Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

E. Jean Carroll wil aanvullende schadevergoeding van Trump

E. Jean Carroll wil aanvullende schadevergoeding van Trump

NEW YORK (ANP) - Schrijver E. Jean Carroll heeft een rechter gevraagd om haar aanvankelijke smaadzaak tegen de voormalige Amerikaanse president Donald Trump te wijzigen, zodat ze een aanvullende schadevergoeding kan eisen. Carroll wil de vergoeding naar aanleiding van Trumps uitspraken bij CNN eerder deze maand, meldt de nieuwszender.

Carroll (79) zegt dat Trump haar halverwege de jaren negentig heeft verkracht in een paskamer in een warenhuis in New York. Vervolgens zou hij haar reputatie geschaad hebben door te beweren dat zij het verhaal verzonnen heeft. De oud-president werd eerder deze maand door een jury in een civiele rechtszaak schuldig bevonden aan seksueel misbruik en smaad. Ook heeft hij zich volgens de jury schuldig gemaakt aan geweld. De jury achtte verkrachting niet bewezen.

De oud-president werd gesommeerd zo'n 5 miljoen dollar (4,6 miljoen euro) schadevergoeding te betalen aan Carroll. De advocaat van Trump heeft hoger beroep aangetekend tegen de uitspraak.

Tijdens een vraag- en antwoordsessie bij CNN zei Trump de dag na de uitspraak opnieuw dat het misbruikverhaal "nep" en "verzonnen" was. Ook stelde hij "geen idee" te hebben "wie deze vrouw is".

In een brief aan de rechter stellen de advocaten van Carroll dat het gedrag van Trump moet resulteren in een "zeer forse schadevergoeding", onder meer om te voorkomen dat hij nog vaker beledigende uitspraken doet over de schrijver.

De eerste smaadzaak die Carroll tegen Trump had ingediend, loopt 3,5 jaar later nog steeds. Ze deed in 2019 voor het eerst een boekje open over het incident. De zaak loopt volgens Amerikaanse media vertraging op omdat Trump destijds president was en het niet duidelijk is wat juridisch mogelijk is. Volgens Trump kan hij niet vervolgd worden voor uitspraken die hij tijdens zijn presidentschap deed.

Meer uit Buitenland

Democraat uit zaal gezet tijdens Trumps State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.

48 minuten geleden
Regering Trump klaagt UCLA aan voor antisemitisme

LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.

52 minuten geleden
Vermeende slachtoffers Epstein bezoeken State of the Union Trump

WASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.

3 uur geleden
Doorzoekingen rond voormalige woning ex-prins Andrew afgerond

LONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.

6 uur geleden
Noorse koning Harald (89) opgenomen in ziekenhuis

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".

6 uur geleden
Iran: akkoord met VS binnen bereik, mits diplomatie voorop staat

TEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.

8 uur geleden
Diplomatieke aanvaring Frankrijk-VS lijkt gesust na telefoontje

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.

8 uur geleden