Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB-bestuurder waarschuwt voor hogere inflatie door natuurschade

ECB-bestuurder waarschuwt voor hogere inflatie door natuurschade

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet rekening houden met risico's die voortvloeien uit schade aan de natuur, waarschuwt het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson. Volgens Elderson kan het proces van de achteruitgang van de natuur de inflatie op dezelfde manier aanjagen als klimaatverandering.

"Als de degradatie van de natuur doorgaat, zullen economische activiteiten die afhankelijk zijn van ecosysteemdiensten worden beïnvloed door problemen zoals verstoringen in de toeleveringsketen, die weer van invloed zijn op de prijzen en uiteindelijk op de inflatie", zei Elderson dinsdag in een toespraak tijdens de Euro Finance Week in Frankfurt.

Volgens Elderson zijn natuurdegradatie en klimaatverandering beide relevant voor het mandaat van de ECB om prijsstabiliteit te garanderen in de eurozone. De Nederlandse bestuurder, die ook vicevoorzitter is van de Toezichthoudende Raad van de ECB, heeft herhaaldelijk gewaarschuwd dat milieugerelateerde uitdagingen voor meer grilligheid in de economie zorgen.

De ECB bekijkt momenteel de strategie voor het monetaire beleid en de uitkomsten van die evaluatie worden in de tweede helft van 2025 verwacht. De evaluatie van de strategie biedt volgens Elderson een kans om rekening te houden met de risico's van natuurschade en klimaatverandering voor het monetaire beleid. Bij de vorige evaluatie, die in 2021 werd afgerond, stelde de ECB al een klimaatactieplan op.

Meer uit Financieel

Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

2 uur geleden
Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

5 uur geleden
Clouddivisie Amazon groeit opnieuw hard

SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.

6 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Alphabet bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.

7 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Berlijn stilgelegd om ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.

8 uur geleden
Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

10 uur geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

11 uur geleden