EasyJet schrapt deze zomer aantal vluchten om drukte Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - EasyJet heeft voor de zomer een aantal vluchten van Amsterdam naar London Gatwick en London Luton "proactief" geannuleerd. Dat doet de Britse prijsvechter vanwege de grote drukte op Schiphol, waar de maatschappij een van de grootste gebruikers is.
Passagiers zijn op de hoogte gebracht en de overgrote meerderheid wordt op dezelfde dag op een andere vlucht geboekt, laat een woordvoerster weten. Ze laat zich er alleen niet over uit hoeveel vluchten en reizigers het precies betreft.
EasyJet zei vorige maand nog niet van plan te zijn vluchten te annuleren voor de zomerpiek. Maar op Schiphol wordt momenteel koortsachtig overleg gevoerd met maatschappijen. EasyJet geeft aan "voortdurend" in gesprek te zijn over de aanpak van de operatie deze zomer.
Vliegveld ontlasten
Insteek van die gesprekken is 'op vrijwillige basis' tot afspraken te komen om het vliegveld wat te ontlasten, liet de luchthaven eerder weten. Als dat niet lukt dan sluit Schiphol niet uit dat het zelf maatschappijen moet gaan dwingen om vluchten te schrappen.
Op dat laatste zit easyJet niet te wachten. "We zijn van mening dat het verplicht opleggen van een beperking in het aantal vluchten niet haalbaar of wenselijk is, aangezien er ook andere maatregelen kunnen worden genomen en maatschappijen ook zelf hun verantwoordelijkheid nemen."
Uitwijken of schrappen
EasyJet heeft in totaal negen vliegtuigen en 300 lokale bemanningsleden gestationeerd op Schiphol. De maatschappij vliegt niet vanaf andere luchthavens in Nederland en ziet het verplaatsen van vluchten naar kleinere vliegvelden in het land dan ook niet als een optie.
Bij Transavia, TUI en Corendon liggen de zaken anders, zij lijken eerder open te staan voor het verplaatsen van vluchten. Ze richten zich sterk op vakantiegangers en dan is het schrappen van vluchten eigenlijk uit den boze. "Annuleren is echt ongewenst", benadrukt Transavia. TUI ziet dat net zo, aangezien het schrappen van vluchten zou betekenen dat de al geboekte vakanties van mensen niet meer kunnen doorgaan.
Corendon-topman Steven van der Heijden toonde zich in gesprek met het ANP eerder op de dag al bereid om vluchten te verplaatsen naar andere luchthavens in de regio. Hierover praat hij nog met Schiphol. De topman wees er ook op dat de situatie bij Corendon heel anders is dan bij KLM, dat al meerdere keren besloot om veel vluchten te schrappen. "Als je een groot netwerk hebt met veel overstappers kun je alles nog wel een beetje herverdelen", gaf Van der Heijden aan. "Maar bij ons vertrek je op Schiphol en land je op Schiphol. Dat is echt wat anders."
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
8 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
9 uur geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
12 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
12 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
14 uur geleden