easyJet: vliegtickets 16 euro duurder door hogere haventarieven
SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij easyJet verwacht dat vliegtickets voor reizigers vanaf Schiphol volgend jaar met 16 euro stijgen door de hogere haventarieven. De havengelden gaan volgend jaar met 41 procent omhoog voor luchtvaartmaatschappijen, werd donderdag bekend. "Uiteindelijk worden deze kosten grotendeels gedragen door passagiers die vanuit Nederland vertrekken en raken middenklassengezinnen direct in hun portemonnee", aldus easyJet.
Het huidige luchthaventarief voor vertrekkende passagiers ligt nu op 39 euro, maar stijgt volgend jaar naar 55 euro, aldus easyJet. De vliegbelasting blijft onveranderd op 29 euro, wat het totaalbedrag voor reizigers op 84 euro brengt.
"Schiphol wordt hiermee veruit de duurste luchthaven voor vertrekkende passagiers in Europa", aldus de maatschappij. Het bedrijf benadrukt dat Schiphol geen investeringen doet in de delen van de luchthaven die easyJet gebruikt, terwijl passagiers hier wel aan moeten meebetalen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index op Wall Street is donderdag met een nieuw slotrecord geëindigd. Amerikaanse beleggers trokken zich op aan berichten dat de VS en Iran dicht bij een deal zijn. Verder waren techbedrijven duidelijk weer in trek.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer heeft kritiek geuit op een Duits wetsvoorstel dat streamingdiensten verplicht om te investeren in de Duitse filmsector. Hij noemde de maatregelen discriminerend en een schending van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de VS.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic is van plan snel nieuwe AI-modellen breed beschikbaar te maken met mogelijkheden die vergelijkbaar zijn met die van zijn model Mythos. Deze zijn ergens in de komende weken al te verwachten. Het gaat om een opmerkelijke aankondiging. Mythos behelst technologie waarvan het Amerikaanse bedrijf eerder zei dat die te gevaarlijk was om aan het grote publiek beschikbaar te stellen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met een grote zuivelsamensmelting waarbij ook het Nederlandse DOC Kaas is betrokken. De Zweeds-Deense zuivelcoöperatie Arla Foods mag van Brussel het Duitse DMK en het uit 1895 stammende DOC Kaas inlijven. De commissie ziet geen reden om voorwaarden te stellen omdat er geen gevaren zijn voor de concurrentie.
3 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
6 uur geleden