Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

eBay schikt voor 59 miljoen dollar met VS om verkoop pillenpersen

eBay schikt voor 59 miljoen dollar met VS om verkoop pillenpersen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De onlinemarktplaats eBay heeft een schikking van 59 miljoen dollar getroffen met de Amerikaanse overheid. Het ministerie van Justitie in de VS beschuldigde eBay ervan apparaten te verkopen die gebruikt konden worden voor de productie van illegale drugs en namaakmedicijnen.

Het zou gaan om duizenden machines "waaronder pillenpersen met een hoge capaciteit die duizenden pillen per uur kunnen produceren", aldus het ministerie. Volgens de Amerikaanse wet had eBay de identiteit van kopers moeten controleren en een administratie moeten bijhouden. Ook had het bedrijf zijn bevindingen moeten rapporteren aan de Amerikaanse antidrugseenheid DEA.

Verder kwam uit onderzoek van de Amerikaanse overheid naar voren dat kopers ook nagemaakte mallen en stempels aanschaften. Daarmee konden zij pillen produceren "die de producten van legitieme farmaceutische bedrijven imiteerden". Het ministerie voegde daar aan toe dat veel van die kopers "met succes zijn vervolgd in verband met de handel in illegale namaakpillen".

Het merendeel van de ongeveer 100.000 sterfgevallen als gevolg van een overdosis in de VS komt voor rekening van fentanyl. Dat is een synthetische pijnstiller met een tot vijftig keer sterkere werking dan heroïne. Ook deze pillen worden nagemaakt, stelt de DEA. "Drugshandelaren kopen het gereedschap om neppillen te maken, zoals pillenpersen, online", aldus de drugswaakhond. De DEA vindt dan ook dat "eBay en andere e-commerceplatforms hun steentje moeten bijdragen om het publiek te beschermen".

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

45 minuten geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

1 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

1 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

2 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

3 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

4 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

4 uur geleden