Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB-bestuurder: renteverlaging dit jaar geen zekerheid

ECB-bestuurder: renteverlaging dit jaar geen zekerheid

DAVOS (ANP) - Het is geen zekerheid dat de Europese Centrale Bank (ECB) dit jaar de rente zal gaan verlagen. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Robert Holzmann gezegd tegen persbureau Bloomberg op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. Hij wijst onder meer op de risico's voor de inflatie door de onrust in het Midden-Oosten en de Rode Zee door de aanvallen van de Houthi-rebellen op de scheepvaart.

Door die aanvallen op schepen zijn grote rederijen nu aan het omvaren rond Afrika in plaats van door de Rode Zee en het Suezkanaal te varen. Daardoor stijgen de kosten voor de scheepvaart, wat doorberekend kan worden aan consumenten met dus een stuwend effect op de inflatie. Ook kunnen die spanningen in het Midden-Oosten zorgen voor hogere energieprijzen. Holzmann verklaarde dan ook dat het veel te vroeg is om te praten over een renteverlaging.

Om de hoge inflatie te bestrijden heeft de ECB de rente in de eurozone naar een recordniveau verhoogd. Inmiddels heeft de ECB gepauzeerd met die renteverhogingen en op de financiële markten wordt gespeculeerd dat de centrale bank in Frankfurt in het voorjaar de rente zou kunnen gaan verlagen. ECB-president Christine Lagarde heeft ook al gezegd dat het te vroeg is om te praten over een verlaging van de rente en dat waakzaamheid geboden blijft bij de inflatie.

Meer uit Financieel

Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

3 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

4 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

5 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

8 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

8 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

17 uur geleden
Einde winstreeks Wall Street, olieprijzen wel omlaag

NEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.

19 uur geleden