ECB: banken moeten meer informatie geven over 'klimaatrisico's'
FRANKFURT(ANP/BLOOMBERG) - Banken moeten meer informatie geven over de financiële risico's die zij lopen door klimaatverandering. Dat zegt de Europese Centrale Bank (ECB). Volgens de ECB vormen de gevolgen van klimaatverandering zoals overstromingen en extreem weer een gevaar voor banken vanwege de verliezen die ze kunnen lijden op investeringen.
De ECB verwacht hier tegen het einde van het jaar forse vooruitgang te zien in de bankensector. De banken moet daarvoor duidelijke actie ondernemen, aldus de ECB. Nu rapporteert nog maar ongeveer de helft van de financiële instellingen die onder toezicht staan van de ECB relevante informatie rond klimaatrisico's en prestaties. En slechts 15 procent van de banken komt met data over de uitstoot die zij financieren met hun beleggingen, aldus de centrale bank.
De ECB heeft al gezegd dat klimaatrisico's steeds belangrijker worden als het gaat om toezicht op banken en dat die gevolgen kunnen hebben voor de kapitaaleisen die aan banken worden gesteld. Banken met verhoogde klimaatrisico's zullen dan mogelijk grotere financiële reserves moeten aanhouden.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.
6 uur geleden