EasyJet schrapt deze zomer aantal vluchten om drukte Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - EasyJet heeft voor de zomer een aantal vluchten van Amsterdam naar London Gatwick en London Luton "proactief" geannuleerd. Dat doet de Britse prijsvechter vanwege de grote drukte op Schiphol, waar de maatschappij een van de grootste gebruikers is.
Passagiers zijn op de hoogte gebracht en de overgrote meerderheid wordt op dezelfde dag op een andere vlucht geboekt, laat een woordvoerster weten. Ze laat zich er alleen niet over uit hoeveel vluchten en reizigers het precies betreft.
EasyJet zei vorige maand nog niet van plan te zijn vluchten te annuleren voor de zomerpiek. Maar op Schiphol wordt momenteel koortsachtig overleg gevoerd met maatschappijen. EasyJet geeft aan "voortdurend" in gesprek te zijn over de aanpak van de operatie deze zomer.
Vliegveld ontlasten
Insteek van die gesprekken is 'op vrijwillige basis' tot afspraken te komen om het vliegveld wat te ontlasten, liet de luchthaven eerder weten. Als dat niet lukt dan sluit Schiphol niet uit dat het zelf maatschappijen moet gaan dwingen om vluchten te schrappen.
Op dat laatste zit easyJet niet te wachten. "We zijn van mening dat het verplicht opleggen van een beperking in het aantal vluchten niet haalbaar of wenselijk is, aangezien er ook andere maatregelen kunnen worden genomen en maatschappijen ook zelf hun verantwoordelijkheid nemen."
Uitwijken of schrappen
EasyJet heeft in totaal negen vliegtuigen en 300 lokale bemanningsleden gestationeerd op Schiphol. De maatschappij vliegt niet vanaf andere luchthavens in Nederland en ziet het verplaatsen van vluchten naar kleinere vliegvelden in het land dan ook niet als een optie.
Bij Transavia, TUI en Corendon liggen de zaken anders, zij lijken eerder open te staan voor het verplaatsen van vluchten. Ze richten zich sterk op vakantiegangers en dan is het schrappen van vluchten eigenlijk uit den boze. "Annuleren is echt ongewenst", benadrukt Transavia. TUI ziet dat net zo, aangezien het schrappen van vluchten zou betekenen dat de al geboekte vakanties van mensen niet meer kunnen doorgaan.
Corendon-topman Steven van der Heijden toonde zich in gesprek met het ANP eerder op de dag al bereid om vluchten te verplaatsen naar andere luchthavens in de regio. Hierover praat hij nog met Schiphol. De topman wees er ook op dat de situatie bij Corendon heel anders is dan bij KLM, dat al meerdere keren besloot om veel vluchten te schrappen. "Als je een groot netwerk hebt met veel overstappers kun je alles nog wel een beetje herverdelen", gaf Van der Heijden aan. "Maar bij ons vertrek je op Schiphol en land je op Schiphol. Dat is echt wat anders."
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Havenbedrijf Rotterdam zegt net als Advocates for the Future (AftF) te streven naar een klimaatneutrale haven. De juridische non-profitorganisatie heeft dinsdag geëist dat de haven zo snel mogelijk de fossiele activiteiten afbouwt. "We verschillen echter van mening over de manier waarop dit doel moet worden bereikt", laat het havenbedrijf weten in een reactie.
29 minuten geledenSAN JOSÉ (ANP) - Onlinemarktplaats eBay ziet niets in het overnamevoorstel van gamewinkelketen GameStop. Dat laatste bedrijf deed vorige week een bod van bijna 56 miljard dollar op eBay, maar die internetonderneming betwijfelt onder andere of GameStop de financiering wel rond kan krijgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido gaat zijn klanten niet compenseren nadat gegevens werden gelekt door een cyberaanval in februari. Dat bevestigt een woordvoerder na uitspraken van topman Søren Abildgaard in De Telegraaf. Volgens de topman is niet vastgesteld dat het telecombedrijf regels heeft overtreden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geschorste topambtenaar Pieter van Oordt roept de Tweede Kamer op om nogmaals te kijken naar de overname van Solvinity, het systeem dat DigiD laat draaien, door het Amerikaanse bedrijf Kyndryl. Dat zegt hij in een interview met BNR. Nu de Kamer terug is van reces, zijn er volgens hem nog twee weken om de deal te verhinderen.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De grootste chipsfabrikant van Japan past zijn verpakkingen aan vanwege een inkttekort, dat het gevolg is van het conflict in het Midden-Oosten. Oranje-gele verpakkingen worden hierom tijdelijk vervangen door zwart-wit.
3 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel onderzoekt met een cementbedrijf of het meer soorten slak kan laten verwerken in bouwmaterialen. De staalfabrikant hoopt op die manier bij te dragen aan duurzamere bouwmaterialen. Voor Tata Steel is het ook zaak om nieuwe toepassingen van het restproduct van staal te vinden. In Nederland gelden tijdelijk strenge beperkingen voor het gebruik van staalslak in of op de bodem, omdat dit voor milieu- en gezondheidsschade kan zorgen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.
5 uur geleden