Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EasyJet houdt meeste van zijn vliegtuigen aan de grond

EasyJet houdt meeste van zijn vliegtuigen aan de grond

LONDEN (ANP) - De Britse prijsvechter easyJet houdt vanaf 24 maart de meeste van zijn vliegtuigen aan de grond vanwege het coronavirus. Volgens de onderneming heeft het met het sluiten van verschillende landsgrenzen, reisbeperkingen en wijzigingen van het reisadvies binnen het gehele netwerk geen zin om te vliegen. Door de meerderheid van de vloot aan de grond te houden kunnen aanzienlijke kosten worden bespaard.

Wel blijft easyJet repatriëringsvluchten uitvoeren. De onderneming verwacht de meeste van zijn klanten maandag terug te hebben gehaald. Daarna denkt easyJet een minimaal vluchtschema met essentiële diensten op sommige routes te kunnen behouden. Deze routes zijn voornamelijk naar, vanaf, en binnen het Verenigd Koninkrijk. Dat gaat dan om maximaal 10 procent van de normale capaciteit van de prijsvechter gedurende deze tijd van het jaar.

EasyJet raadt passagiers met tickets aan deze om te boeken. Dat kan volgens de onderneming gratis. Voorlopig zal easyJet ook afzien van alle wijzigingskosten voor passagiers die hun vlucht naar een latere datum willen verplaatsen. Dit is nu mogelijk tot en met 28 februari 2021.

"Dit zijn ongekende tijden voor de luchtvaartindustrie", aldus easyJet-baas Johan Lundgren. "We weten hoe belangrijk het voor onze passagiers is om naar huis te gaan en blijven daarom vluchten uitvoeren om hen te repatriëren. Het aanzienlijk verminderen van ons vluchtschema is de juiste keuze nu veel landen hun burgers hebben geadviseerd niet te reizen."

Meer uit Financieel

ING verwacht kleine daling in verkoop nieuwe auto's

AMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.

1 uur geleden
Elon Musks ruimtebedrijf SpaceX neemt zijn AI-startup xAI over

HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.

4 uur geleden
Minder omzet en winst in 2025 voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.

4 uur geleden
Wall Street sluit hoger na goede industriële productiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.

5 uur geleden
Ørsted mag verder met bouwen groot windpark voor kust New York

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.

7 uur geleden
KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

9 uur geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

9 uur geleden