Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EasyJet rekent op groei vakantievluchten ondanks inflatiepijn

EasyJet rekent op groei vakantievluchten ondanks inflatiepijn

LONDEN (ANP) - EasyJet verwacht dat Europeanen ondanks de stijgende kosten van het levensonderhoud vliegvakanties blijven boeken. De Britse luchtvaartmaatschappij voert het aantal vluchten voor de komende kwartalen daarom op en rekent erop de marges op tickets in de belangrijke periode rond Pasen op peil te kunnen houden.

Reizigers betalen de komende tijd meer voor tickets van de budgetmaatschappij, die net zoals de hele sector kampt met sterk gestegen kosten voor brandstof en lonen. In het lopende eerste kwartaal van het gebroken boekjaar van easyJet stijgen de inkomsten per verkocht ticket naar verwachting met meer dan 20 procent in vergelijking met een jaar eerder.

Bang om klanten te verliezen lijkt easyJet niet. Topman Johan Lundgren rekent erop dat zijn maatschappij vakantiegangers kan wegsnoepen van duurdere luchtvaartmaatschappijen doordat consumenten in tijden van hoge inflatie toch bij de prijsvechter uitkomen voor de beste deal. "EasyJet doet het doet het goed in moeilijke tijden."

Aanbod

Dit najaar en in de winter vergroot easyJet het aanbod met een kwart. In het komende voorjaar en de zomer gooit de prijsvechter nog eens 9 procent meer tickets in de verkoop dan in dezelfde periode dit jaar.

In het afgelopen gebroken boekjaar, dat op 30 september eindigde, boekte easyJet een omzet van 5,8 miljard pond (6,7 miljard euro). Dat is bijna het viervoudige van de opbrengst in de voorgaande twaalf maanden, toen het concern nog veel minder kon vliegen als gevolg van coronabeperkingen. EasyJet drong het verlies voor aftrek van belastingen met 80 procent terug, tot 208 miljoen pond.

De luchtvaartmaatschappij was daarbij 78 miljoen pond meer kwijt aan verstoringen. Naast de problemen door lockdowns kwam dat ook door chaos op luchthavens als gevolg van personeelstekorten. Daardoor moesten op onder meer Schiphol vluchten worden geschrapt.

Meer uit Financieel

Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een Parijse rechtbank schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vlucht in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

7 minuten geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

59 minuten geleden
Meer klanten voor GAMMA en Karwei stuwen omzet en winst

LEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.

1 uur geleden
Bloomberg: Brussel wil uitzondering sancties Chinees chipbedrijf

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.

1 uur geleden
Massaclaim tegen AppLovin om volgen miljoenen Nederlanders

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.

2 uur geleden
Amsterdam wil woningbezitters weren uit sociale huurwoning

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.

2 uur geleden
ACM onderzoekt garanties en reparaties huishoudapparaten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) stelt een onderzoek in naar garanties en reparaties van huishoudelijke producten, zoals televisies, wasmachines en computers. Een nieuw speerpunt van de waakhond is duurzamer en circulair produceren makkelijker te maken en daar vloeit het onderzoek uit voort.

2 uur geleden