EasyJet: te vroeg om impact Omikron-variant in te schatten
LUTON (ANP) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet merkt enige afzwakking van de ticketverkopen vanwege de Omikron-variant van het coronavirus, Wat de impact zal zijn van die nieuwe variant op Europese reizen door eventuele verdere reisbeperkingen is echter nog te vroeg om te zeggen, aldus de prijsvechter bij de bekendmaking van de cijfers over het afgelopen boekjaar. Het bedrijf zegt wel goed voorbereid te zijn op onzekere periodes.
In het afgelopen gebroken boekjaar dat eind september afliep, vervoerde easyJet veel minder passagiers dan een jaar eerder door de reisbeperkingen tegen de coronapandemie. Er stapten in totaal 20,4 miljoen passagiers aan boord bij vliegtuigen van easyJet. Dat waren er 48,1 miljoen een jaar eerder. In de eerste helft van dat gebroken boekjaar waren er nog geen Europese reisbeperkingen tegen de virusuitbraak.
Het verlies voor belastingen bedroeg 1 miljard pond, omgerekend bijna 1,2 miljard euro. Dat was een min van 1,3 miljard pond een jaar terug, wat het eerste verlies ooit was voor de prijsvechter.
Flexibel
Topman Johan Lundgren zei in een toelichting dat de budgetvlieger ondanks de crisis boven verwachting heeft gepresteerd. Volgens Lundgren laat dit kwartaal een veelbelovende start van het nieuwe jaar zien, met een fors aantrekkende vraag voor de wintervakantieperiodes en een toenemende vraag voor de zomer van 2022.
Topman William Vet van easyJet Nederland liet weten dat het bedrijf door de crisis flexibel is geworden om te kunnen anticiperen op tegenslagen, zoals nu dus Omikron. Het is volgens hem nog te vroeg om conclusies te gaan verbinden aan de gevolgen van die variant, maar "er is wel een rimpeling".
Nieuwe toestellen
Om de crisis door te komen sneed easyJet flink in de kosten, onder meer door banen te schrappen en bases te sluiten. Nu de vraag weer aantrekt breidt de onderneming de vloot dit boekjaar met 25 vliegtuigen uit. Ook heeft het bedrijf bestellingen voor 118 nieuwe toestellen en opties voor nog eens 59 vliegtuigen. EasyJet is een van de grootste gebruikers van luchthaven Schiphol.
In september werd nog bekend dat easyJet een overnamebod had afgewezen van een niet genoemde partij. Ingewijden hebben tegen verschillende persbureaus aangegeven dat het bod kwam van het concurrerende Wizz Air. De Hongaarse prijsvechter, voornamelijk actief in Centraal-Europa, wilde dat niet bevestigen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaans president Donald Trump heeft kritiek geuit op de door hem aangestelde voorzitter van de centrale bank de Federale Reserve, Kevin Warsh. Op social media haalt de president fel uit naar het besluit van de centrale bank om de rente te verhogen in een poging de hardnekkige inflatie te bedwingen.
17 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met overwegend rode cijfers gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Zoals verwacht verhoogde de Amerikaanse centrale bank de rente voor het eerst in meer dan drie jaar om de hoge inflatie te bestrijden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is al veel te lang te hoog en daarom heeft de Federal Reserve besloten de rente te verhogen. Dat zei voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse centrale bank in een toelichting. De rente in 's werelds grootste economie gaat met een kwart procentpunt omhoog. Het is de eerste renteverhoging in meer dan drie jaar.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.
7 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.
11 uur geleden