Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ebusco grote verliezer op negatief gestemde Amsterdamse beurs

Ebusco grote verliezer op negatief gestemde Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Ebusco was dinsdag de grote verliezer op de Amsterdamse beurs en verloor ruim een tiende van zijn beurswaarde. De Brabantse fabrikant van elektrische bussen wil nieuw kapitaal ophalen bij aandeelhouders met de uitgifte van nieuwe aandelen. Dat moet het bedrijf tot 36 miljoen euro opleveren om het reorganisatieplan te financieren.

Het bedrijf uit Deurne kampt onder meer met productieproblemen en kondigde onlangs al aan dat oprichter Peter Bijvelds en medetopman Michiel Peters de leiding hebben overgedragen aan de Duitser Christian Schreyer, die het tij bij het bedrijf moet keren. Op de beurs is Ebusco door de problemen veel minder waard geworden. Om Ebusco-aandelen beter verhandelbaar te maken stelt het bedrijf voor om elke vijf aandelen samen te voegen tot één aandeel. Het aandeel werd bijna 12 procent lager gezet.

Verder was de stemming op de beursvloeren ook negatief. De AEX-index, met daarin de hoofdfondsen op het Damrak, noteerde bij het slot van de handelsdag 0,7 procent lager op 881,84 punten. De MidKap daalde 0,8 procent tot 881,73 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs noteerden bij het slot minnen tot 1 procent.

Dataleverancier RELX en voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich waren de enige stijgers in de hoofdindex, met kleine winsten tot 0,6 procent. Verzekeraar ASR (min 2,1 procent) en staalconcern ArcelorMittal stonden onderaan (min 2,2 procent).

Bij de middelgrote fondsen stond luchtvaartconcern Air France-KLM in de kopgroep (plus 1,4 procent). Kunstmestproducent OCI sloot de rij met een min van 5,7 procent.

Theon won 1,1 procent. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector, die in februari dit jaar naar de Amsterdamse beurs ging, zag de omzet en winst in de eerste jaarhelft flink stijgen.

BMW verloor ruim 11 procent op de beurs in Frankfurt. Het Duitse autoconcern heeft zijn verwachte winstgevendheid voor dit jaar flink naar beneden bijgesteld. Aanleiding is onder meer het staken van leveringen van auto's met een defect remsysteem. Een leveringsstop en terugroepactie zouden in het derde kwartaal leiden tot extra garantiekosten die in de honderden miljoenen euro's kunnen lopen.

De euro was 1,1022 dollar waard, na 1,1042 dollar een dag eerder. De olieprijzen daalden verder. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,5 procent minder op 65,60 dollar. Brentolie werd 3,9 procent goedkoper op 69,04 dollar.

Meer uit Financieel

Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

46 minuten geleden
Chinese export groeit meer dan verwacht

BEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.

2 uur geleden
Records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.

11 uur geleden
Bloomberg: beursgang AI-chipbedrijf Cerebras wordt groter

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.

11 uur geleden
Porsche sluit dochterondernemingen, 500 banen gaan verloren

STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.

13 uur geleden
Kleine min voor AEX-index, chipfondsen wel omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.

15 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar nieuw dieptepunt om inflatiezorgen

ANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.

16 uur geleden