Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EasyJet lijdt meer verlies, maar optimistisch over zomerseizoen

EasyJet lijdt meer verlies, maar optimistisch over zomerseizoen

LUTON (ANP) - EasyJet ziet een sterke vraag naar zijn vluchten en pakketreizen voor het zomerseizoen, meldt de Britse luchtvaartmaatschappij bij de presentatie van de halfjaarresultaten. De airline legt de focus daarom op een nieuwe recordzomer, in navolging van die van vorig jaar. Over de afgelopen zes maanden nam het nettoverlies nog toe.

De totale omzet, die naast de opbrengsten uit vliegtickets ook bestaat uit pakketreizen en bagagetoeslagen, steeg het afgelopen halfjaar met 8 procent tot ruim 3,5 miljard Britse pond (omgerekend bijna 4,2 miljard euro). EasyJet gaf echter meer uit dan er binnenkwam, waardoor onder de streep een verlies van 297 miljoen pond overbleef. Een jaar eerder noteerde de luchtvaartmaatschappij nog een verlies van 257 miljoen pond.

EasyJet gaat echter uit van winstgroei voor het hele boekjaar dat loopt tot eind september. "Onze focus ligt op het opnieuw realiseren van een recordzomer, waarin we sterke winstgroei verwachten en verdere stappen zetten richting ons doel: het structureel genereren van meer dan 1 miljard pond winst voor belastingen per jaar", zei topman Kenton Jarvis in een toelichting op de resultaten. Over het vorige boekjaar kwam die winst nog uit op ruim 600 miljoen pond.

Malaga, Faro en Rhodos

EasyJet vervoerde het afgelopen halfjaar 39,5 miljoen passagiers aan boord van zijn vliegtuigen. Dat zijn 8 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. Ook het aantal klanten van pakketreizen steeg flink en kwam boven een miljoen uit.

Ook topman William Vet van easyJet in Nederland ziet de zomer met vertrouwen tegemoet. "We zijn er klaar voor, dat waren we eigenlijk al in het eerste kwartaal", zegt Vet. Populaire bestemmingen zijn onder meer het Spaanse Malaga, het Portugese Faro en het Griekse eiland Rhodos.

De boekingsgraad in Nederland voor de komende kwartalen ligt bovendien in lijn met die van het hele netwerk, legt hij uit. Zo zijn voor het huidige kwartaal al 80 procent van de tickets verkocht, voor het kwartaal daarna ligt de boekingsgraad iets boven de 40 procent. Dat is in lijn met vorig jaar.

Meer uit Financieel

Wall Street begint hoger aan beursweek met rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft vooral uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen voor de olieprijzen. Daarnaast komt de Amerikaanse centrale bank deze week met een nieuw rentebesluit. De Federal Reserve zal de rente naar verwachting opnieuw onveranderd laten vanwege de onzekerheid door de oorlog.

15 minuten geleden
Shell verwacht langjarige sterke groei wereldwijde lng-vraag

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde vraag naar vloeibaar gemaakt aardgas (lng) zal de komende jaren sterk blijven toenemen. Dat verwacht Shell. Het bedrijf denkt dat die vraag in 2050 met minstens 45 procent zal groeien vergeleken met vorig jaar.

38 minuten geleden
Minister Bessent zwakt dreigement Trump over top in China af

PARIJS (ANP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft een dreigement van president Donald Trump aan China maandag afgezwakt. Trump gaf zondag in de Financial Times aan dat hij een top met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping eind deze maand overweegt uit te stellen als China niet helpt met het heropenen van de Straat van Hormuz.

42 minuten geleden
Vakbond en reders eens over oorlogstoeslag Midden-Oosten

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf krijgen een oorlogstoeslag. Dat melden de vakbond Nautilus en de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) na overleg. De Perzische Golf is aangemerkt als oorlogsgebied en bemanningsleden krijgen daarom een dubbele gage. De gevarentoeslag geldt ook voor zeevarenden die varen door de Straat van Hormuz en de Golf van Oman.

1 uur geleden
Amsterdams AI-cloudbedrijf sluit miljardendeal met Meta

AMSTERDAM (ANP) - Het AI-cloudbedrijf Nebius heeft een overeenkomst met Meta ondertekend ter waarde van zo'n 27 miljard dollar (ongeveer 23,5 miljard euro). Het bedrijf zegt infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) te gaan leveren aan de eigenaar van Facebook en Instagram.

1 uur geleden
OESO: significante risico's voor wereldeconomie door oorlog

BOEKAREST (ANP/RTR) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor "significante" risico's voor de groei van de wereldeconomie, maar het is nog te vroeg om een inschatting te geven van de exacte impact. Dat heeft secretaris-generaal Mathias Cormann van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) gezegd.

2 uur geleden
Netbeheerders willen tijdsgebonden tarieven voor grootverbruikers

DEN HAAG (ANP) - Regionale netbeheerders willen tijdsafhankelijke nettarieven aan grootverbruikers op het elektriciteitsnet kunnen vragen, meldt Netbeheer Nederland. Daarmee zouden netbeheerders stroomverbruik op rustige momenten op het net goedkoper kunnen maken dan op piekmomenten. De brancheorganisatie hoopt dat de nieuwe tarieven, die gelden voor alle ruim 70.000 grootverbruikers voor de afname van elektriciteit, in 2028 kunnen ingaan.

3 uur geleden