Earth Hour wegens coronavirus zonder extra evenementen
ZEIST (ANP) - Het Wereld Natuur Fonds WWF vraagt iedereen zaterdagavond tussen 20.30 en 21.30 uur lampen en andere elektrische apparaten uit te schakelen, tijdens het zogenoemde internationale Earth Hour. Het uur is bedoeld om stil te staan bij klimaatverandering.
Wegens het coronavirus wordt dit jaar niet, zoals anders, opgeroepen om ook op andere manieren er aandacht aan te besteden; zoals met diners bij kaarslicht of speurtochten met zaklampen.
Het uur is dit jaar ook bedoeld "om stil te staan bij alles wat er in de wereld gebeurt. Juist nu", zegt Kirsten Schuijt, directeur van het fonds op de eigen site.
"De wereld zit midden in een gezondheidscrisis, het coronavirus beheerst ons leven. Dit vraagt veel van mensen en zéker van al die mensen met vitale beroepen die onze maatschappij draaiende houden. We willen hen, namens alle WWF'ers wereldwijd, een grote steun betuigen en bedanken voor al het belangrijke werk dat zij op dit moment voor ons doen", aldus Schuijt.
Vorig jaar werd er in ruim 180 landen meegedaan aan het jaarlijkse evenement op de laatste zaterdag van maart. Earth Hour begon in 2007 in Sydney.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.
6 uur geledenLIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.
7 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.
10 uur geleden