Ebusco wint flink na eerdere koersval op iets hoger Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Ebusco was woensdag een van de grootste winnaars op het Damrak. Het aandeel is een paar weken geleden flink minder waard geworden tot onder de 1 euro door zorgen over het voortbestaan van de elektrischebussenbouwer. Die ontstonden nadat het bedrijf met slechte resultaten was gekomen over de eerste helft van het jaar.
Woensdag kon Ebusco deels herstellen van die koersval en klom ruim 8,1 procent. Eind juli maakte Ebusco bekend dat het nettoverlies in de eerste helft van het jaar was opgelopen tot 64,7 miljoen euro, bijna een verdubbeling vergeleken met een jaar eerder. De omzet daalde verder tot 38 miljoen euro, mede door verschillende productieproblemen.
De AEX-index sloot 0,2 procent hoger op 890,24 punten. De MidKap steeg 0,7 procent op 871,63 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,8 procent.
Douglas
Beleggers reageerden verder op nieuwe inflatiecijfers uit de Verenigde Staten. De consumentenprijzen zijn in juli met 2,9 procent gestegen. Daarmee is de inflatie voor de vierde maand op rij afgekoeld. De volgens economen belangrijke kerninflatie daalde licht. Beleggers hopen dat de inflatie inmiddels genoeg is afgekoeld en de Federal Reserve in september begint met het verlagen van de rente.
CVC won 4,6 procent, na goed ontvangen resultaten. Topman Rob Lucas zei dat de investeringsmaatschappij, die onder meer de eigenaar is van cosmetica- en parfumerieketen Douglas, een goede eerste helft van het jaar had. Ook verwacht CVC de doelen voor dit hele jaar te halen.
Waterinjectie
JDE Peet's, het moederbedrijf van onder meer Douwe Egberts, Senseo en Pickwick, won 4,1 procent. Jefferies had het bedrijf op de kooplijst gezet omdat de resultaten over de eerste helft van dit jaar volgens kenners beter waren dan verwacht.
Shell ging 0,2 procent omhoog. Het olie- en gasconcern maakte een definitieve investeringsbeslissing over een olieproject bij een veld in de Amerikaanse Golf van Mexico. Shell haalt daar extra olie naar boven met waterinjectie, een manier van oliewinning waarbij het geïnjecteerde water de verplaatste olie naar nabijgelegen productiebronnen drijft en tegelijkertijd de druk in het reservoir herstelt.
De euro was 1,1022 dollar waard, vergeleken met 1,0948 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 77,64 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 80,39 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
55 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
57 minuten geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten van Extinction Rebellion, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.
2 uur geleden