Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ebusco grote verliezer op negatief gestemde Amsterdamse beurs

Ebusco grote verliezer op negatief gestemde Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Ebusco was dinsdag de grote verliezer op de Amsterdamse beurs en verloor ruim een tiende van zijn beurswaarde. De Brabantse fabrikant van elektrische bussen wil nieuw kapitaal ophalen bij aandeelhouders met de uitgifte van nieuwe aandelen. Dat moet het bedrijf tot 36 miljoen euro opleveren om het reorganisatieplan te financieren.

Het bedrijf uit Deurne kampt onder meer met productieproblemen en kondigde onlangs al aan dat oprichter Peter Bijvelds en medetopman Michiel Peters de leiding hebben overgedragen aan de Duitser Christian Schreyer, die het tij bij het bedrijf moet keren. Op de beurs is Ebusco door de problemen veel minder waard geworden. Om Ebusco-aandelen beter verhandelbaar te maken stelt het bedrijf voor om elke vijf aandelen samen te voegen tot één aandeel. Het aandeel werd bijna 12 procent lager gezet.

Verder was de stemming op de beursvloeren ook negatief. De AEX-index, met daarin de hoofdfondsen op het Damrak, noteerde bij het slot van de handelsdag 0,7 procent lager op 881,84 punten. De MidKap daalde 0,8 procent tot 881,73 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs noteerden bij het slot minnen tot 1 procent.

Dataleverancier RELX en voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich waren de enige stijgers in de hoofdindex, met kleine winsten tot 0,6 procent. Verzekeraar ASR (min 2,1 procent) en staalconcern ArcelorMittal stonden onderaan (min 2,2 procent).

Bij de middelgrote fondsen stond luchtvaartconcern Air France-KLM in de kopgroep (plus 1,4 procent). Kunstmestproducent OCI sloot de rij met een min van 5,7 procent.

Theon won 1,1 procent. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector, die in februari dit jaar naar de Amsterdamse beurs ging, zag de omzet en winst in de eerste jaarhelft flink stijgen.

BMW verloor ruim 11 procent op de beurs in Frankfurt. Het Duitse autoconcern heeft zijn verwachte winstgevendheid voor dit jaar flink naar beneden bijgesteld. Aanleiding is onder meer het staken van leveringen van auto's met een defect remsysteem. Een leveringsstop en terugroepactie zouden in het derde kwartaal leiden tot extra garantiekosten die in de honderden miljoenen euro's kunnen lopen.

De euro was 1,1022 dollar waard, na 1,1042 dollar een dag eerder. De olieprijzen daalden verder. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,5 procent minder op 65,60 dollar. Brentolie werd 3,9 procent goedkoper op 69,04 dollar.

Meer uit Financieel

Duitse diesel breekt record, maar Nederlanders betalen fors meer

BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.

19 minuten geleden
Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

3 uur geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

4 uur geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

6 uur geleden
IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

6 uur geleden
Waarde bitcoin stijgt tot meer dan 70.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.

7 uur geleden