Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'ECB-baas Lagarde negeerde bezwaren Nederland en Duitsland'

'ECB-baas Lagarde negeerde bezwaren Nederland en Duitsland'

FRANKFURT (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) heeft bezwaren van Nederland en Duitsland terzijde geschoven door "geen limiet" te stellen aan de inspanningen om de eurozone door de coronacrisis heen te slepen. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van ingewijden.

De ECB kondigde woensdagavond laat een extra opkoopprogramma van obligaties aan ter waarde van 750 miljard euro. In haar toelichting leek Lagarde erop te zinspelen dat beperkingen die de centrale bank zichzelf bij eerdere steunoperaties wel oplegde, ditmaal niet gelden.

Dat kan worden uitgelegd als een vrijbrief voor de ECB om ongelimiteerd staatspapier op te kopen van zwaar door de coronacrisis getroffen landen, zoals Italië. Dat land kampt al met een enorme staatsschuld en staat al jaren onder druk om de overheidsfinanciën beter op orde te brengen.

Nederland en Duitsland dringen binnen het ECB-bestuur al langer aan op terughoudendheid bij het opkopen van staatspapier, omdat landen daardoor minder druk kunnen gaan voelen om hervormingen door te voeren. Een ongelimiteerd opkoopprogramma zou beide landen dan ook een brug te ver zijn geweest, hoewel ook zij voor stevig ingrijpen waren.

Meer uit Financieel

Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

15 minuten geleden
AEX sluit opnieuw flink lager door oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.

16 minuten geleden
Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

1 uur geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

1 uur geleden
Wall Street zakt door vrees voor langdurige oorlog tegen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.

3 uur geleden
Al ruim 12.000 vluchten geannuleerd door onrust in Midden-Oosten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.

5 uur geleden
Vakbonden kondigen grotere actie aan om nullijn rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.

5 uur geleden