Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EasyJet compenseert CO2-uitstoot standaard

EasyJet compenseert CO2-uitstoot standaard

LONDEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij easyJet gaat standaard de CO2-uitstoot van al zijn passagiers compenseren. De prijsvechter begint daar per direct mee. Ook steekt het Britse bedrijf samen met vliegtuigmaker Airbus geld in onderzoek naar hybride en elektrische vliegtuigen.

Verder gaat easyJet op andere manieren zijn eigen uitstoot verminderen. Dat kan bijvoorbeeld door het gebruik van duurzame energie voor zijn ondersteunende diensten. Ook kijkt het bedrijf bijvoorbeeld naar vliegtuigen die taxiën met een elektrische motor in plaats van op de straalmotoren.

EasyJet kwam met de aankondiging bij de presentatie van zijn jaarcijfers. In zijn eind september geëindigde gebroken boekjaar vervoerde de maatschappij 96,1 miljoen passagiers, 8,6 procent meer dan een jaar eerder. Tegelijkertijd steeg de capaciteit met 10,3 procent waardoor de bezettingsgraad terugliep.

De totale omzet steeg met 8,3 procent naar 6,4 miljard pond. Omgerekend is dat ongeveer 7,5 miljard euro. Onder de streep bleef daar 349 miljoen pond van over, tegen 358 miljoen vorig jaar.

Meer uit Financieel

Minder bezoekers voor Kinepolis in Nederland na sluiting filialen

GENT (ANP) - De Belgische bioscoopketen Kinepolis had in het eerste halfjaar van 2026 minder bezoekers in Nederland dan in dezelfde periode vorig jaar. Volgens Kinepolis komt dit door de sluiting van twee bioscopen, in Utrecht centrum en in Huizen. In alle andere landen groeide het aantal bezoekers.

12 minuten geleden
Aegon kondigt vertrek aan van financieel directeur

SCHIPHOL (ANP) - Aegon heeft overeenstemming bereikt met Duncan Russell over zijn aftreden als financieel directeur en zijn vertrek bij de verzekeraar in april 2027. Zijn vertrek houdt volgens Aegon verband met de geplande verplaatsing van het hoofdkantoor en officiële vestigingsplaats naar de Verenigde Staten. De zoektocht naar zijn opvolger is volgens de verzekeraar gestart.

19 minuten geleden
Iets lager ziekteverzuim in juli, blijft nog wel historisch hoog

UTRECHT (ANP) - Het ziekteverzuim van werknemers is in juli licht gedaald vergeleken met juni, maar blijft nog wel op een historisch hoog niveau. Dat melden arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Volgens de diensten lag het verzuim vorige maand op 4,7 procent, tegen 4,8 procent in juni. In juli vorig jaar was dat nog 4,4 procent. Die stijging op jaarbasis komt volgens hen vooral door een toename van langdurig verzuim.

22 minuten geleden
Werkloosheid in Nederland stijgt naar 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in juli gestegen naar 4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In juni zat 3,8 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk.

54 minuten geleden
Veel meer bouwvergunningen in aanloop naar regels netcongestie

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe regels rond netcongestie hebben gemeenten er mogelijk toe aangezet versneld nieuwbouwprojecten te vergunnen. Het aantal vergunningen lag in het tweede kwartaal van dit jaar ongebruikelijk hoog. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers.

1 uur geleden
Regenval deert strandtenten niet na lange zomer

BLOEMENDAAL AAN ZEE (ANP) - De regen van de afgelopen dagen deert strandtenteigenaren niet, zij kijken nu al terug op een lange zomer met veel mooie dagen. Het was druk op het strand en dat heeft de omzet doen stijgen. Vooral het feit dat het een lange periode achter elkaar goed weer was, is gunstig voor de horeca aan de kust. Bovendien zijn de weersvoorspellingen voor de nazomer gunstig.

2 uur geleden
Extreme koersuitslagen na kwartaalcijfers verrassen beursexperts

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers reageerden mogelijk nog nooit zo heftig op cijfers van AEX-fondsen als in het huidige resultatenseizoen. Beursexperts spreken van een uitzonderlijke situatie en komen met uiteenlopende verklaringen voor de enorme koersuitslagen bij een belangrijk deel van de hoofdfondsen in Amsterdam.

2 uur geleden