'ECB bereid meer te doen om coronacrisis in te dammen'
ROME (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal waar nodig nog meer doen om de coronacrisis te beteugelen, bovenop het noodpakket aan maatregelen dat recent is gepresenteerd. Dat zei ECB-bestuurder Ignazio Visco in een interview met de Italiaanse krant La Stampa.
De ECB kondigde vorige week een omvangrijk pakket maatregelen aan. Zo komt de bank met een extra opkoopprogramma van obligaties ter waarde van 750 miljard euro. Centralebankpresident Christine Lagarde benadrukte dat er bij de ECB "geen limiet" is als het gaat om de toewijding aan de euro en dat de centralebankiers alles zullen doen wat nodig is binnen de mogelijkheden van hun mandaat.
Volgens Visco is het aangekondigde pakket voldoende geweest om de spanningen op de financiële markten te verminderen. Voor nu is dat voldoende, zo laat de bestuurder en tevens gouverneur van de Italiaanse centrale bank optekenen. "Maar we zijn bereid meer te doen als dat nodig is."
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 met 0,2 procent gekrompen ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een nieuwe raming. Eerder werd voor het eerste kwartaal nog een nipte groei van 0,1 procent gemeld, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse regeringsfunctionarissen vrezen dat Chinese bedrijven de geavanceerde AI-chips van Nvidia in handen hebben gekregen door mogelijke mazen in de wet. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. De Verenigde Staten hebben juist strenge beperkingen opgelegd aan de verkoop van chips aan Chinese bedrijven om te voorkomen dat China over de meest geavanceerde chiptechnologie kan beschikken.
39 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse minister van Arbeid heeft grote techbedrijven van het land, waaronder Samsung Electronics, opgeroepen hun hoge winsten meer te delen. Hij waarschuwde dat de ongekend hoge winsten in de chipsector vanwege de AI-hausse de ongelijkheid dreigen te vergroten.
47 minuten geledenBALTIMORE (ANP) - De eigenaar van een bedrijf dat chartervluchten met privéjets aanbood, is veroordeeld voor het oplichten van klanten. Hij heeft mensen ongeveer 15 miljoen dollar afhandig gemaakt, aldus het Openbaar Ministerie in de Amerikaanse staat Maryland.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Voor een subsidieregeling voor een elektrische landbouwmachine of tractor is veel interesse bij boeren, nu de energieprijzen flink zijn gestegen door de Iranoorlog. De subsidiepot ging eerder deze week open, maar er is nu al veel meer steun aangevraagd dan er aan budget is. Agrotechniekbrancheclub Fedecom roept de politiek op snel meer geld beschikbaar te stellen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk door koersverliezen in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. Op Wall Street werden chip- en techaandelen donderdag al ingeruild voor meer traditionele bedrijven, waardoor de techzware Nasdaq licht lager sloot. De Dow-Jonesindex, die minder afhankelijk is van de techsector, steeg daardoor naar een nieuw recordniveau.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft zijn Chinese tegenhanger opgeroepen om het "onhoudbare" handelstekort tussen de economieën aan te pakken. Het handelstekort loopt op dit moment volgens hem op tot 1 miljard euro per dag.
3 uur geleden