Ebusco wint flink na eerdere koersval op iets hoger Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Ebusco was woensdag een van de grootste winnaars op het Damrak. Het aandeel is een paar weken geleden flink minder waard geworden tot onder de 1 euro door zorgen over het voortbestaan van de elektrischebussenbouwer. Die ontstonden nadat het bedrijf met slechte resultaten was gekomen over de eerste helft van het jaar.
Woensdag kon Ebusco deels herstellen van die koersval en klom ruim 8,1 procent. Eind juli maakte Ebusco bekend dat het nettoverlies in de eerste helft van het jaar was opgelopen tot 64,7 miljoen euro, bijna een verdubbeling vergeleken met een jaar eerder. De omzet daalde verder tot 38 miljoen euro, mede door verschillende productieproblemen.
De AEX-index sloot 0,2 procent hoger op 890,24 punten. De MidKap steeg 0,7 procent op 871,63 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,8 procent.
Douglas
Beleggers reageerden verder op nieuwe inflatiecijfers uit de Verenigde Staten. De consumentenprijzen zijn in juli met 2,9 procent gestegen. Daarmee is de inflatie voor de vierde maand op rij afgekoeld. De volgens economen belangrijke kerninflatie daalde licht. Beleggers hopen dat de inflatie inmiddels genoeg is afgekoeld en de Federal Reserve in september begint met het verlagen van de rente.
CVC won 4,6 procent, na goed ontvangen resultaten. Topman Rob Lucas zei dat de investeringsmaatschappij, die onder meer de eigenaar is van cosmetica- en parfumerieketen Douglas, een goede eerste helft van het jaar had. Ook verwacht CVC de doelen voor dit hele jaar te halen.
Waterinjectie
JDE Peet's, het moederbedrijf van onder meer Douwe Egberts, Senseo en Pickwick, won 4,1 procent. Jefferies had het bedrijf op de kooplijst gezet omdat de resultaten over de eerste helft van dit jaar volgens kenners beter waren dan verwacht.
Shell ging 0,2 procent omhoog. Het olie- en gasconcern maakte een definitieve investeringsbeslissing over een olieproject bij een veld in de Amerikaanse Golf van Mexico. Shell haalt daar extra olie naar boven met waterinjectie, een manier van oliewinning waarbij het geïnjecteerde water de verplaatste olie naar nabijgelegen productiebronnen drijft en tegelijkertijd de druk in het reservoir herstelt.
De euro was 1,1022 dollar waard, vergeleken met 1,0948 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 77,64 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 80,39 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
5 uur geledenLEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
12 uur geleden