Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

eBay schikt voor 59 miljoen dollar met VS om verkoop pillenpersen

eBay schikt voor 59 miljoen dollar met VS om verkoop pillenpersen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De onlinemarktplaats eBay heeft een schikking van 59 miljoen dollar getroffen met de Amerikaanse overheid. Het ministerie van Justitie in de VS beschuldigde eBay ervan apparaten te verkopen die gebruikt konden worden voor de productie van illegale drugs en namaakmedicijnen.

Het zou gaan om duizenden machines "waaronder pillenpersen met een hoge capaciteit die duizenden pillen per uur kunnen produceren", aldus het ministerie. Volgens de Amerikaanse wet had eBay de identiteit van kopers moeten controleren en een administratie moeten bijhouden. Ook had het bedrijf zijn bevindingen moeten rapporteren aan de Amerikaanse antidrugseenheid DEA.

Verder kwam uit onderzoek van de Amerikaanse overheid naar voren dat kopers ook nagemaakte mallen en stempels aanschaften. Daarmee konden zij pillen produceren "die de producten van legitieme farmaceutische bedrijven imiteerden". Het ministerie voegde daar aan toe dat veel van die kopers "met succes zijn vervolgd in verband met de handel in illegale namaakpillen".

Het merendeel van de ongeveer 100.000 sterfgevallen als gevolg van een overdosis in de VS komt voor rekening van fentanyl. Dat is een synthetische pijnstiller met een tot vijftig keer sterkere werking dan heroïne. Ook deze pillen worden nagemaakt, stelt de DEA. "Drugshandelaren kopen het gereedschap om neppillen te maken, zoals pillenpersen, online", aldus de drugswaakhond. De DEA vindt dan ook dat "eBay en andere e-commerceplatforms hun steentje moeten bijdragen om het publiek te beschermen".

Meer uit Financieel

Transavia trekt zaak om halvering grondafhandelaren Schiphol in

HAARLEM (ANP) - Transavia heeft de rechtszaak die donderdag zou worden behandeld in Haarlem over de halvering van het aantal grondafhandelaren op Schiphol ingetrokken. Een woordvoerster van Transavia zegt dat de luchtvaartmaatschappij dat heeft besloten nadat "een heroverweging" is gemaakt.

11 minuten geleden
AEX-index licht lager na aanval VS op Iran, olieprijs stijgt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De aanvallen waren gericht op een militaire locatie die volgens de Amerikanen een bedreiging vormde voor hun troepen en het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Iran meldde daarnaast een Amerikaanse luchtmachtbasis te hebben aangevallen. De olieprijzen gingen omhoog door de afnemende hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Investeringen in olieprojecten dalen door Iranoorlog, zegt IEA

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in olieprojecten zullen naar verwachting in 2026 voor het derde jaar op rij dalen, meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Ondanks de hogere olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nemen de uitgaven aan olieprojecten volgens het IEA dit jaar af tot onder de 500 miljard dollar (ongeveer 431 miljard euro).

2 uur geleden
DNB: ruim helft baanwisselaars stapt over naar andere sector

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de mensen die in Nederland van baan wisselen, gaat aan de slag in een andere sector. Per bedrijfstak zijn daarin wel grote verschillen, schrijft De Nederlandsche Bank (DNB) na een analyse van arbeidsmarktcijfers van 2011 tot 2025.

2 uur geleden
UWV: werkgever laat kans liggen door niet elders in EU te werven

AMSTERDAM (ANP) - Werkgevers in Nederland laten een hoop kansen op personeel liggen door niet buiten de landsgrenzen te werven. Daarop wijst uitkeringsorganisatie UWV na een nieuwe analyse van beroepen waar juist te veel of te weinig mensen voor zijn in Europa.

2 uur geleden
KPN werkt met Duitse partij aan Europese 'soevereine cloud'

ROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN en het Duitse Schwarz Digits willen volgend jaar een Europese soevereine cloud in Nederland aanbieden. Daarmee willen ze een Europees alternatief bieden voor het opslaan van data, stellen de partijen. Europese organisaties zijn nu voor een groot deel afhankelijk van Amerikaanse bedrijven, zoals Amazon, Google en Microsoft.

2 uur geleden
Olieprijzen flink omhoog na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn donderdagochtend flink omhooggegaan na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. Daarnaast zei de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) dat een Amerikaanse luchtmachtbasis is aangevallen. Daarmee lijkt een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten weer verder uit beeld.

2 uur geleden