Ebola-uitbraak in Congo bedwongen
KINSHASA (ANP) - De uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo is officieel voorbij verklaard, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). In de noordwestelijke provincie Equateur werd in april een eerste geval gemeld. In totaal zijn vier gevallen bevestigd en bij één persoon werd een besmetting vermoed. Alle patiënten stierven, aldus de WHO.
Een eerdere ebola-uitbraak in de provincie van juni tot november 2020 leidde tot 130 bevestigde gevallen en 55 doden. Het was de veertiende geregistreerde ebola-uitbraak in het Centraal-Afrikaanse land met 90 miljoen inwoners.
"Dankzij de krachtige reactie van de nationale autoriteiten is deze uitbraak snel tot een einde gebracht met beperkte overdracht van het virus", zegt Matshidiso Moeti, regionaal directeur van de WHO voor Afrika. Volgens hem zijn er "cruciale lessen" getrokken uit eerdere uitbraken.
De ziekte duikt sinds de ontdekking ervan in 1976 af en toe op in Afrika. Tussen 2014 en 2016 zorgde de grootste uitbraak in West-Afrika voor meer dan 11.000 doden. Ebola wordt overgedragen via direct lichamelijk contact en veroorzaakt vaak hoge koorts en inwendige bloedingen.
"Afrika ziet een toename van ebola en andere besmettelijke ziekten die van dieren op mensen overspringen en grote stedelijke gebieden treffen", aldus Moeti. "We moeten steeds waakzamer zijn om ervoor te zorgen dat we besmettingen snel traceren."
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
15 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie.
19 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.
3 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland brengt een grote politiemacht op de been in aanloop naar de aangekondigde jongerenprotesten door heel het land. De Duitse protestbeweging noemt zich 'GenZ regelt!' en heeft zich door de Franse studentenprotesten laten inspireren. Er wordt in meer dan dertig steden gedemonstreerd, waaronder Berlijn, München, Keulen en Frankfurt.
4 uur geleden