Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EasyJet onderuit op beurs na plots vertrek operationeel directeur

EasyJet onderuit op beurs na plots vertrek operationeel directeur

AMSTERDAM (ANP) - EasyJet was maandag een grote verliezer op de Europese beurzen. De operationeel directeur van de Britse luchtvaartmaatschappij vertrok plotseling, net nu de prijsvechter kampt met veel geannuleerde vluchten en stakingen. Verder was het beeld bij beleggers op deze eerste dag van de week gemengd. Iedereen bleef terughoudend door de zorgen over een mogelijke recessie.

Het aandeel easyJet ging in Londen meer dan 4 procent onderuit. Het opstappen van Peter Bellew volgt volgens ingewijden van persbureau Bloomberg op een meningsverschil binnen de top van het concern over de manier waarop easyJet de conflicten met vakbonden moet beslechten. EasyJet weigerde commentaar te geven. Bellew wordt opgevolgd door David Morgan, die de post op interimbasis zal vervullen.

In Amsterdam won de AEX-index 0,6 procent tot 659,61 punten. De MidKap zakte 0,3 procent tot 897,12 punten. De graadmeters in Londen en Parijs dikten tot 0,9 procent aan. De Europese markten konden daarbij geen richting ontlenen aan Wall Street, dat zijn deuren gesloten hield vanwege de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten.

Duitse export

In Duitsland werd het sentiment gedrukt door een tegenvaller op macro-economisch gebied. De DAX in Frankfurt verloor 0,3 procent. De Duitse export nam in mei onverwacht af ten opzichte van een maand eerder. De import van de grootste economie van de eurozone nam daarentegen sterk toe, waardoor Duitsland voor het eerst sinds 1991 een handelstekort had in een maand.

Bij de hoofdfondsen aan het Damrak was Shell de grootste stijger, met een plus van 4,5 procent. De koers kreeg een zetje in de rug van het oplopen van de olieprijzen. Zowel Amerikaanse olie als Brent ging bijna 2 procent in prijs omhoog. Respectievelijk staan de prijzen daardoor weer boven de 110 en 113 euro per vat.

Barclays

De in Amsterdam genoteerde vastgoedsector moest het daarentegen ontgelden bij beleggers na een negatief analistenrapport van Barclays. Vastgoedinvesteerder Unibail-Rodamco-Westfield zakte meer dan 3 procent. Barclays schroefde het koersdoel voor het aandeel terug. Ook verlaagde de Britse bank de koersdoelen voor de vastgoedbedrijven WDP en CTP, die tot dik 4 procent verloren in de MidKap.

Daarnaast was maaltijdbezorger Just Eat Takeaway een grote verliezer. Het aandeel zakte ruim 5 procent. De euro was verder 1,0428 dollar waard, tegenover 1,0416 dollar bij het slot van de beurzen op vrijdag.

Meer uit Financieel

Huiseigenaren meer kwijt aan ozb, VEH maakt zich zorgen

AMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren zijn dit jaar gemiddeld 5,3 procent meer kwijt aan onroerendezaakbelasting (ozb), maar in sommige gemeenten kan de stijging oplopen tot tientallen procenten. Dat komt naar voren uit het jaarlijkse woonlastenonderzoek van Vereniging Eigen Huis (VEH) onder alle Nederlandse gemeenten. De belangenorganisatie maakt zich grote zorgen over de komende jaren.

10 minuten geleden
Bitcoin daalt in waarde na aanvallen op Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn scherp in waarde gedaald nadat Israël zaterdag aankondigde een preventieve aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Volgens gegevens van cryptodatabase CoinGecko is in de directe nasleep van het nieuws ongeveer 128 miljard dollar aan marktwaarde op de cryptomarkt weggevaagd.

1 uur geleden
KLM schrapt vlucht naar Tel Aviv na aanvallen op Iran

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zijn vlucht naar Tel Aviv van zaterdagochtend om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Dat heeft een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij zaterdagochtend laten weten. Mogelijk hebben de aanvallen nog meer consequenties voor het vluchtschema van KLM, maar dat is de maatschappij nog in kaart aan het brengen.

1 uur geleden
Hackers zetten voor derde dag op rij klantgegevens Odido online

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de derde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido online gezet. Daarbij stellen de hackers opnieuw dat Odido volgens hen de verkeerde beslissing heeft genomen door geen losgeld te willen betalen. "We gaven jullie de kans om dit stilletjes en binnen enkele dagen op te lossen. In plaats daarvan kozen jullie voor vertraging en openbaarmaking. De gevolgen zullen nu openbaar, langdurig en kostbaar zijn."

2 uur geleden
CNV: jaarlijks zeker 25.000 zwangeren geraakt door kabinetsplan

DEN HAAG (ANP) - CNV verwacht dat jaarlijks meer dan 25.000 vrouwen financieel flink moeten inleveren als gevolg van het kabinetsplan het maximumdagloon te verlagen. Dit heeft namelijk als gevolg dat zwangere vrouwen met een midden- of hoog inkomen geen 100 procent, maar 90 of 80 procent van hun loon doorbetaald krijgen tijdens hun zwangerschapsverlof.

3 uur geleden
Pentagon sluit overeenkomst met OpenAI voor gebruik AI-modellen

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI heeft een akkoord bereikt met het Amerikaanse defensieministerie voor het gebruik van AI-toepassingen binnen het netwerk met vertrouwelijke informatie. Dat heeft topman Sam Altman bekendgemaakt.

3 uur geleden
Anthropic neemt juridische stappen na ban van Pentagon

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic stapt naar de rechter om de beslissing van het Pentagon om het AI-bedrijf aan te merken als een risico in de toeleveringsketen. Dat meldt de onderneming vrijdag nadat president Donald Trump alle federale instanties had opgedragen om niet langer met het bedrijf samen te werken.

3 uur geleden