EC-voorzitter Von der Leyen: zeer vruchtbaar gesprek met Magyar
BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft woensdag "een zeer vruchtbaar gesprek" gehad met de beoogde Hongaarse premier Péter Magyar. Volgens Von der Leyen hebben de twee tijdens een informele ontmoeting in Brussel gesproken over de stappen die Hongarije moet zetten om alsnog aanspraak te maken op de door de Commissie bevroren miljarden voor Hongarije, schrijft ze op X.
De Europese Commissie houdt zo'n 17 miljard euro vast omdat Hongarije zich niet houdt aan de EU-regels over de rechtsstaat en corruptie er welig tiert.
De Commissie is bereid Hongarije te helpen bij de noodzakelijke hervormingen, schrijft Von der Leyen. "Onze teams zullen nauw blijven samenwerken. Voor een welvarend Hongarije in het hart van ons gedeelde Europese huis", aldus de politica op X.
'Uitdagingen'
De voorzitter van de EU-leiders António Costa kijkt uit naar nauwe samenwerking met Magyar in de Europese Raad, schrijft hij na zijn informele ontmoeting met de aanstaande Hongaarse leider. "De EU staat voor tal van uitdagingen, maar als we eensgezind zijn, komt Europa altijd met een oplossing."
Ook Magyar zelf was positief over het gesprek op X. Costa heeft hem bijgepraat over de laatste ontwikkelingen bij de meest recente ontmoeting van de Europese Raad, "die de vertrekkende Hongaarse premier besloot over te slaan", aldus Magyar. Volgens Magyar heeft Costa hem ervan verzekerd dat de EU er alles aan gaat doen om ervoor te zorgen dat Hongarije zo snel mogelijk het EU-geld krijgt "waar het recht op heeft".
Meer uit Buitenland
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.
9 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.
11 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.
12 uur geledenPERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.
13 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
14 uur geleden