Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ebusco grote verliezer op negatief gestemde Amsterdamse beurs

Ebusco grote verliezer op negatief gestemde Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Ebusco was dinsdag de grote verliezer op de Amsterdamse beurs en verloor ruim een tiende van zijn beurswaarde. De Brabantse fabrikant van elektrische bussen wil nieuw kapitaal ophalen bij aandeelhouders met de uitgifte van nieuwe aandelen. Dat moet het bedrijf tot 36 miljoen euro opleveren om het reorganisatieplan te financieren.

Het bedrijf uit Deurne kampt onder meer met productieproblemen en kondigde onlangs al aan dat oprichter Peter Bijvelds en medetopman Michiel Peters de leiding hebben overgedragen aan de Duitser Christian Schreyer, die het tij bij het bedrijf moet keren. Op de beurs is Ebusco door de problemen veel minder waard geworden. Om Ebusco-aandelen beter verhandelbaar te maken stelt het bedrijf voor om elke vijf aandelen samen te voegen tot één aandeel. Het aandeel werd bijna 12 procent lager gezet.

Verder was de stemming op de beursvloeren ook negatief. De AEX-index, met daarin de hoofdfondsen op het Damrak, noteerde bij het slot van de handelsdag 0,7 procent lager op 881,84 punten. De MidKap daalde 0,8 procent tot 881,73 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs noteerden bij het slot minnen tot 1 procent.

Dataleverancier RELX en voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich waren de enige stijgers in de hoofdindex, met kleine winsten tot 0,6 procent. Verzekeraar ASR (min 2,1 procent) en staalconcern ArcelorMittal stonden onderaan (min 2,2 procent).

Bij de middelgrote fondsen stond luchtvaartconcern Air France-KLM in de kopgroep (plus 1,4 procent). Kunstmestproducent OCI sloot de rij met een min van 5,7 procent.

Theon won 1,1 procent. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector, die in februari dit jaar naar de Amsterdamse beurs ging, zag de omzet en winst in de eerste jaarhelft flink stijgen.

BMW verloor ruim 11 procent op de beurs in Frankfurt. Het Duitse autoconcern heeft zijn verwachte winstgevendheid voor dit jaar flink naar beneden bijgesteld. Aanleiding is onder meer het staken van leveringen van auto's met een defect remsysteem. Een leveringsstop en terugroepactie zouden in het derde kwartaal leiden tot extra garantiekosten die in de honderden miljoenen euro's kunnen lopen.

De euro was 1,1022 dollar waard, na 1,1042 dollar een dag eerder. De olieprijzen daalden verder. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,5 procent minder op 65,60 dollar. Brentolie werd 3,9 procent goedkoper op 69,04 dollar.

Meer uit Financieel

Groeispurt voor windenergie op land in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal windmolenparken op land in Duitsland is vorig jaar een stuk harder gegroeid. In totaal werden 958 nieuwe windturbines aan land in gebruik genomen, die samen goed zijn voor 5,2 gigawatt. Dat is 50 procent meer dan wat er een jaar eerder aan capaciteit bijkwam, meldden de brancheorganisaties Bundesverband WindEnergie en VDMA Power Systems.

16 minuten geleden
Chiptoeleveranciers stijgen op Wall Street na resultaten TSMC

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse chiptoeleveranciers behoorden donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Bedrijven als Applied Materials, Lam Research en KLA stegen tot meer dan 7 procent na sterke resultaten van de Taiwanese chipmaker TSMC. TSMC, dat chips maakt voor grote Amerikaanse klanten als Nvidia en Apple, is ook positief over dit jaar en gaat flink meer investeren om aan de sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI) te kunnen voldoen.

41 minuten geleden
Burgemeester Londen vreest massaontslagen in stad door AI

LONDEN (ANP/AFP) - De Londense burgemeester Sadiq Khan vreest dat er massaontslagen kunnen plaatsvinden in de Britse hoofdstad doordat kunstmatige intelligentie (AI) veel werk gaat overnemen van mensen. Londen heeft bijvoorbeeld een grote financiële sector, waar veel werkzaamheden overgenomen kunnen worden door AI.

51 minuten geleden
Rederij Maersk keert terug naar het Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP) - Maersk gaat weer varen via het Suezkanaal. Dat meldt het Deense scheepvaartconcern donderdag. De rederij heeft de vaarweg twee jaar gemeden vanwege aanvallen van Houthi-rebellen op de Rode Zee.

2 uur geleden
India: onderhandelingen handelsdeal met EU deze maand afgerond

NEW DELHI (ANP/RTR) - India verwacht de onderhandelingen over een handelsdeal die het land met de Europese Unie wil sluiten deze maand af te kunnen ronden. Dit zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal donderdag.

2 uur geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen naar Spanje in 2025

MADRID (ANP/AFP) - Een recordaantal buitenlandse toeristen heeft vorig jaar Spanje bezocht. Het ging om 97 miljoen buitenlanders die naar het land afreisden, heeft de Spaanse minister van Toerisme Jordi Hereu donderdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
4,7 miljoen accounts offline door Australisch socialemediaverbod

SYDNEY (ANP/RTR) - Socialemediabedrijven hebben gezamenlijk 4,7 miljoen accounts gedeactiveerd in de eerste maand dat het socialemediaverbod voor jongeren in Australië geldt. Dat meldt de internettoezichthouder van het land. De waakhond zegt dat de richtlijnen al veel resultaat opleveren.

2 uur geleden