ECB-bestuurder: verdere renteverhoging 'vrij onwaarschijnlijk'
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een verdere renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) is "vrij onwaarschijnlijk" geworden omdat de inflatie sterker afzwakt dan verwacht. Dat heeft ECB-bestuurder Isabel Schnabel gezegd in een interview met persbureau Reuters.
Vorige week kwamen nieuwe inflatiecijfers voor de eurozone waaruit bleek dat de inflatie sterker afkoelt dan economen hadden verwacht. "De meest recente inflatiecijfers hebben een verdere renteverhoging vrij onwaarschijnlijk gemaakt", aldus Schnabel. Zij wordt gezien als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.
Volgens Schnabel waren die inflatiecijfers een "aangename verrassing" en zijn de ontwikkelingen "bemoedigend", al is het volgens haar nog te vroeg om de overwinning op inflatie uit te roepen.
Op de financiƫle markten wordt nu gespeculeerd dat de ECB al in april met een renteverlaging kan komen. Schnabel verklaarde dat het nog te vroeg is om daar iets over te zeggen. Het is volgens haar nog afwachten hoe het gaat met de inflatie.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
39 minuten geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Tijdelijk Noodfonds Energie wil snel met de nieuwe coalitie spreken over een vlotte heropening vanwege de kou. "We maken een koudere winter mee dan de afgelopen jaren. De energievraag is hoog en veel gezinnen moeten noodgedwongen de keuze maken tussen stoken of koken", zegt het Noodfonds vrijdag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland moet zich bij het verhogen van de defensie-uitgaven niet richten op tanks, maar op zaken waarin Nederland uitblinkt. Dat betogen economen van De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag na nieuw onderzoek.
2 uur geleden