Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'EasyJet praat met Duitsland over staatssteun'

'EasyJet praat met Duitsland over staatssteun'

DÜSSELDORF (ANP) - Budgetluchtvaartmaatschappij easyJet praat volgens het Duitse zakentijdschrift WirtschaftsWoche met de Duitse regering over financiële steun vanwege de coronacrisis. Het tijdschrift citeert topman Johan Lundgren van het Duitse bedrijf dat de gesprekken "voorspoedig verlopen".

EasyJet spreekt tegen dat het bedrijf formeel om financiering vanuit de Duitse overheid heeft gevraagd. Wel geeft het bedrijf aan regelmatig contact te hebben met overheden van de landen waarin easyJet actief is. Dat gaat bijvoorbeeld over de meer generieke steunmaatregelen voor bedrijven die veel omzet zijn misgelopen door de pandemie, waar de maatschappij wel degelijk gebruik van heeft gemaakt.

EasyJet heeft in Duitsland een basis in Berlijn. Daar werken zo'n duizend mensen. De Britse vliegmaatschappij, die ook een basis voor circa 300 medewerkers heeft op Schiphol, deed onder andere in Nederland een beroep op de NOW-regeling voor looncompensatie. Het UWV keerde dit voorjaar een voorschot van ruim 2,7 miljoen euro aan loonsubsidies uit, blijkt uit het voorlopige register van de uitkeringsinstantie.

Luchtvaartmaatschappijen zijn zwaar getroffen door de coronacrisis. Door negatieve reisadviezen en gesloten grenzen worden nog altijd minder dan de helft van de vluchten uitgevoerd ten opzichte van vorig jaar.

Meer uit Financieel

IEA wil dat landen kijken naar vrijgeven extra diesel

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) wil dat landen kijken of het nodig is om aanvullende dieselvoorraden vrij te geven. Directeur Fatih Birol van het IEA heeft dat voorgesteld aan alle lidstaten, waaronder Nederland. Daarbij riep hij landen ook op te beslissen over hoeveel en wanneer die diesel dan wordt vrijgegeven.

1 uur geleden
TUI: Nederlandse klanten zijn niet geraakt door datalek in België

RIJSWIJK (ANP) - Nederlandse klanten van reisorganisatie TUI lijken niet te zijn geraakt door het datalek waarvan Belgische reizigers last hebben. Dat meldt een woordvoerster na berichtgeving in Belgische media dit weekend over het lek.

2 uur geleden
Campagneteam Lula beschuldigt Meta van inmenging in verkiezingen

BRASÍLIA (ANP/AFP) - Het campagneteam van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Meta beschuldigd van inmenging in de verkiezingen. Zijn socialemediaberichten zouden zijn geblokkeerd van de platforms van het Amerikaanse techbedrijf.

4 uur geleden
Wereldbank praat met tientallen landen over crisishulp om energie

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.

5 uur geleden
VS geven 4 miljoen vaten olie vrij om verstoringen door Isaias

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.

6 uur geleden
Topman Microsoft wil 'noodrem' op geavanceerde AI-modellen

REDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.

7 uur geleden
Autoverkoop in China daalt fors door zwakke marktomstandigheden

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.

1 dag geleden