Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EasyJet: te vroeg om impact Omikron-variant in te schatten

EasyJet: te vroeg om impact Omikron-variant in te schatten

LUTON (ANP) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet merkt enige afzwakking van de ticketverkopen vanwege de Omikron-variant van het coronavirus, Wat de impact zal zijn van die nieuwe variant op Europese reizen door eventuele verdere reisbeperkingen is echter nog te vroeg om te zeggen, aldus de prijsvechter bij de bekendmaking van de cijfers over het afgelopen boekjaar. Het bedrijf zegt wel goed voorbereid te zijn op onzekere periodes.

In het afgelopen gebroken boekjaar dat eind september afliep, vervoerde easyJet veel minder passagiers dan een jaar eerder door de reisbeperkingen tegen de coronapandemie. Er stapten in totaal 20,4 miljoen passagiers aan boord bij vliegtuigen van easyJet. Dat waren er 48,1 miljoen een jaar eerder. In de eerste helft van dat gebroken boekjaar waren er nog geen Europese reisbeperkingen tegen de virusuitbraak.

Het verlies voor belastingen bedroeg 1 miljard pond, omgerekend bijna 1,2 miljard euro. Dat was een min van 1,3 miljard pond een jaar terug, wat het eerste verlies ooit was voor de prijsvechter.

Flexibel

Topman Johan Lundgren zei in een toelichting dat de budgetvlieger ondanks de crisis boven verwachting heeft gepresteerd. Volgens Lundgren laat dit kwartaal een veelbelovende start van het nieuwe jaar zien, met een fors aantrekkende vraag voor de wintervakantieperiodes en een toenemende vraag voor de zomer van 2022.

Topman William Vet van easyJet Nederland liet weten dat het bedrijf door de crisis flexibel is geworden om te kunnen anticiperen op tegenslagen, zoals nu dus Omikron. Het is volgens hem nog te vroeg om conclusies te gaan verbinden aan de gevolgen van die variant, maar "er is wel een rimpeling".

Nieuwe toestellen

Om de crisis door te komen sneed easyJet flink in de kosten, onder meer door banen te schrappen en bases te sluiten. Nu de vraag weer aantrekt breidt de onderneming de vloot dit boekjaar met 25 vliegtuigen uit. Ook heeft het bedrijf bestellingen voor 118 nieuwe toestellen en opties voor nog eens 59 vliegtuigen. EasyJet is een van de grootste gebruikers van luchthaven Schiphol.

In september werd nog bekend dat easyJet een overnamebod had afgewezen van een niet genoemde partij. Ingewijden hebben tegen verschillende persbureaus aangegeven dat het bod kwam van het concurrerende Wizz Air. De Hongaarse prijsvechter, voornamelijk actief in Centraal-Europa, wilde dat niet bevestigen.

Meer uit Financieel

FNV-voorman Spekman noemt oproep minister Vijlbrief 'echt onzin'

ROTTERDAM (ANP) - FNV-voorzitter Hans Spekman vindt de uitnodiging van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) om in gesprek te gaan over de toekomst van de sociale zekerheid "echt onzin". Dat zei de voorman tijdens de stakingsbijeenkomst van havenwerkers. Minister Vijlbrief deed vrijdagochtend een hernieuwde oproep aan de vakbonden om te komen praten.

37 minuten geleden
Meer schepen door sluis bij Eefde om hogere waterstand IJssel

EEFDE (ANP) - Meer schepen kunnen vanaf maandag gebruikmaken van de sluis bij het Gelderse Eefde. Rijkswaterstaat meldt dat het aantal doorvaarten dan wordt verdubbeld van vijf per dag nu naar tien. Dat kan omdat de waterstand op de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

1 uur geleden
Frankrijk trekt ruim 1 miljard euro uit voor getroffen boeren

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft een plan aangekondigd ter waarde van meer dan 1 miljard euro om boeren te helpen die getroffen zijn door de opeenvolgende hittegolven, droogtes en branden in het land. Volgens de Franse minister van Landbouw Annie Genevard zal ongeveer de helft van het pakket, 520 miljoen euro, worden gebruikt voor directe snelle uitbetalingen aan boeren ter compensatie van de geleden weerschade.

3 uur geleden
Havenwerkers leggen werk neer, langere wachttijden verwacht

ROTTERDAM (ANP) - Havenwerkers hebben het werk neergelegd in de havens van Rotterdam, Amsterdam en Zeeland. Met de staking van 11.15 uur tot 19.00 uur protesteren de vakbonden tegen de kabinetsplannen rondom de sociale zekerheid. FNV verwacht dat honderden havenwerkers samenkomen op de stakingslocatie in de haven van Rotterdam.

3 uur geleden
Minder stakers metaal en bouw tegen kabinetsplannen dan verwacht

NIJMEGEN (ANP) - De opkomst voor de staking in de metaal- en bouwsector vrijdag in Oost-Nederland is iets lager uitgevallen dan verwacht. FNV-bestuurder Dino Djulbic zegt dat 200 tot 250 werknemers het werk hebben neergelegd uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Donderdag dacht de grootste vakbond van Nederland nog dat zo'n 250 mensen dit zouden doen.

3 uur geleden
Voedselprijzen op hoogste niveau sinds 2022 door oorlogen en weer

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in augustus verder gestegen na de toename in juli, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De prijsstijgingen worden veroorzaakt door de extreme weersomstandigheden en de aanhoudende geopolitieke spanningen in de Perzische Golf en de Zwarte Zee, die de aanvoer vanuit belangrijke productieregio's verstoren.

4 uur geleden
McDonald's krijgt last onder dwangsom van ILT om wegwerpbekers

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt McDonald's een last onder dwangsom op, omdat de fastfoodketen zich in Nederland niet houdt aan regels voor wegwerpbekers. McDonald's heeft de inspectie beloofd om vanaf volgend jaar alleen nog maar herbruikbare bekers aan zijn klanten in de restaurants aan te bieden.

5 uur geleden