Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EC onderzoekt mogelijk oneerlijke concurrentie Chinese treinmaker

EC onderzoekt mogelijk oneerlijke concurrentie Chinese treinmaker

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie begint een diepgaand onderzoek naar mogelijke oneerlijke concurrentie door een Chinees bedrijf dat staatssteun krijgt. De dagelijkse leiding van de Europese Unie vermoedt dat een Chinese treinfabrikant, Qingdao Sifang Locomotive, een onterecht voordeel heeft bij een publieke aanbesteding in Bulgarije. Het gaat om het eerste grote onderzoek dat de commissie doet aan de hand van nieuwe concurrentieregels van het landenblok.

Volgens de nieuwe regels over buitenlandse subsidies moeten bedrijven van buiten de EU het melden als ze minstens 4 miljoen aan overheidssteun krijgen en meedingen naar een openbare aanbesteding die meer dan 250 miljoen euro waard is.

De Europese Commissie heeft het vermoeden dat Qingdao, onderdeel van een staatsbedrijf, door Chinese steun een oneerlijke voorsprong had bij de poging om een Bulgaars contract voor de levering van nieuwe treinstellen binnen te halen. Het onderzoek, dat tot begin juli duurt, moet uitwijzen of er inderdaad sprake was van marktverstorende activiteiten.

De nieuwe regels voor buitenlandse subsidies gelden sinds begin vorig jaar. Ze moeten ook voorkomen dat bedrijven uit niet-EU-landen met hulp van staatssteun Europese bedrijven kunnen overnemen. Ook bij vermoedens van andere subsidies die de interne markt van de EU kunnen verstoren, kan de commissie een onderzoek instellen.

Meer uit Financieel

Smartphoneverkoop daalt 13 procent door chiptekort, denkt analist

NEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.

29 minuten geleden
Rechter blokkeert oliewinning in grootste olieveld van Duitsland

KIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.

1 uur geleden
Toezichthouder wil opheldering Odido over lang bewaren data

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.

3 uur geleden
Nieuwe windmolens komen in Europa vooral op land

BRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.

3 uur geleden
Chipbedrijven trekken AEX omlaag na resultaten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.

3 uur geleden
Jumbo sluit niet uit schade te verhalen op Frits van Eerd

VEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo sluit niet uit dat het ooit schade zal verhalen op Frits van Eerd. De voormalige topman van het bedrijf werd vorig jaar tot twee jaar cel veroordeeld voor omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen. De rechter stelde in het vonnis dat Van Eerd ook Jumbo benadeelde bij die strafbare feiten.

3 uur geleden
VS willen Zwitserse bank weren uit Amerikaans financieel systeem

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën wil de Zwitserse bank MBaer Merchant Bank toegang tot het Amerikaanse financiële systeem ontzeggen. Het ministerie beschuldigt de bank ervan diensten te hebben verleend aan illegale partijen die verbonden zijn met Iran en Rusland.

4 uur geleden