Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'EasyJet praat met Duitsland over staatssteun'

'EasyJet praat met Duitsland over staatssteun'

DÜSSELDORF (ANP) - Budgetluchtvaartmaatschappij easyJet praat volgens het Duitse zakentijdschrift WirtschaftsWoche met de Duitse regering over financiële steun vanwege de coronacrisis. Het tijdschrift citeert topman Johan Lundgren van het Duitse bedrijf dat de gesprekken "voorspoedig verlopen".

EasyJet spreekt tegen dat het bedrijf formeel om financiering vanuit de Duitse overheid heeft gevraagd. Wel geeft het bedrijf aan regelmatig contact te hebben met overheden van de landen waarin easyJet actief is. Dat gaat bijvoorbeeld over de meer generieke steunmaatregelen voor bedrijven die veel omzet zijn misgelopen door de pandemie, waar de maatschappij wel degelijk gebruik van heeft gemaakt.

EasyJet heeft in Duitsland een basis in Berlijn. Daar werken zo'n duizend mensen. De Britse vliegmaatschappij, die ook een basis voor circa 300 medewerkers heeft op Schiphol, deed onder andere in Nederland een beroep op de NOW-regeling voor looncompensatie. Het UWV keerde dit voorjaar een voorschot van ruim 2,7 miljoen euro aan loonsubsidies uit, blijkt uit het voorlopige register van de uitkeringsinstantie.

Luchtvaartmaatschappijen zijn zwaar getroffen door de coronacrisis. Door negatieve reisadviezen en gesloten grenzen worden nog altijd minder dan de helft van de vluchten uitgevoerd ten opzichte van vorig jaar.

Meer uit Financieel

Ook 150 ABN AMRO-medewerkers gaan dinsdag staken, stelt FNV

DEN HAAG (ANP) - Ook 150 werknemers van ABN AMRO staken dinsdag uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Personeel van de bank sluit zich aan bij een landelijke demonstratie in Den Haag, waarbij overheidsmedewerkers met een koffertje met alternatieve plannen naar het ministerie van Financiën trekken.

6 minuten geleden
Olieprijzen hoger na aanvallen op olietankers Straat van Hormuz

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stonden maandag hoger na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse olietankers en Iraanse vergeldingsaanvallen op schepen bij de Straat van Hormuz in het weekend. Daarnaast heeft Iran een verboden zone buiten de Straat van Hormuz aangekondigd. Daarmee dreigen de prijzen aan de Nederlandse pomp nog verder op te lopen.

27 minuten geleden
Milieuclub: grote bedrijven vliegen minder, maar niet allemaal

UTRECHT (ANP) - Veel grote bedrijven in Nederland zijn sinds de coronapandemie structureel minder gaan vliegen. Maar er zijn ook nog steeds grote bedrijven die niet transparant zijn over hun vliegemissies, constateert Natuur & Milieu in een peiling. Volgens de milieuorganisatie ontbreekt het in die laatste groep nog aan beleid om minder zakelijk te gaan vliegen.

51 minuten geleden
Economen en bedrijven bezorgd over mogelijke verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.

14 uur geleden
Turkije verlaagt verwachtingen economische groei om Iranoorlog

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.

14 uur geleden
Chinese overheid steekt miljarden in financiële sector

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.

15 uur geleden
Oliekartel OPEC+ schroeft productiedoelen niet verder op

WENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.

17 uur geleden