Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eagles klopt IJsselmeervogels pas na 18 strafschoppen

Eagles klopt IJsselmeervogels pas na 18 strafschoppen

SPAKENBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zich donderdag met zeer veel moeite geplaatst voor de kwartfinales van de strijd om de KNVB-beker. De ploeg uit Deventer had in Spakenburg een lange strafschoppenreeks nodig om zich te ontdoen van IJsselmeervogels. Na 90 minuten stond het 1-1, in de verlenging werd niet gescoord. Ook nadat beide teams vijf strafschoppen hadden genomen was er nog geen winnaar.

Pas na achttien penalty's was het duel beslist. Eagles-doelman Hobie Verhulst stopte eerst een inzet van Marciano van Leijenhorst en schoot vervolgens zelf raak. Go Ahead, de nummer 6 van de Keuken Kampioen Divisie, neemt het in de kwartfinales in de eigen Adelaarshorst op tegen FC Utrecht.

Tweededivisionist IJsselmeervogels, dat in de afgelopen decennia al acht keer een profclub had uitgeschakeld, was in de 50e minuut op voorsprong gekomen door een doelpunt van Robbert Olijfveld. Tien minuten voor tijd maakte Gino Bosz gelijk. In de verlenging schoot Maarten Pouwels namens de Eagles tegen de paal.

IJsselmeervogels-doelman Stef Brummel leek in de strafschoppenserie de held van de avond te worden. Hij pakte de derde, genomen door de Amerikaan Mael Corboz, en schoot vervolgens de vierde strafschop raak. Maar zijn collega Verhulst pakte de inzet van Maikel de Harder, waarna het 4-4 werd en het om en om verder moest. Beide teams misten bij de eerste poging waarna bij 6-6 Verhulst eerst een inzet van Van Leijenhorst tegenhield en daarna zijn club naar de laatste acht in het bekertoernooi schoot.

Meer uit Voetbal

Amrabat stopt als international Marokko onder huidige bondscoach

AMSTERDAM (ANP) - Sofyan Amrabat wil niet meer voor het Marokkaanse voetbalelftal uitkomen zolang Mohamed Ouahbi bondscoach is. Dat schrijft de middenvelder van Ajax op Instagram.

43 minuten geleden
Nederlandse spelers ontbreken bij genomineerden voor Gouden Bal

LONDEN (ANP) - Nederlandse voetballers ontbreken op de lijst van genomineerden voor de Gouden Bal, de prijs voor de beste voetballer ter wereld. De organisatie maakte dinsdag de dertig namen bekend van de spelers die op 26 oktober in Londen kans maken op de Ballon d'Or.

1 uur geleden
Drie Nederlandse voetbalsters genomineerd voor Ballon d'Or

LONDEN (ANP) - Drie Nederlandse voetbalsters zijn genomineerd voor de Ballon d'Or Féminin, de prijs voor de beste voetbalster ter wereld. Dat heeft de organisatie van de prestigieuze sportprijs dinsdag bekendgemaakt. Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema zitten bij de dertig speelsters die op 26 oktober in Londen kans maken op de prijs.

1 uur geleden
Doelman Padt (36) na vijf jaar weg bij Bulgaarse club Ludogorets

RAZGRAD (ANP) - Doelman Sergio Padt vertrekt na vijf jaar bij de Bulgaarse voetbalclub Ludogorets. De 36-jarige Nederlander heeft in overleg met de clubleiding zijn contract laten ontbinden, zodat hij ergens anders aan de slag kan gaan.

2 uur geleden
Utrecht-trainer Correia vindt gooien vuurwerk 'extreem ver' gaan

UTRECHT (ANP) - Anthony Correia vindt dat het gooien van een vuurwerkbom door de aanhang van FC Utrecht "extreem ver" gaat. De trainer van de club wil zich echter zo min mogelijk "met randzaken" bezighouden, zo zei hij dinsdag na afloop van het restant van de zaterdagavond gestaakte wedstrijd tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles. "Wij moeten het op het veld laten zien", aldus Correia.

2 uur geleden
Trainer Oosting zoekt geen excuses na 3-3 in restant bij Utrecht

UTRECHT (ANP) - Go Ahead Eagles-trainer Joseph Oosting zocht na afloop van het 3-3-gelijkspel tegen FC Utrecht geen excuses. "Ik vind dat we naar onszelf moeten kijken. Er was niet veel aan de hand. We hebben 2 punten weggegeven", verzuchtte Oosting in Utrecht na afloop van het restant van het duel dat zaterdag werd gestaakt na het gooien van vuurwerk en bekers.

2 uur geleden
McTominay mist duel met Arsenal na succesvolle hartoperatie

NAPELS (ANP/RTR) - Napoli kan woensdag in de thuiswedstrijd tegen Arsenal in de Champions League niet beschikken over Scott McTominay. De 29-jarige Schotse international heeft een succesvolle ingreep ondergaan om een hartritmestoornis te verhelpen en zal naar verwachting over ongeveer twee weken de training hervatten, meldde de Italiaanse club dinsdag.

3 uur geleden