E. Jean Carroll wil aanvullende schadevergoeding van Trump
NEW YORK (ANP) - Schrijver E. Jean Carroll heeft een rechter gevraagd om haar aanvankelijke smaadzaak tegen de voormalige Amerikaanse president Donald Trump te wijzigen, zodat ze een aanvullende schadevergoeding kan eisen. Carroll wil de vergoeding naar aanleiding van Trumps uitspraken bij CNN eerder deze maand, meldt de nieuwszender.
Carroll (79) zegt dat Trump haar halverwege de jaren negentig heeft verkracht in een paskamer in een warenhuis in New York. Vervolgens zou hij haar reputatie geschaad hebben door te beweren dat zij het verhaal verzonnen heeft. De oud-president werd eerder deze maand door een jury in een civiele rechtszaak schuldig bevonden aan seksueel misbruik en smaad. Ook heeft hij zich volgens de jury schuldig gemaakt aan geweld. De jury achtte verkrachting niet bewezen.
De oud-president werd gesommeerd zo'n 5 miljoen dollar (4,6 miljoen euro) schadevergoeding te betalen aan Carroll. De advocaat van Trump heeft hoger beroep aangetekend tegen de uitspraak.
Tijdens een vraag- en antwoordsessie bij CNN zei Trump de dag na de uitspraak opnieuw dat het misbruikverhaal "nep" en "verzonnen" was. Ook stelde hij "geen idee" te hebben "wie deze vrouw is".
In een brief aan de rechter stellen de advocaten van Carroll dat het gedrag van Trump moet resulteren in een "zeer forse schadevergoeding", onder meer om te voorkomen dat hij nog vaker beledigende uitspraken doet over de schrijver.
De eerste smaadzaak die Carroll tegen Trump had ingediend, loopt 3,5 jaar later nog steeds. Ze deed in 2019 voor het eerst een boekje open over het incident. De zaak loopt volgens Amerikaanse media vertraging op omdat Trump destijds president was en het niet duidelijk is wat juridisch mogelijk is. Volgens Trump kan hij niet vervolgd worden voor uitspraken die hij tijdens zijn presidentschap deed.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De verdediging van de oostflank van de NAVO tegen een Russische aanval zou vele honderden miljarden euro's kosten, waarschuwt de Poolse buitenlandminister Radek Sikorski. Veel meer, volgens hem, dan wat NAVO-landen nu moeten uitgeven om zich te herbewapenen en Rusland af te schrikken.
8 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het aantal geboortes is in Japan voor het tiende jaar op rij afgenomen. Het Oost-Aziatische land heeft een van de laagste geboortecijfers ter wereld en kampt ook met een krimpende en vergrijzende bevolking.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.
4 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.
5 uur geledenBASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
10 uur geleden