eBay schikt voor 59 miljoen dollar met VS om verkoop pillenpersen
WASHINGTON (ANP/AFP) - De onlinemarktplaats eBay heeft een schikking van 59 miljoen dollar getroffen met de Amerikaanse overheid. Het ministerie van Justitie in de VS beschuldigde eBay ervan apparaten te verkopen die gebruikt konden worden voor de productie van illegale drugs en namaakmedicijnen.
Het zou gaan om duizenden machines "waaronder pillenpersen met een hoge capaciteit die duizenden pillen per uur kunnen produceren", aldus het ministerie. Volgens de Amerikaanse wet had eBay de identiteit van kopers moeten controleren en een administratie moeten bijhouden. Ook had het bedrijf zijn bevindingen moeten rapporteren aan de Amerikaanse antidrugseenheid DEA.
Verder kwam uit onderzoek van de Amerikaanse overheid naar voren dat kopers ook nagemaakte mallen en stempels aanschaften. Daarmee konden zij pillen produceren "die de producten van legitieme farmaceutische bedrijven imiteerden". Het ministerie voegde daar aan toe dat veel van die kopers "met succes zijn vervolgd in verband met de handel in illegale namaakpillen".
Het merendeel van de ongeveer 100.000 sterfgevallen als gevolg van een overdosis in de VS komt voor rekening van fentanyl. Dat is een synthetische pijnstiller met een tot vijftig keer sterkere werking dan heroïne. Ook deze pillen worden nagemaakt, stelt de DEA. "Drugshandelaren kopen het gereedschap om neppillen te maken, zoals pillenpersen, online", aldus de drugswaakhond. De DEA vindt dan ook dat "eBay en andere e-commerceplatforms hun steentje moeten bijdragen om het publiek te beschermen".
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
20 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Hooggerechtshof in de Verenigde Staten heeft opnieuw geen oordeel geveld over de importheffingen van president Donald Trump. De eerstvolgende mogelijke datum voor een uitspraak van de hoogste rechtbank van het land is 20 februari.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag hard omlaag. Ook Amerikaanse beleggers reageerden geschokt op de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa. De Europese markten lieten maandag al flinke verliezen zien na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om een aantal Europese landen, waaronder Nederland, te straffen met een extra importheffing vanwege hun steun aan Groenland. Wall Street was op die dag gesloten vanwege Martin Luther King Day.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, denkt niet dat de EU het antidwanginstrument gaat inzetten, zei hij dinsdag tijdens een persconferentie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. Hij roept op tot kalmte rondom Groenland.
3 uur geleden