank Elderson, directielid van de Europese Centrale Bank (ECB), in het tv-programma Buitenhof.

Als financiële steun terechtkomt bij huishoudens die dit eigenlijk niet nodig hebben, stroomt er alleen maar meer geld de economie in wat de inflatie kan versterken, zegt Elderson. Maar dat regeringen in actie komen om iets te doen tegen onbetaalbare energierekeningen of boodschappen is volgens de Nederlander "een buitengewoon goede zaak".

"We hebben gehoord hoe prangend de problemen zijn. Ik was geschokt toen ik in de krant las hoe een scholier maandag onwel was geworden omdat bleek dat die sinds vrijdag niet meer had gegeten", verwees Elderson naar een bericht van NRC. "Het is buitengewoon belangrijk dat regeringen de ernst van de situatie onder ogen zien."

"Ik juich het toe dat het hoofd van de Eurogroep heeft gezegd dat het van belang is dat overheden daarbij oppassen dat ze hun steunpakketten niet te breed trekken. Omdat dit uiteindelijk een opdrijvend effect heeft op de inflatie", vervolgt hij. "Gelukkig is dit geen noodzakelijke tegenstelling, want de oplossing om hieruit te komen is om dit zo gericht mogelijk te doen."

De ECB voerde vorige week de grootste renteverhoging in de geschiedenis van de euro door om de torenhoge inflatie in te dammen. Elderson herhaalde de boodschap van centralebankpresident Christine Lagarde dat er meer forse renteverhogingen aankomen. Die doen weliswaar niets aan de beschikbaarheid van gas, maar zijn belangrijk om "de geest in de fles" te houden. "Het is belangrijk dat mensen er vertrouwen in hebben dat we onze doelstelling van 2 procent inflatie zullen halen", zegt Elderson. Als het vertrouwen verloren gaat, zou dit een prijsopdrijvende loon-prijsspiraal kunnen veroorzaken.

Meer uit Financieel

McDonald's zet in op hogere kwaliteit voedsel in nieuwe strategie

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's wil meer kwaliteit gaan bieden. De fastfoodketen kondigde maandag een vernieuwde strategie aan, waarbij het bedrijf onder meer wil inzetten op luxere kipgerechten, aantrekkelijkere restaurants en nieuwe speeltuinen. Volgens topman Chris Kempczinski past dit in de brede verwachting van de consument die "meer eist voor zijn geld".

8 minuten geleden
AI-bedrijf Anthropic dient aanvraag voor beursnotering VS in

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.

2 uur geleden
Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan om dataverzameling

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."

2 uur geleden
Beurzen verliezen na communicatiestop Iran, AEX wel licht hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.

3 uur geleden
Frankrijk weert Israël van belangrijke wapenbeurs

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische overheid is niet welkom op de aanstaande grote wapenbeurs bij Parijs. Dat geldt ook voor sommige Israëlische defensiebedrijven, zegt het Israëlische ministerie van Defensie. Zij mogen alleen luchtverdedigingssystemen aan de man brengen op de zogeheten Eurosatory.

3 uur geleden
Werknemers en vrienden krijgen 5 procent van SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX reserveert tot 5 procent van de aandelen voor bepaalde werknemers en familie en vrienden van leidinggevenden bij de komende beursgang. Dat staat in een aangepaste aanvraag van het bedrijf van Elon Musk. De verwachting is dat het bedrijf op 12 juni naar de beurs gaat.

4 uur geleden
Nvidia stijgt op Wall Street na nieuwe chips voor pc's

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3,5 procent omhoog op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een nieuwe chip voor personal computers (pc's) door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Met de nieuwe chip wil Nvidia AI-functionaliteit naar laptops en desktopcomputers brengen. De chip is het resultaat van een driejarige samenwerking met Microsoft om "de pc opnieuw uit te vinden" voor het AI-tijdperk, zei Nvidia-topman Jensen Huang. Het aandeel Microsoft steeg 2,5 procent.

5 uur geleden