Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EasyJet blijft ondanks chaos trouw aan Schiphol

EasyJet blijft ondanks chaos trouw aan Schiphol

LONDEN (ANP) - Voor de belangrijke Schiphol-gebruiker easyJet is het geen optie om een ander vliegveld te zoeken ter vervanging van de door chaos geplaagde Nederlandse luchthaven. Topman Johan Lundgren zegt wel veel druk op het bestuur van Schiphol te zetten om nieuwe capaciteitsbeperkingen tegen te gaan, maar de Britse prijsvechter waardeert de kracht van een goed werkend Schiphol te erg.

"We zijn heel teleurgesteld over de deze winter voortdurende beperkingen. Ze moeten een langetermijnoplossing vinden, want maatschappijen en klanten verdienen beter dan dit. Wij lijden hier nu schade door. Maar Schiphol is een van onze belangrijkste bases en een heel goede voor ons als er geen problemen zijn. We weten dat ze zelf ook niet blij zijn met de huidige situatie, dus we willen dat ze weer normaal gaan opereren", vertelt Lundgren.

EasyJet is bezig de schade door noodgedwongen geannuleerde vluchten op Schiphol te verhalen. Lundgren zegt dat hij stappen onderneemt, maar wil niet zeggen hoe het daarmee staat. KLM maakte eerder al bekend de schade te gaan verhalen op de luchthaven. Daarover worden gesprekken gevoerd.

Miljoenenverlies

EasyJet leed afgelopen boekjaar, dat eind vorige maand afliep en waar donderdag de voorlopige resultaten van bekend werden, zeker 194 miljoen euro verlies. Dat kwam mede doordat de maatschappij 86 miljoen euro meer kwijt was aan verstoringen dan in 2019. Vooral tussen april en juni liepen die kosten hoog op, in de andere kwartalen lagen die verliezen lager dan voor de coronapandemie.

Lundgren zei dat behalve de vakantieganger ook de zakelijke reiziger weer vaker een vliegticket koopt. Dat herstel duurt wel iets langer, gezien het feit dat in september 75 procent van het niveau van voor corona werd gehaald. De totale capaciteit van easyJet lag de afgelopen maanden op 88 procent ten opzichte van die van 2019.

Voorspelling

Voorspellingen voor de komende tijd vond de topman moeilijk om te doen, onder meer vanwege het feit dat reizigers veel later boeken sinds de uitbraak van de coronapandemie. Ook is het nog de vraag in hoeverre de hoge inflatie het boekingsgedrag van vakantiegangers beïnvloedt. Volgens Lundgren is inmiddels wel duidelijk dat reizen ook in tijden van een krap inkomen hoog op de prioriteitenlijst staat, waardoor hij zich voorzichtig optimistisch toonde.

Meer uit Financieel

Britse waakhond wil strikter toezicht op financieel AI-gebruik

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse financiële toezichthouder Financial Conduct Authority (FCA) wil meer bevoegdheden krijgen voor strikter toezicht op AI-gebruik bij het adviseren van mensen bij persoonlijke financiële beslissingen zoals sparen, lenen of beleggen. Daarvoor pleit directeur Sheldon Mills, die bij de FCA verantwoordelijk is voor consumentenbescherming en mededinging, in een interview met zakenkrant Financial Times.

33 minuten geleden
Defensieconcern Thales koopt belang in maritiem techbedrijf

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en defensieconcern Thales neemt een belang in het Franse Exail Technologies, dat maritieme robotica en navigatiesystemen maakt. Thales meldt een bindende overeenkomst te hebben ondertekend over de overname van het belang van bijna 36 procent van de familie Gorgé. Daarbij wordt Exail gewaardeerd op 3,9 miljard euro.

44 minuten geleden
AEX-index begint terughoudend door verliezen bij chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag terughoudend begonnen aan de nieuwe week. Beleggers deden het rustig aan na de stevige koerswinsten op vrijdag, waarbij de Stoxx Europe 600, de graadmeter van de grootste zeshonderd Europese bedrijven, een nieuw slotrecord bereikte.

1 uur geleden
Sky neemt mediadivisie van Britse omroep ITV over

LONDEN (ANP) - De Britse omroep ITV heeft zijn media- en entertainmentdivisie verkocht aan Sky, een dochteronderneming van Comcast. Dat hebben de twee bedrijven maandag aangekondigd. Met de deal is een bedrag van 1,6 miljard pond (zo'n 1,9 miljard euro) gemoeid.

1 uur geleden
Financieel directeur KPN vertrekt naar chipbedrijf ASMI

ALMERE (ANP) - Financieel directeur Chris Figee van telecomconcern KPN stapt over naar chiptoeleverancier ASMI. Dat maakten beide bedrijven maandag bekend in afzonderlijke persberichten. Figee verlaat KPN per 1 november.

1 uur geleden
ING neemt minderheidsbelang in Spaanse Singular Bank

AMSTERDAM (ANP) - ING neemt een minderheidsbelang van ongeveer 40 procent in de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Daarmee wil de bank zijn groei in private banking en vermogensbeheer in de Spaanse markt versnellen.

2 uur geleden
EasyJet stemt in met overnamebod investeerder Castlelake

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet heeft in beginsel ingestemd met een nieuw overnamebod van investeringsmaatschappij Castlelake. Eerdere pogingen van Castlelake om easyJet over te nemen werden afgeslagen door de vliegmaatschappij.

2 uur geleden