Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EasyJet onderuit op beurs na plots vertrek operationeel directeur

EasyJet onderuit op beurs na plots vertrek operationeel directeur

AMSTERDAM (ANP) - EasyJet was maandag een grote verliezer op de Europese beurzen. De operationeel directeur van de Britse luchtvaartmaatschappij vertrok plotseling, net nu de prijsvechter kampt met veel geannuleerde vluchten en stakingen. Verder was het beeld bij beleggers op deze eerste dag van de week gemengd. Iedereen bleef terughoudend door de zorgen over een mogelijke recessie.

Het aandeel easyJet ging in Londen meer dan 4 procent onderuit. Het opstappen van Peter Bellew volgt volgens ingewijden van persbureau Bloomberg op een meningsverschil binnen de top van het concern over de manier waarop easyJet de conflicten met vakbonden moet beslechten. EasyJet weigerde commentaar te geven. Bellew wordt opgevolgd door David Morgan, die de post op interimbasis zal vervullen.

In Amsterdam won de AEX-index 0,6 procent tot 659,61 punten. De MidKap zakte 0,3 procent tot 897,12 punten. De graadmeters in Londen en Parijs dikten tot 0,9 procent aan. De Europese markten konden daarbij geen richting ontlenen aan Wall Street, dat zijn deuren gesloten hield vanwege de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten.

Duitse export

In Duitsland werd het sentiment gedrukt door een tegenvaller op macro-economisch gebied. De DAX in Frankfurt verloor 0,3 procent. De Duitse export nam in mei onverwacht af ten opzichte van een maand eerder. De import van de grootste economie van de eurozone nam daarentegen sterk toe, waardoor Duitsland voor het eerst sinds 1991 een handelstekort had in een maand.

Bij de hoofdfondsen aan het Damrak was Shell de grootste stijger, met een plus van 4,5 procent. De koers kreeg een zetje in de rug van het oplopen van de olieprijzen. Zowel Amerikaanse olie als Brent ging bijna 2 procent in prijs omhoog. Respectievelijk staan de prijzen daardoor weer boven de 110 en 113 euro per vat.

Barclays

De in Amsterdam genoteerde vastgoedsector moest het daarentegen ontgelden bij beleggers na een negatief analistenrapport van Barclays. Vastgoedinvesteerder Unibail-Rodamco-Westfield zakte meer dan 3 procent. Barclays schroefde het koersdoel voor het aandeel terug. Ook verlaagde de Britse bank de koersdoelen voor de vastgoedbedrijven WDP en CTP, die tot dik 4 procent verloren in de MidKap.

Daarnaast was maaltijdbezorger Just Eat Takeaway een grote verliezer. Het aandeel zakte ruim 5 procent. De euro was verder 1,0428 dollar waard, tegenover 1,0416 dollar bij het slot van de beurzen op vrijdag.

Meer uit Financieel

TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

20 minuten geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

21 minuten geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

22 minuten geleden
AEX sluit licht lager na aankondiging recordvrijgave oliereserves

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag iets lager gesloten. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de Iran-oorlog en de olieprijzen in de gaten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) maakte woensdag de strategische vrijgave van 400 miljoen vaten olie uit de noodreserves bekend, omdat door de oorlog vrijwel geen olietankers meer door de Straat van Hormuz varen en de olieprijzen flink zijn gestegen.

41 minuten geleden
IATA: stijging vliegticketprijzen van 9 procent om hoge olieprijs

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - De kosten van vliegtickets kunnen met 9 procent stijgen nu de brandstofprijzen scherp zijn gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt de topman van de International Air Transport Association (IATA) Willie Walsh.

2 uur geleden
Politie treedt op bij Brusselse vakbondsbetoging

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.

3 uur geleden
KLM verhoogt ticketprijs van langeafstandsvluchten met 50 euro

SCHIPHOL (ANP/AFP) - KLM verhoogt de prijzen voor retourtickets van langeafstandsvluchten vanwege de gestegen kerosineprijs met 50 euro. De prijsverhoging geldt sinds woensdag voor Economy Class-stoelen van zowel de Nederlandse luchtvaartmaatschappij als partner Air France. De prijsverhoging geldt volgens een woordvoerster niet voor retourtickets van dochterbedrijf Transavia.

3 uur geleden