EasyJet rekent op groei vakantievluchten ondanks inflatiepijn
LONDEN (ANP) - EasyJet verwacht dat Europeanen ondanks de stijgende kosten van het levensonderhoud vliegvakanties blijven boeken. De Britse luchtvaartmaatschappij voert het aantal vluchten voor de komende kwartalen daarom op en rekent erop de marges op tickets in de belangrijke periode rond Pasen op peil te kunnen houden.
Reizigers betalen de komende tijd meer voor tickets van de budgetmaatschappij, die net zoals de hele sector kampt met sterk gestegen kosten voor brandstof en lonen. In het lopende eerste kwartaal van het gebroken boekjaar van easyJet stijgen de inkomsten per verkocht ticket naar verwachting met meer dan 20 procent in vergelijking met een jaar eerder.
Bang om klanten te verliezen lijkt easyJet niet. Topman Johan Lundgren rekent erop dat zijn maatschappij vakantiegangers kan wegsnoepen van duurdere luchtvaartmaatschappijen doordat consumenten in tijden van hoge inflatie toch bij de prijsvechter uitkomen voor de beste deal. "EasyJet doet het doet het goed in moeilijke tijden."
Aanbod
Dit najaar en in de winter vergroot easyJet het aanbod met een kwart. In het komende voorjaar en de zomer gooit de prijsvechter nog eens 9 procent meer tickets in de verkoop dan in dezelfde periode dit jaar.
In het afgelopen gebroken boekjaar, dat op 30 september eindigde, boekte easyJet een omzet van 5,8 miljard pond (6,7 miljard euro). Dat is bijna het viervoudige van de opbrengst in de voorgaande twaalf maanden, toen het concern nog veel minder kon vliegen als gevolg van coronabeperkingen. EasyJet drong het verlies voor aftrek van belastingen met 80 procent terug, tot 208 miljoen pond.
De luchtvaartmaatschappij was daarbij 78 miljoen pond meer kwijt aan verstoringen. Naast de problemen door lockdowns kwam dat ook door chaos op luchthavens als gevolg van personeelstekorten. Daardoor moesten op onder meer Schiphol vluchten worden geschrapt.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geleden