E. Jean Carroll wil aanvullende schadevergoeding van Trump
NEW YORK (ANP) - Schrijver E. Jean Carroll heeft een rechter gevraagd om haar aanvankelijke smaadzaak tegen de voormalige Amerikaanse president Donald Trump te wijzigen, zodat ze een aanvullende schadevergoeding kan eisen. Carroll wil de vergoeding naar aanleiding van Trumps uitspraken bij CNN eerder deze maand, meldt de nieuwszender.
Carroll (79) zegt dat Trump haar halverwege de jaren negentig heeft verkracht in een paskamer in een warenhuis in New York. Vervolgens zou hij haar reputatie geschaad hebben door te beweren dat zij het verhaal verzonnen heeft. De oud-president werd eerder deze maand door een jury in een civiele rechtszaak schuldig bevonden aan seksueel misbruik en smaad. Ook heeft hij zich volgens de jury schuldig gemaakt aan geweld. De jury achtte verkrachting niet bewezen.
De oud-president werd gesommeerd zo'n 5 miljoen dollar (4,6 miljoen euro) schadevergoeding te betalen aan Carroll. De advocaat van Trump heeft hoger beroep aangetekend tegen de uitspraak.
Tijdens een vraag- en antwoordsessie bij CNN zei Trump de dag na de uitspraak opnieuw dat het misbruikverhaal "nep" en "verzonnen" was. Ook stelde hij "geen idee" te hebben "wie deze vrouw is".
In een brief aan de rechter stellen de advocaten van Carroll dat het gedrag van Trump moet resulteren in een "zeer forse schadevergoeding", onder meer om te voorkomen dat hij nog vaker beledigende uitspraken doet over de schrijver.
De eerste smaadzaak die Carroll tegen Trump had ingediend, loopt 3,5 jaar later nog steeds. Ze deed in 2019 voor het eerst een boekje open over het incident. De zaak loopt volgens Amerikaanse media vertraging op omdat Trump destijds president was en het niet duidelijk is wat juridisch mogelijk is. Volgens Trump kan hij niet vervolgd worden voor uitspraken die hij tijdens zijn presidentschap deed.
Meer uit Buitenland
MEDINA (ANP/AFP) - Bij de Saudische stad Medina heeft een fataal ongeluk plaatsgevonden met een bus vol Indiase pelgrims. Minstens 45 inzittenden zijn om het leven gekomen, aldus de politie in India.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een Britse man die is veroordeeld voor een Twitter-hack in 2020, waarbij accounts van bekende personen zoals de Amerikaanse oud-president Barack Obama werden gehackt, moet meer dan 4,6 miljoen euro aan bitcoin terugbetalen. Dat melden Britse aanklagers.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland heft een gedeeltelijke stop op wapenexporten naar Israël op. Daardoor kunnen vanaf 24 november opnieuw wapens voor gebruik in Gaza worden geëxporteerd.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Zuid-Korea stelt militair overleg met Noord-Korea voor over de grens tussen de landen. Het doel hiervan is om botsingen langs de grens te voorkomen en de militaire spanningen te verminderen, aldus een Zuid-Koreaanse topfunctionaris.
4 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oud-premier van Bangladesh, Sheikh Hasina, is schuldig bevonden aan misdaden tegen de menselijkheid. Een rechtbank in Dhaka heeft haar bij verstek de doodstraf opgelegd.
4 uur geledenWARSCHAU (APP/RTR) - Op een Poolse spoorlijn heeft zondag een explosie plaatsgevonden, waarbij flinke schade is ontstaan. Volgens premier Donald Tusk was er sprake van sabotage: "de explosie van een explosief verwoestte de spoorlijn", schrijft hij maandag op X. De schade tussen Lublin en Warschau werd ontdekt door een passagierstrein die een noodstop moest maken. Niemand raakte gewond.
4 uur geleden