Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EasyJet: te vroeg om impact Omikron-variant in te schatten

EasyJet: te vroeg om impact Omikron-variant in te schatten

LUTON (ANP) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet merkt enige afzwakking van de ticketverkopen vanwege de Omikron-variant van het coronavirus, Wat de impact zal zijn van die nieuwe variant op Europese reizen door eventuele verdere reisbeperkingen is echter nog te vroeg om te zeggen, aldus de prijsvechter bij de bekendmaking van de cijfers over het afgelopen boekjaar. Het bedrijf zegt wel goed voorbereid te zijn op onzekere periodes.

In het afgelopen gebroken boekjaar dat eind september afliep, vervoerde easyJet veel minder passagiers dan een jaar eerder door de reisbeperkingen tegen de coronapandemie. Er stapten in totaal 20,4 miljoen passagiers aan boord bij vliegtuigen van easyJet. Dat waren er 48,1 miljoen een jaar eerder. In de eerste helft van dat gebroken boekjaar waren er nog geen Europese reisbeperkingen tegen de virusuitbraak.

Het verlies voor belastingen bedroeg 1 miljard pond, omgerekend bijna 1,2 miljard euro. Dat was een min van 1,3 miljard pond een jaar terug, wat het eerste verlies ooit was voor de prijsvechter.

Flexibel

Topman Johan Lundgren zei in een toelichting dat de budgetvlieger ondanks de crisis boven verwachting heeft gepresteerd. Volgens Lundgren laat dit kwartaal een veelbelovende start van het nieuwe jaar zien, met een fors aantrekkende vraag voor de wintervakantieperiodes en een toenemende vraag voor de zomer van 2022.

Topman William Vet van easyJet Nederland liet weten dat het bedrijf door de crisis flexibel is geworden om te kunnen anticiperen op tegenslagen, zoals nu dus Omikron. Het is volgens hem nog te vroeg om conclusies te gaan verbinden aan de gevolgen van die variant, maar "er is wel een rimpeling".

Nieuwe toestellen

Om de crisis door te komen sneed easyJet flink in de kosten, onder meer door banen te schrappen en bases te sluiten. Nu de vraag weer aantrekt breidt de onderneming de vloot dit boekjaar met 25 vliegtuigen uit. Ook heeft het bedrijf bestellingen voor 118 nieuwe toestellen en opties voor nog eens 59 vliegtuigen. EasyJet is een van de grootste gebruikers van luchthaven Schiphol.

In september werd nog bekend dat easyJet een overnamebod had afgewezen van een niet genoemde partij. Ingewijden hebben tegen verschillende persbureaus aangegeven dat het bod kwam van het concurrerende Wizz Air. De Hongaarse prijsvechter, voornamelijk actief in Centraal-Europa, wilde dat niet bevestigen.

Meer uit Financieel

Hof geeft vakbonden gelijk: Temper-werkers zijn uitzendkrachten

AMSTERDAM (ANP) - Vakbonden hebben een juridische overwinning geboekt in de langslepende discussie over schijnzelfstandigheid. Het gerechtshof in Amsterdam heeft in een zaak tussen FNV, CNV en Temper bepaald dat er sprake is van een uitzendovereenkomst tussen Temper en mensen die werkzaamheden verrichten via het onlineplatform.

23 minuten geleden
Russisch olieconcern beperkt benzineverkoop, meldt Interfax

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische olieconcern Tatneft beperkt de verkoop van benzine en diesel bij zijn tankstations, bericht Interfax. Volgens het Russische persbureau meldde het bedrijf via zijn hotline ook dat alleen contant kan worden afgerekend.

53 minuten geleden
Turkse miljoenenboetes voor bandenfabrikanten

ISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse mededingingsautoriteit heeft voor omgerekend bijna 70 miljoen euro aan boetes uitgedeeld aan grote bandenfabrikanten. De boetes worden opgelegd voor onder meer prijsafspraken, concurrentiebeperkende maatregelen voor dealers en het uitwisselen van gevoelige informatie over de arbeidsmarkt.

1 uur geleden
Zeevarenden sceptisch over heropening Straat van Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Zeevarenden zijn sceptisch over de aangekondigde heropening van de Straat van Hormuz. Dat zegt voorzitter van vakbond Nautilus Richard Moti. Wel is de situatie voor bemanningen aan boord van schepen in de Perzische Golf beter geworden, stelt hij.

1 uur geleden
Frankrijk investeert fors in AI en eigen chatbot voor overheid

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat 655 miljoen euro investeren in kunstmatige intelligentie (AI) en wil een eigen chatbot opzetten voor alle overheidsdiensten. Dat schreef de Franse premier Sébastien Lecornu dinsdag in een bericht op X, vlak voor het begin van de "Viva Tech"-conferentie in Parijs.

2 uur geleden
Bloomberg: grootste stijging vermogen rijkste 500 ooit op één dag

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De allerrijkste mensen ter wereld profiteerden maandag van het optimisme op de aandelenmarkten. Bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen hadden de vijfhonderd rijkste personen op aarde hun vermogen met 336 miljard dollar zien groeien. Dat is volgens de Bloomberg Billionaires Index de grootste stijging ooit op één dag.

2 uur geleden
Consumentenbond dient klacht in om greenwashing energiebedrijven

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en andere Europese consumentenorganisaties hebben een klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen energiebedrijven vanwege greenwashing. Volgens de bond blijkt uit onderzoek dat Europese energiebedrijven, zoals Engie en Shell, fossiel gas presenteren als schone of klimaatvriendelijke keuze.

3 uur geleden