Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ebusco stapt naar de rechter om betaling 45 bussen

Ebusco stapt naar de rechter om betaling 45 bussen

DEURNE (ANP) - Ebusco stapt naar de rechter om de betaling van 45 bussen. Een klant van de Brabantse fabrikant van elektrische bussen wil de order annuleren, maar de bussen zijn al gemaakt en het grootste deel is klaar om geleverd te worden. Het geplaagde bedrijf uit Deurne kampt al langer met leveringsproblemen.

Ebusco wilde de naam van de klant eerder op maandagochtend niet geven. Qbuzz bevestigt echter, na berichtgeving van onder meer het Financieele Dagblad, dat de vervoerder de klant is tegen wie Ebusco een kort geding heeft aangespannen. Qbuzz wil inhoudelijk niks over de zaak zeggen.

Het verlies van de order zou volgens Ebusco flinke druk leggen op de financiële middelen. Om de financiën op de korte termijn op peil te houden, heeft Ebusco de productie "grotendeels" stilgelegd in afwachting van de uitkomst van de rechtszaak en het voltooien van het uitgeven van nieuwe aandelen bij aandeelhouders. Maandag vindt een zitting plaats in het kort geding dat Ebusco heeft aangespannen om de levering aan en betaling van Qbuzz te eisen.

Qbuzz

Ook meldt de busfabrikant dat Qbuzz vorige week donderdag beslag heeft gelegd op enkele bankrekeningen van Ebusco. "We zijn bezig om te kijken of we dit zo snel mogelijk kunnen laten opheffen", zegt een woordvoerder daarover.

Ebusco wil het geschil snel oplossen voordat het bestaande aandeelhouders de kans biedt om nieuwe aandelen te kopen. Vorige maand maakte het bedrijf bekend 36 miljoen euro aan nieuw kapitaal op te willen halen bij aandeelhouders. Op 24 oktober houdt het bedrijf een buitengewone aandeelhoudersvergadering hierover.

Verliezen

Het bedrijf heeft last van productieproblemen waardoor de verliezen dit jaar zo sterk zijn opgelopen dat analisten vrezen voor het voortbestaan van Ebusco. Het nieuwe kapitaal is nodig voor een koerswijziging die voor betere resultaten en betrouwbaardere levertijden moet zorgen.

Door de leveringsproblemen bij de bussenfabrikant heeft het Zweedse Connect Bus eerder een order voor 47 bussen geannuleerd. Ebusco is nu in gesprek met verschillende partijen om die bussen, die al zijn geproduceerd, te verkopen. Ook vervoersbedrijf Keolis Zweden heeft een order, van vijftig bussen, geannuleerd.

Meer uit Financieel

Duitse luchtvaart boos dat Berlijn Emirates meer vluchten belooft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.

41 minuten geleden
Wall Street hoger na resultaten Oracle en inflatiecijfers VS

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.

1 uur geleden
Top tien rijkste mensen nu uitsluitend Amerikanen, zegt Bloomberg

NEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.

1 uur geleden
Netbeheerders zijn blij met vereenvoudiging stroomnetprocedures

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders zijn blij met het wetgevingspakket om de doorlooptijd van uitbreidingen van het stroomnet drastisch in te korten door vergunningsprocedures te schrappen of te vereenvoudigen. "Goed dat er in de geest van een crisiswet wordt gehandeld, want we hebben haast", aldus directeur van belangenvereniging Netbeheer Nederland Hans-Peter Oskam.

1 uur geleden
Netbeheerders zijn blij met vereenvoudiging stroomnetprocedures

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders zijn blij met het wetgevingspakket om de doorlooptijd van uitbreidingen van het stroomnet drastisch in te korten door vergunningsprocedures te schrappen of te vereenvoudigen. "Goed dat er in de geest van een crisiswet wordt gehandeld, want we hebben haast", aldus directeur van belangenvereniging Netbeheer Nederland Hans-Peter Oskam.

3 uur geleden
Prijs van een vast contract voor gas op hoogste niveau in 3 jaar

DEN HAAG (ANP) - Consumenten die op dit moment een nieuw vast contract voor de levering van gas willen afsluiten, betalen daarvoor het hoogste tarief in de afgelopen drie jaar. Ook de tarieven van vaste contracten voor elektriciteit zijn gestegen, volgt uit een nieuwe publicatie van de Autoriteit Consument & Markt (ACM).

3 uur geleden
Energieleveranciers moeten van ACM stoppen met 'nepvergelijkers'

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers mogen geen telefonische verkopers meer inzetten die zich ten onrechte voordoen als onafhankelijke energievergelijkers. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) laten weten aan alle energieleveranciers. Door die praktijken is de kans groot dat consumenten een contract afsluiten dat niet goed past bij hun situatie, waarschuwt de toezichthouder.

4 uur geleden