Ebusco wint flink na eerdere koersval op iets hoger Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Ebusco was woensdag een van de grootste winnaars op het Damrak. Het aandeel is een paar weken geleden flink minder waard geworden tot onder de 1 euro door zorgen over het voortbestaan van de elektrischebussenbouwer. Die ontstonden nadat het bedrijf met slechte resultaten was gekomen over de eerste helft van het jaar.
Woensdag kon Ebusco deels herstellen van die koersval en klom ruim 8,1 procent. Eind juli maakte Ebusco bekend dat het nettoverlies in de eerste helft van het jaar was opgelopen tot 64,7 miljoen euro, bijna een verdubbeling vergeleken met een jaar eerder. De omzet daalde verder tot 38 miljoen euro, mede door verschillende productieproblemen.
De AEX-index sloot 0,2 procent hoger op 890,24 punten. De MidKap steeg 0,7 procent op 871,63 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,8 procent.
Douglas
Beleggers reageerden verder op nieuwe inflatiecijfers uit de Verenigde Staten. De consumentenprijzen zijn in juli met 2,9 procent gestegen. Daarmee is de inflatie voor de vierde maand op rij afgekoeld. De volgens economen belangrijke kerninflatie daalde licht. Beleggers hopen dat de inflatie inmiddels genoeg is afgekoeld en de Federal Reserve in september begint met het verlagen van de rente.
CVC won 4,6 procent, na goed ontvangen resultaten. Topman Rob Lucas zei dat de investeringsmaatschappij, die onder meer de eigenaar is van cosmetica- en parfumerieketen Douglas, een goede eerste helft van het jaar had. Ook verwacht CVC de doelen voor dit hele jaar te halen.
Waterinjectie
JDE Peet's, het moederbedrijf van onder meer Douwe Egberts, Senseo en Pickwick, won 4,1 procent. Jefferies had het bedrijf op de kooplijst gezet omdat de resultaten over de eerste helft van dit jaar volgens kenners beter waren dan verwacht.
Shell ging 0,2 procent omhoog. Het olie- en gasconcern maakte een definitieve investeringsbeslissing over een olieproject bij een veld in de Amerikaanse Golf van Mexico. Shell haalt daar extra olie naar boven met waterinjectie, een manier van oliewinning waarbij het geïnjecteerde water de verplaatste olie naar nabijgelegen productiebronnen drijft en tegelijkertijd de druk in het reservoir herstelt.
De euro was 1,1022 dollar waard, vergeleken met 1,0948 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 77,64 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 80,39 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
10 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
12 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
13 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
15 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
16 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geleden