Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EC onderzoekt mogelijk oneerlijke concurrentie Chinese treinmaker

EC onderzoekt mogelijk oneerlijke concurrentie Chinese treinmaker

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie begint een diepgaand onderzoek naar mogelijke oneerlijke concurrentie door een Chinees bedrijf dat staatssteun krijgt. De dagelijkse leiding van de Europese Unie vermoedt dat een Chinese treinfabrikant, Qingdao Sifang Locomotive, een onterecht voordeel heeft bij een publieke aanbesteding in Bulgarije. Het gaat om het eerste grote onderzoek dat de commissie doet aan de hand van nieuwe concurrentieregels van het landenblok.

Volgens de nieuwe regels over buitenlandse subsidies moeten bedrijven van buiten de EU het melden als ze minstens 4 miljoen aan overheidssteun krijgen en meedingen naar een openbare aanbesteding die meer dan 250 miljoen euro waard is.

De Europese Commissie heeft het vermoeden dat Qingdao, onderdeel van een staatsbedrijf, door Chinese steun een oneerlijke voorsprong had bij de poging om een Bulgaars contract voor de levering van nieuwe treinstellen binnen te halen. Het onderzoek, dat tot begin juli duurt, moet uitwijzen of er inderdaad sprake was van marktverstorende activiteiten.

De nieuwe regels voor buitenlandse subsidies gelden sinds begin vorig jaar. Ze moeten ook voorkomen dat bedrijven uit niet-EU-landen met hulp van staatssteun Europese bedrijven kunnen overnemen. Ook bij vermoedens van andere subsidies die de interne markt van de EU kunnen verstoren, kan de commissie een onderzoek instellen.

Meer uit Financieel

Wall Street terughoudend na Trumps afwijzing Iraans voorstel

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.

7 minuten geleden
London Heathrow ziet minder passagiers door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.

9 minuten geleden
Storing bij DigiD is verholpen, meldt beheerder Logius

DEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.

1 uur geleden
Maastricht Aachen Airport drukker door Belgische staking

MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.

1 uur geleden
Premier Starmer komt met wet om British Steel te nationaliseren

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.

2 uur geleden
DigiD kampt met storing

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.

2 uur geleden
Aantal doorrijders aan de pomp zonder te betalen stijgt opnieuw

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.

4 uur geleden