Ebusco sluit grote bussendeal met Deutsche Bahn
DEURNE (ANP) - De Brabantse fabrikant van elektrische bussen Ebusco heeft een grote deal gesloten met Deutsche Bahn. Het bedrijf uit Deurne mag komende jaren mogelijk honderden bussen gaan maken voor het Duitse openbaarvervoersbedrijf.
Volgens Ebusco is het een raamovereenkomst, waarin alleen hoofdlijnen zijn vastgelegd. Hoeveel bussen er precies moeten worden gemaakt is nog niet duidelijk. Het maximale ordervolume bedraagt achthonderd bussen, meldt Ebusco. Hoeveel geld dat mogelijk oplevert, is niet naar buiten gebracht. De deal geldt voor de jaren 2023 en 2024, met de optie om het contract tweemaal met een jaar te verlengen.
Deutsche Bahn is vooral bekend als spoorwegmaatschappij, maar verzorgt ook busvervoer. Als onderdeel van de overeenkomst is Ebusco onder meer een afroepcontract overeengekomen voor ongeveer 260 bussen. Ebusco kan de opdracht krijgen om die bussen te maken als Deutsche Bahn komende jaren bepaalde nieuwe openbaarvervoersconcessies verwerft.
Belangrijke deal
De deal is belangrijk voor het bedrijf. Door de coronapandemie had Ebusco er vorig jaar nog last van dat er minder klussen beschikbaar kwamen in de markt. In combinatie met verstoringen in de leveringsketen zorgde dit ervoor dat de omzet zakte tot ruim 24 miljoen euro, tegen bijna 100 miljoen euro een jaar eerder. Onder de streep was daardoor sprake van een verlies van bijna 27 miljoen euro, waar in 2020 nog een kleine 17 miljoen euro winst in de boeken ging.
Inmiddels trekt de orderinstroom weer sterk aan, zegt topman Peter Bijvelds. Daarom rekent hij voor 2022 op een sterk omzetherstel. Maar hij waarschuwt ook dat Ebusco niet immuun is voor de geopolitieke onzekerheid als gevolg van de invasie van Oekraïne en aanhoudende druk op de wereldwijde toeleveringsketen. Dat zijn volgens hem risico's waar het bedrijf mee te maken heeft.
Ebusco bestaat sinds 2012 en had eind vorig jaar ruim driehonderd medewerkers in dienst. Het hoofdkantoor staat in Deurne, waar ook de productiefaciliteiten zijn gevestigd. Daarnaast heeft het bedrijf nog een externe locatie in China. De bussen van Ebusco, dat in oktober vorig jaar een notering kreeg aan de beurs in Amsterdam, rijden al in meerdere landen in Europa rond. Ze zijn onder meer te vinden in grote steden als Amsterdam, Frankfurt en München.
Meer uit Financieel
ZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
40 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.
3 uur geledenBROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.
5 uur geleden