EC onderzoekt pornosites om risico's voor kinderen
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat vier pornowebsites, waaronder Pornhub, onderzoeken omdat die niet genoeg doen om kinderen te beschermen tegen de voor volwassenen bedoelde content. De websites schieten volgens de Commissie tekort als het gaat om maatregelen om de leeftijd van bezoekers te controleren.
Ook Stripchat, XNXX en XVideos worden onderzocht. De Commissie vermoedt dat de websites de Digital Services Act (DSA) hebben overtreden, de Europese wet voor digitale diensten. Het online beschermen van jonge gebruikers is een van de belangrijkste speerpunten van die wet.
Het onderzoek van de Commissie richt zich op de "risico's voor de bescherming van minderjarigen, waaronder die gerelateerd aan het ontbreken van effectieve leeftijdsverificatiemaatregelen". De websites nemen onder meer niet genoeg maatregelen om de privacy, veiligheid en beveiliging van minderjarigen te verzekeren, stelt de Commissie.
Uitnodiging voor onderzoek
"Kinderen moeten geen toegang hebben tot pornografisch materiaal", zei een woordvoerder van de Commissie. Hij zegt dat de websites zijn uitgenodigd om mee te werken aan het onderzoek. Dat onderzoek bestaat uit het mogelijk opvragen van materiaal, het voeren van gesprekken en inspecties bij de websites.
Als de websites niet meewerken, kan de Commissie besluiten tot verdere handhaving, al is nog onduidelijk wat dat precies is. Als blijkt dat de websites in overtreding zijn en niets aanpassen, kunnen ze een boete krijgen die kan oplopen tot 6 procent van hun jaaromzet.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf krijgen een oorlogstoeslag. Dat melden de vakbond Nautilus en de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) na overleg. De Perzische Golf is aangemerkt als oorlogsgebied en bemanningsleden krijgen daarom een dubbele gage. De gevarentoeslag geldt ook voor zeevarenden die varen door de Straat van Hormuz en de Golf van Oman.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het AI-cloudbedrijf Nebius heeft een overeenkomst met Meta ondertekend ter waarde van zo'n 27 miljard dollar (ongeveer 23,5 miljard euro). Het bedrijf zegt infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) te gaan leveren aan de eigenaar van Facebook en Instagram.
30 minuten geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor "significante" risico's voor de groei van de wereldeconomie, maar het is nog te vroeg om een inschatting te geven van de exacte impact. Dat heeft secretaris-generaal Mathias Cormann van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) gezegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regionale netbeheerders willen tijdsafhankelijke nettarieven aan grootverbruikers op het elektriciteitsnet kunnen vragen, meldt Netbeheer Nederland. Daarmee zouden netbeheerders stroomverbruik op rustige momenten op het net goedkoper kunnen maken dan op piekmomenten. De brancheorganisatie hoopt dat de nieuwe tarieven, die gelden voor alle ruim 70.000 grootverbruikers voor de afname van elektriciteit, in 2028 kunnen ingaan.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor een liter Euro95 kan dinsdag boven de 2,50 euro stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentencollectief UnitedConsumers. Nu staat die landelijke adviesprijs voor Euro95 van de grote oliemaatschappijen op 2,486 euro per liter.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De eerste producent van groene waterstof is aangesloten op de Nederlandse waterstofinfrastructuur, meldt Gasunie. De waterstoffabriek van Shell op de Rotterdamse Maasvlakte, genaamd Holland Hydrogen 1, is de eerste met een aansluiting op het waterstofnetwerk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Verbond van Verzekeraars roept ondernemers op snel contact op te nemen met hun verzekeringsmaatschappij of premiepensioeninstelling om de pensioenregeling aan te passen aan het nieuwe stelsel. Als werkgevers dit niet voor 2028 hebben gedaan, ziet de Belastingdienst het opgebouwde pensioenvermogen als loon en moet over het hele pensioenvermogen belasting worden betaald. Dat bevestigt een woordvoerder van de branchevereniging na berichtgeving door het AD.
3 uur geleden