Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ECB-beleidsmaker: rente verder omhoog om inflatie te beteugelen

ECB-beleidsmaker: rente verder omhoog om inflatie te beteugelen

BARCELONA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank moet zijn rentetarieven nog verder verhogen en die vervolgens een tijd hooghouden om de inflatie terug te brengen tot het gewenste niveau, zegt ECB-beleidsmaker Pablo Hernandez de Cos.

"Het proces van monetaire verkrapping is al ver gevorderd, hoewel we met de informatie waarover we momenteel beschikken nog een lange weg te gaan hebben", zei De Cos, die ook de president van de Spaanse centrale bank is.

De ECB probeert sinds vorig jaar de inflatie omlaag te krijgen door de rentes te verhogen, wat geld lenen duurder maakt. De inflatie is echter nog altijd fors hoger dan de doelstelling van de centrale bank voor de middellange termijn van 2 procent.

Prijsstabiliteit

Eerder deze maand krikte de ECB de rente opnieuw op, met 25 basispunten. Op de financiële markten is de verwachting dat de rentes nog twee keer, in juni en juli, verhoogd worden met een kwart procentpunt. Maar er gaan ook geluiden op dat de centrale bank de leenkosten verder wil verhogen.

Volgens De Cos moet de ECB zich blijven inzetten voor het verhogen van de tarieven om de prijzen in toom te houden, ook al krijgt de economie een klap van de historische reeks renteverhogingen. "Het verkrappingsproces zorgt op korte termijn voor lagere economische activiteit, maar het handhaven van prijsstabiliteit is de belangrijkste bijdrage die de centrale bank kan leveren om een ​​solide economische groei op lange termijn te verzekeren", aldus de beleidsmaker.

Meer uit Financieel

LTO-directeur Van den Heuvel wordt voorzitter van vakbond CNV

UTRECHT (ANP) - CNV krijgt volgend jaar een nieuwe voorzitter. De vakbond meldt dat de Ledenraad woensdag heeft ingestemd met de benoeming van Hans van den Heuvel, momenteel algemeen directeur bij LTO Nederland. Hij wordt vanaf 1 april 2026 de nieuwe voorzitter van CNV en volgt Piet Fortuin op. Die gaat dan met pensioen.

43 minuten geleden
Werkgevers aan Kamerleden: maak fietsen naar werk aantrekkelijker

DEN HAAG (ANP) - Een groep van zeventig grote werkgevers roept de Tweede Kamer op maatregelen te nemen om fietsen en reizen met het openbaar vervoer naar het werk aantrekkelijker te maken. De werkgevers willen onder andere dat Nederland meer investeert in het ov en goede fietsverbindingen en dat internationale treinreizen een beter alternatief voor zakelijk vliegen worden.

1 uur geleden
Europese CO2-taks gaat ook gelden voor wasmachines van buiten EU

BRUSSEL (ANP/RTR) - Wasmachines van buiten de EU krijgen binnenkort te maken met een Europese grensbelasting voor CO2-uitstoot. Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Schone Groei) heeft woensdag laten weten dat de belasting die al gold voor bijvoorbeeld aluminium en staal met ingang van volgend jaar wordt uitgebreid naar producten waarin veel van die materialen zijn verwerkt.

1 uur geleden
Toezichthouder vindt terugleverkosten zonnestroom niet onredelijk

DEN HAAG (ANP) - De terugleverkosten die energieleveranciers in rekening brengen bij huishoudens met zonnepanelen zijn niet onredelijk in vergelijking met de kosten die leveranciers maken. Dat oordeelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De toezichthouder vindt wel dat contracten moeilijk te vergelijken zijn, omdat energiebedrijven deze kosten op verschillende manieren doorberekenen aan hun klanten.

2 uur geleden
Olieaandelen in de belangstelling na meer druk Trump op Venezuela

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met winst aan de nieuwe handelssessie begonnen. Olieaandelen stonden in de belangstelling door de toenemende druk die de Amerikaanse president Donald Trump op het olierijke Venezuela legt. Hij beval een totale blokkade van alle gesanctioneerde olietankers die van of naar Venezuela varen.

2 uur geleden
Onderzoek: Nederland versterkt positie in quantumtechnologie

MUNCHEN/PARIJS (ANP) - De Nederlandse quantumsector is de afgelopen jaren verder uitgebreid met nieuwe bedrijven en investeringen. Dat melden het Europees Octrooibureau (EOB) en de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een nieuw onderzoek naar de sector. De quantumtechnologie verder opschalen en commercialiseren is volgens de organisaties nu de grootste uitdaging.

3 uur geleden
Pensioenfondsen kwetsbaar bij mogelijke AI-zeepbel, zegt DNB

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse pensioenfondsen beleggen fors in techaandelen en zijn daarmee kwetsbaar voor een mogelijke AI-zeepbel. Daarvoor waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB) woensdag in een analyse. Volgens de toezichthouder zijn de fondsen gevoelig voor koersschommelingen van techaandelen, zeker nu er steeds vaker wordt gewaarschuwd voor de hoge waardering van die aandelen.

3 uur geleden