eBay schikt voor 59 miljoen dollar met VS om verkoop pillenpersen
WASHINGTON (ANP/AFP) - De onlinemarktplaats eBay heeft een schikking van 59 miljoen dollar getroffen met de Amerikaanse overheid. Het ministerie van Justitie in de VS beschuldigde eBay ervan apparaten te verkopen die gebruikt konden worden voor de productie van illegale drugs en namaakmedicijnen.
Het zou gaan om duizenden machines "waaronder pillenpersen met een hoge capaciteit die duizenden pillen per uur kunnen produceren", aldus het ministerie. Volgens de Amerikaanse wet had eBay de identiteit van kopers moeten controleren en een administratie moeten bijhouden. Ook had het bedrijf zijn bevindingen moeten rapporteren aan de Amerikaanse antidrugseenheid DEA.
Verder kwam uit onderzoek van de Amerikaanse overheid naar voren dat kopers ook nagemaakte mallen en stempels aanschaften. Daarmee konden zij pillen produceren "die de producten van legitieme farmaceutische bedrijven imiteerden". Het ministerie voegde daar aan toe dat veel van die kopers "met succes zijn vervolgd in verband met de handel in illegale namaakpillen".
Het merendeel van de ongeveer 100.000 sterfgevallen als gevolg van een overdosis in de VS komt voor rekening van fentanyl. Dat is een synthetische pijnstiller met een tot vijftig keer sterkere werking dan heroïne. Ook deze pillen worden nagemaakt, stelt de DEA. "Drugshandelaren kopen het gereedschap om neppillen te maken, zoals pillenpersen, online", aldus de drugswaakhond. De DEA vindt dan ook dat "eBay en andere e-commerceplatforms hun steentje moeten bijdragen om het publiek te beschermen".
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP) - Modehuis Dolce & Gabbana heeft Stefano Cantino aangesteld als nieuwe mede-topman. Cantino was eerder topman van het Italiaanse modehuis Gucci. Bij Dolce & Gabbana maakte medeoprichter Stefano Gabbana vrijdag zijn vertrek als voorzitter wereldkundig.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Tsjechische vuurwapenfabrikant Colt CZ Group komt deze week naar de beurs in Amsterdam. Vanaf woensdag moeten aandelen in het bedrijf aan het Damrak verhandelbaar zijn. Het gaat niet om een normale beursgang, maar om een tweede notering voor Colt CZ, dat al sinds 2020 een beursnotering in Praag heeft. Er worden ook geen nieuwe aandelen uitgegeven.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag lager geopend door de vrees voor een nieuwe escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. President Donald Trump kondigde aan dat de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz gaat blokkeren na het mislukken van de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran in Islamabad afgelopen weekend. Die zeestraat is een belangrijke transportroute voor olie en gas uit het Midden-Oosten. Iran heeft laten weten de blokkade niet te zullen toestaan.
31 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit is getroffen door een grote hack. In meerdere landen zijn de gegevens van leden gelekt die bij de keten sporten. In Nederland betreft het volgens Basic-Fit data van ongeveer 200.000 mensen.
57 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Door een tweedaagse pilotenstaking bij de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zijn in Duitsland honderden vluchten geschrapt. Ook de Lufthansa-vluchten die maandag en dinsdag zouden vertrekken vanaf Schiphol zijn volgens de website van Schiphol bijna allemaal geannuleerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wachttijden voor een eerste keuring voor de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA zijn verder opgelopen. Dat bevestigt het UWV na berichtgeving van AD en EenVandaag. Het kan tot vijftien maanden duren, terwijl de termijn voor beoordeling zestien weken is.
1 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse regering trekt nog eens een half miljard euro uit om de belasting op brandstof verder te verlagen. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Daardoor kunnen de prijzen aan de pomp met 10 cent per liter omlaag.
1 uur geleden