E. Jean Carroll wil aanvullende schadevergoeding van Trump
NEW YORK (ANP) - Schrijver E. Jean Carroll heeft een rechter gevraagd om haar aanvankelijke smaadzaak tegen de voormalige Amerikaanse president Donald Trump te wijzigen, zodat ze een aanvullende schadevergoeding kan eisen. Carroll wil de vergoeding naar aanleiding van Trumps uitspraken bij CNN eerder deze maand, meldt de nieuwszender.
Carroll (79) zegt dat Trump haar halverwege de jaren negentig heeft verkracht in een paskamer in een warenhuis in New York. Vervolgens zou hij haar reputatie geschaad hebben door te beweren dat zij het verhaal verzonnen heeft. De oud-president werd eerder deze maand door een jury in een civiele rechtszaak schuldig bevonden aan seksueel misbruik en smaad. Ook heeft hij zich volgens de jury schuldig gemaakt aan geweld. De jury achtte verkrachting niet bewezen.
De oud-president werd gesommeerd zo'n 5 miljoen dollar (4,6 miljoen euro) schadevergoeding te betalen aan Carroll. De advocaat van Trump heeft hoger beroep aangetekend tegen de uitspraak.
Tijdens een vraag- en antwoordsessie bij CNN zei Trump de dag na de uitspraak opnieuw dat het misbruikverhaal "nep" en "verzonnen" was. Ook stelde hij "geen idee" te hebben "wie deze vrouw is".
In een brief aan de rechter stellen de advocaten van Carroll dat het gedrag van Trump moet resulteren in een "zeer forse schadevergoeding", onder meer om te voorkomen dat hij nog vaker beledigende uitspraken doet over de schrijver.
De eerste smaadzaak die Carroll tegen Trump had ingediend, loopt 3,5 jaar later nog steeds. Ze deed in 2019 voor het eerst een boekje open over het incident. De zaak loopt volgens Amerikaanse media vertraging op omdat Trump destijds president was en het niet duidelijk is wat juridisch mogelijk is. Volgens Trump kan hij niet vervolgd worden voor uitspraken die hij tijdens zijn presidentschap deed.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Duizenden mensen kwamen zondag samen op het belangrijke Enghelab-plein in Teheran, nadat Iran de dood van de hoogste leider ayatollah Khamenei bevestigde.
9 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Voor de tweede dag op rij zijn er meerdere explosies gehoord in de omgeving van Dubai, melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Dat gebeurde nadat Iran vergeldingsaanvallen had uitgevoerd op naburige Golfstaten als reactie op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen.
10 minuten geledenERBIL (ANP/AFP) - In de buurt van het vliegveld van Erbil in de autonome Koerdische regio van Irak, waar troepen van de door de Verenigde Staten geleide coalitie zijn gestationeerd, zijn luide explosies gehoord. Dat meldt een journalist van het Franse persbureau AFP.
12 minuten geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Wereldleiders hebben opgeroepen tot een snelle oplossing voor de crisis in het Midden-Oosten na de bevestiging van de dood van de Iraanse leider ayatollah Khamenei. Anderen hebben juist hun steun uitgesproken voor de beslissing van de Verenigde Staten om hem te doden.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Revolutionaire Garde van Iran heeft wraak aangekondigd voor de dood van het staatshoofd en religieus leider ayatollah Khamenei. "De moordenaars van de imam van de natie zullen niet ontsnappen aan een harde, beslissende en afschrikwekkende straf", aldus een verklaring van de elite-eenheid van Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump startte de grootschalige aanval op Iran na een wekenlange lobby-inspanning van onder meer Israël en Saudi-Arabië, meldt The Washington Post op basis van bronnen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft tegen CBS News gezegd dat hij gelooft dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen, waarbij de Iraanse leider ayatollah Khamenei is gedood, effectief zijn geweest en een pad naar diplomatie kunnen openen.
3 uur geleden