Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ebusco wint flink na eerdere koersval op iets hoger Damrak

Ebusco wint flink na eerdere koersval op iets hoger Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Ebusco was woensdag een van de grootste winnaars op het Damrak. Het aandeel is een paar weken geleden flink minder waard geworden tot onder de 1 euro door zorgen over het voortbestaan van de elektrischebussenbouwer. Die ontstonden nadat het bedrijf met slechte resultaten was gekomen over de eerste helft van het jaar.

Woensdag kon Ebusco deels herstellen van die koersval en klom ruim 8,1 procent. Eind juli maakte Ebusco bekend dat het nettoverlies in de eerste helft van het jaar was opgelopen tot 64,7 miljoen euro, bijna een verdubbeling vergeleken met een jaar eerder. De omzet daalde verder tot 38 miljoen euro, mede door verschillende productieproblemen.

De AEX-index sloot 0,2 procent hoger op 890,24 punten. De MidKap steeg 0,7 procent op 871,63 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,8 procent.

Douglas

Beleggers reageerden verder op nieuwe inflatiecijfers uit de Verenigde Staten. De consumentenprijzen zijn in juli met 2,9 procent gestegen. Daarmee is de inflatie voor de vierde maand op rij afgekoeld. De volgens economen belangrijke kerninflatie daalde licht. Beleggers hopen dat de inflatie inmiddels genoeg is afgekoeld en de Federal Reserve in september begint met het verlagen van de rente.

CVC won 4,6 procent, na goed ontvangen resultaten. Topman Rob Lucas zei dat de investeringsmaatschappij, die onder meer de eigenaar is van cosmetica- en parfumerieketen Douglas, een goede eerste helft van het jaar had. Ook verwacht CVC de doelen voor dit hele jaar te halen.

Waterinjectie

JDE Peet's, het moederbedrijf van onder meer Douwe Egberts, Senseo en Pickwick, won 4,1 procent. Jefferies had het bedrijf op de kooplijst gezet omdat de resultaten over de eerste helft van dit jaar volgens kenners beter waren dan verwacht.

Shell ging 0,2 procent omhoog. Het olie- en gasconcern maakte een definitieve investeringsbeslissing over een olieproject bij een veld in de Amerikaanse Golf van Mexico. Shell haalt daar extra olie naar boven met waterinjectie, een manier van oliewinning waarbij het geïnjecteerde water de verplaatste olie naar nabijgelegen productiebronnen drijft en tegelijkertijd de druk in het reservoir herstelt.

De euro was 1,1022 dollar waard, vergeleken met 1,0948 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 77,64 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 80,39 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Petronas begint met olieboringen voor de kust van Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.

10 uur geleden
Topman TotalEnergies: Europa kan vanaf 2028 zonder Russisch gas

PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.

11 uur geleden
Rusland schrapt heffing tarwe om ingezakte export te stimuleren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.

12 uur geleden
China opent grootste Legoland ter wereld in Shanghai

SJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.

13 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open dan verwacht

WENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.

13 uur geleden
Vietnam boekt hoogste economische groei in tien jaar

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.

14 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ pompt in augustus 550.000 vaten extra olie

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.

15 uur geleden