Eagles klopt IJsselmeervogels pas na 18 strafschoppen
SPAKENBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zich donderdag met zeer veel moeite geplaatst voor de kwartfinales van de strijd om de KNVB-beker. De ploeg uit Deventer had in Spakenburg een lange strafschoppenreeks nodig om zich te ontdoen van IJsselmeervogels. Na 90 minuten stond het 1-1, in de verlenging werd niet gescoord. Ook nadat beide teams vijf strafschoppen hadden genomen was er nog geen winnaar.
Pas na achttien penalty's was het duel beslist. Eagles-doelman Hobie Verhulst stopte eerst een inzet van Marciano van Leijenhorst en schoot vervolgens zelf raak. Go Ahead, de nummer 6 van de Keuken Kampioen Divisie, neemt het in de kwartfinales in de eigen Adelaarshorst op tegen FC Utrecht.
Tweededivisionist IJsselmeervogels, dat in de afgelopen decennia al acht keer een profclub had uitgeschakeld, was in de 50e minuut op voorsprong gekomen door een doelpunt van Robbert Olijfveld. Tien minuten voor tijd maakte Gino Bosz gelijk. In de verlenging schoot Maarten Pouwels namens de Eagles tegen de paal.
IJsselmeervogels-doelman Stef Brummel leek in de strafschoppenserie de held van de avond te worden. Hij pakte de derde, genomen door de Amerikaan Mael Corboz, en schoot vervolgens de vierde strafschop raak. Maar zijn collega Verhulst pakte de inzet van Maikel de Harder, waarna het 4-4 werd en het om en om verder moest. Beide teams misten bij de eerste poging waarna bij 6-6 Verhulst eerst een inzet van Van Leijenhorst tegenhield en daarna zijn club naar de laatste acht in het bekertoernooi schoot.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
8 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
9 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
9 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
10 uur geleden