Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EC wil minder bedrijven laten rapporteren over duurzaamheid

EC wil minder bedrijven laten rapporteren over duurzaamheid

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft woensdag een groot pakket voorstellen aangenomen om EU-regels voor het bedrijfsleven te vereenvoudigen. Een van de belangrijke onderdelen ervan is dat bedrijven tot duizend werknemers en met een omzet lager dan 450 miljoen euro niet meer hoeven te rapporteren over hun duurzaamheidsprestaties. Dit betekent in de praktijk dat 80 procent van de bedrijven dit niet meer hoeft te doen.

De Commissie stelt daarnaast voor de verplichting voor duurzaamheidsrapportages uit te stellen tot 2028 voor bedrijven die dat vanaf 2026 of 2027 moeten gaan doen.

Door onder meer fors te snijden in verantwoordingsrapportages over duurzaamheid wordt het administratieve leven van ondernemers eenvoudiger gemaakt, zegt de Commissie. Het doel van de voorstellen is verbetering van het ondernemingsklimaat in de EU en vergroting van de concurrentiekracht.

CO₂-heffing

Een ander onderdeel van het voorstel van de Commissie is de versimpeling van de CO₂-heffing aan de buitengrenzen van de EU. Die heffing moet EU-bedrijven beschermen tegen concurrentie uit landen met lagere klimaatambities. Met de heffing betalen importeurs dezelfde prijs voor de uitstoot van CO₂ die met de productie ervan is gemoeid, als Europese fabrikanten. De Commissie wil een groot deel van de importeurs die heffing niet meer laten betalen.

De Europese Commissie stelt ook voor te snoeien in de wettelijke EU-verplichting tot internationaal maatschappelijk verantwoord ondernemen.

Administratieve kosten

Als alle voorstellen worden goedgekeurd, kan volgens de Europese Commissie jaarlijks 6,3 miljard euro aan administratieve kosten worden bespaard.

De Europese Commissie zegt dat de klimaatdoelstellingen van de EU overeind blijven. Dat betekent dat de EU in 2050 klimaatneutraal moet zijn. Op weg daarnaartoe moet de EU in 2030 55 procent minder broeikasgassen uitstoten.

Meer uit Financieel

Topman WEF: risico's op bubbelvorming beleggingen AI en crypto's

BERLIJN (ANP/DPA) - De grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en cryptomunten leiden tot risico's op bubbelvorming, waarbij er enorme pieken kunnen ontstaan in bepaalde beleggingen, maar er ook weer scherpe prijsdalingen optreden. Dat zegt president Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) in een interview met het Duitse persbureau dpa.

3 uur geleden
Nexperia China: genoeg wafers voor chips op voorraad

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese tak van chipproducent Nexperia heeft voldoende voorraden aan zogeheten wafers om aan orders van klanten te kunnen voldoen. Dat meldt Nexperia China op zijn WeChat-account. Vrijdag werd nog bekend dat het Nederlandse Nexperia, met zijn hoofdkantoor in Nijmegen, sinds 26 oktober de leveringen van wafers aan de Chinese assemblagefabriek heeft opgeschort. Wafers worden gebruikt voor de productie van computerchips.

6 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ gaat productie in december verder verhogen

WENEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat de productie in december naar verwachting verder verhogen bij de vergadering die zondag plaatsvindt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het dan opnieuw om een verhoging van de productie met 137.000 vaten per dag. In oktober en november werd de productie ook al met een vergelijkbare hoeveelheid verhoogd.

7 uur geleden
Nexperia mag export hervatten

WASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.

20 uur geleden
Duitsland verwelkomt berichten over hervatten chipexport China

BERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.

1 dag geleden
Carney zegt aan Trump excuses te hebben aangeboden na reclame

GYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.

1 dag geleden
Meer nieuwe auto's verkocht in oktober

AMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.

1 dag geleden