Ebusco wint flink na eerdere koersval op iets hoger Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Ebusco was woensdag een van de grootste winnaars op het Damrak. Het aandeel is een paar weken geleden flink minder waard geworden tot onder de 1 euro door zorgen over het voortbestaan van de elektrischebussenbouwer. Die ontstonden nadat het bedrijf met slechte resultaten was gekomen over de eerste helft van het jaar.
Woensdag kon Ebusco deels herstellen van die koersval en klom ruim 8,1 procent. Eind juli maakte Ebusco bekend dat het nettoverlies in de eerste helft van het jaar was opgelopen tot 64,7 miljoen euro, bijna een verdubbeling vergeleken met een jaar eerder. De omzet daalde verder tot 38 miljoen euro, mede door verschillende productieproblemen.
De AEX-index sloot 0,2 procent hoger op 890,24 punten. De MidKap steeg 0,7 procent op 871,63 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,8 procent.
Douglas
Beleggers reageerden verder op nieuwe inflatiecijfers uit de Verenigde Staten. De consumentenprijzen zijn in juli met 2,9 procent gestegen. Daarmee is de inflatie voor de vierde maand op rij afgekoeld. De volgens economen belangrijke kerninflatie daalde licht. Beleggers hopen dat de inflatie inmiddels genoeg is afgekoeld en de Federal Reserve in september begint met het verlagen van de rente.
CVC won 4,6 procent, na goed ontvangen resultaten. Topman Rob Lucas zei dat de investeringsmaatschappij, die onder meer de eigenaar is van cosmetica- en parfumerieketen Douglas, een goede eerste helft van het jaar had. Ook verwacht CVC de doelen voor dit hele jaar te halen.
Waterinjectie
JDE Peet's, het moederbedrijf van onder meer Douwe Egberts, Senseo en Pickwick, won 4,1 procent. Jefferies had het bedrijf op de kooplijst gezet omdat de resultaten over de eerste helft van dit jaar volgens kenners beter waren dan verwacht.
Shell ging 0,2 procent omhoog. Het olie- en gasconcern maakte een definitieve investeringsbeslissing over een olieproject bij een veld in de Amerikaanse Golf van Mexico. Shell haalt daar extra olie naar boven met waterinjectie, een manier van oliewinning waarbij het geïnjecteerde water de verplaatste olie naar nabijgelegen productiebronnen drijft en tegelijkertijd de druk in het reservoir herstelt.
De euro was 1,1022 dollar waard, vergeleken met 1,0948 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 77,64 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 80,39 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam beveelt dat er een onderzoek moet komen naar chipmaker Nexperia. De Chinese zakenman Wing Zhang blijft daarmee geschorst als topman van het Nijmeegse bedrijf. Een oplossing voor het internationale conflict rond het bedrijf is daarmee nog ver weg.
18 minuten geledenLONDEN (ANP) - Syrië heeft grote onontgonnen voorraden aan olie en gas en is van plan om de westerse oliebedrijven Chevron, ConocoPhillips, TotalEnergies en Eni vergunningen te geven om naar die reserves te zoeken. Dat heeft het hoofd van het Syrische staatsoliebedrijf gezegd in een interview met zakenkrant Financial Times.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het Duitse moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft het twaalfde kwartaal op rij winstgevende groei laten zien. Volgens topman Kai-Ulrich Deissner steeg het onlinemarktaandeel van zijn bedrijf in de feestdagenperiode daarbij tot een recordniveau. Hij heeft de indruk dat eerdere investeringen zich uitbetalen en dat zijn meer dan duizend winkels en websites goed op elkaar aansluiten.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het moet mogelijk worden voor Europese ondernemers om binnen 48 uur hun bedrijf in elke EU-lidstaat te registreren. Dat voornemen staat in een plan van de Europese Commissie om obstakels binnen de interne markt van de EU te verwijderen, aldus voorzitter Ursula von der Leyen in het Europees Parlement.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met winst geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de plus van een dag eerder. Supermarktconcern Ahold Delhaize en bierbrouwer Heineken kwamen met cijfers en gingen daarop flink omhoog. Uitzender Randstad en ABN AMRO openden eveneens de boeken en werden juist lager gezet.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft in het vierde kwartaal van vorig jaar flink last gehad van de gedaalde waarde van de dollar. De omzet groeide met minder dan 1 procent door nadelige valutaeffecten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was in 2025 op dreef met de grote reorganisatie bij de bank, waarmee topvrouw Marguerite Bérard het concern winstgevender wil maken. Per saldo zijn al zo'n 1500 voltijdsmedewerkers vertrokken. Dat komt neer op circa 30 procent van de 5200 banen die tot en met 2028 worden geschrapt.
5 uur geleden