Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB-beleidsmaker: rente verder omhoog om inflatie te beteugelen

ECB-beleidsmaker: rente verder omhoog om inflatie te beteugelen

BARCELONA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank moet zijn rentetarieven nog verder verhogen en die vervolgens een tijd hooghouden om de inflatie terug te brengen tot het gewenste niveau, zegt ECB-beleidsmaker Pablo Hernandez de Cos.

"Het proces van monetaire verkrapping is al ver gevorderd, hoewel we met de informatie waarover we momenteel beschikken nog een lange weg te gaan hebben", zei De Cos, die ook de president van de Spaanse centrale bank is.

De ECB probeert sinds vorig jaar de inflatie omlaag te krijgen door de rentes te verhogen, wat geld lenen duurder maakt. De inflatie is echter nog altijd fors hoger dan de doelstelling van de centrale bank voor de middellange termijn van 2 procent.

Prijsstabiliteit

Eerder deze maand krikte de ECB de rente opnieuw op, met 25 basispunten. Op de financiële markten is de verwachting dat de rentes nog twee keer, in juni en juli, verhoogd worden met een kwart procentpunt. Maar er gaan ook geluiden op dat de centrale bank de leenkosten verder wil verhogen.

Volgens De Cos moet de ECB zich blijven inzetten voor het verhogen van de tarieven om de prijzen in toom te houden, ook al krijgt de economie een klap van de historische reeks renteverhogingen. "Het verkrappingsproces zorgt op korte termijn voor lagere economische activiteit, maar het handhaven van prijsstabiliteit is de belangrijkste bijdrage die de centrale bank kan leveren om een ​​solide economische groei op lange termijn te verzekeren", aldus de beleidsmaker.

Meer uit Financieel

Maximumprijs benzine in België stijgt tot boven 2 euro per liter

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs van benzine in België stijgt woensdag tot boven de 2 euro per liter, maakte de regering bekend. Het is voor het eerst sinds juli 2022 dat die grens wordt overschreden.

14 minuten geleden
Meer passagiers via Schiphol ondanks oorlog in Midden-Oosten

SCHIPHOL (ANP) - Meer passagiers vlogen in april via Schiphol ten opzichte van een jaar eerder ondanks dat het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten via de luchthaven afgelopen maand is ingezakt. Luchtvaartmaatschappijen vliegen door de Iranoorlog niet van en naar verschillende bestemmingen in de Golfregio.

19 minuten geleden
Gewilde nieuwe Swatch-horloges uit Nederlandse winkels gehaald

UTRECHT (ANP) - De gewilde nieuwe Royal Pop-horloges die vanaf afgelopen weekend moesten worden verkocht in drie Nederlandse winkels van Swatch, zijn uit veiligheidsoverwegingen teruggestuurd naar het hoofdkantoor. Dat heeft Swatch gemeld aan het winkelpersoneel, zegt een medewerker dinsdag in de winkel in Utrecht tegen een verslaggever van het ANP.

57 minuten geleden
Nederlandse Loterij lijdt verlies na verhoging kansspelbelasting

RIJSWIJK (ANP) - Nederlandse Loterij heeft vorig jaar een miljoenenverlies geleden, tegenover ruim 30 miljoen euro winst een jaar eerder. De kansspelorganisatie, bekend van onder meer de Staatsloterij, Lotto en TOTO, zegt dat een verhoging van de kansspelbelasting de belangrijkste reden is voor het nettoverlies. Ook strengere speellimieten voor onlinekansspelen, het tabaksverbod en het verbod op sportsponsoring voor onlinekansspelen hadden een negatieve invloed op de resultaten.

1 uur geleden
Beurs Iran na 80 dagen heropend voor aandelenhandel

TEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israël op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.

1 uur geleden
Passagiersrecord voor zeecruiseschepen vanuit Duitse havens

WIESBADEN (ANP/DPA) - Zeecruiseschepen met vertrek uit Duitse havens hebben vorig jaar een recordaantal passagiers aan boord verwelkomd. Volgens het Duitse federale statistiekbureau Destatis stapten in totaal 1,51 miljoen mensen in Duitse havens aan de Noordzee en Oostzee aan boord voor cruises. Dat is een toename van 4 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 uur geleden
FNV opent meldpunt om 'chaos' bij Schiphol-beveiliging

SCHIPHOL (ANP) - FNV opent een meldpunt voor de duizenden beveiligers op Schiphol die sinds maandag zijn overgegaan naar een andere werkgever door de nieuwe aanbesteding van de beveiliging. "Via het meldpunt wil de vakbond ervaringen, signalen en problemen verzamelen over hoe de overgang in de praktijk verloopt", maakte de bond bekend.

2 uur geleden