EC onderzoekt mogelijk oneerlijke concurrentie Chinese treinmaker
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie begint een diepgaand onderzoek naar mogelijke oneerlijke concurrentie door een Chinees bedrijf dat staatssteun krijgt. De dagelijkse leiding van de Europese Unie vermoedt dat een Chinese treinfabrikant, Qingdao Sifang Locomotive, een onterecht voordeel heeft bij een publieke aanbesteding in Bulgarije. Het gaat om het eerste grote onderzoek dat de commissie doet aan de hand van nieuwe concurrentieregels van het landenblok.
Volgens de nieuwe regels over buitenlandse subsidies moeten bedrijven van buiten de EU het melden als ze minstens 4 miljoen aan overheidssteun krijgen en meedingen naar een openbare aanbesteding die meer dan 250 miljoen euro waard is.
De Europese Commissie heeft het vermoeden dat Qingdao, onderdeel van een staatsbedrijf, door Chinese steun een oneerlijke voorsprong had bij de poging om een Bulgaars contract voor de levering van nieuwe treinstellen binnen te halen. Het onderzoek, dat tot begin juli duurt, moet uitwijzen of er inderdaad sprake was van marktverstorende activiteiten.
De nieuwe regels voor buitenlandse subsidies gelden sinds begin vorig jaar. Ze moeten ook voorkomen dat bedrijven uit niet-EU-landen met hulp van staatssteun Europese bedrijven kunnen overnemen. Ook bij vermoedens van andere subsidies die de interne markt van de EU kunnen verstoren, kan de commissie een onderzoek instellen.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
6 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
11 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
13 uur geleden