E-commerce helpt sportartikelenmaker Nike in virustijd
PORTLAND (ANP/BLOOMBERG) - Nike lijkt voor de verkopen van de zijn sportartikelen deels een remedie in handen te hebben tegen de negatieve impact van de coronacrisis. De Amerikaanse sportartikelengigant kwam met beter dan verwachte resultaten in de drie maanden tot 1 maart, geholpen door zijn onlineverkopen.
Nike sloot het derde kwartaal van zijn gebroken boekjaar af met een omzet van 10,1 miljard dollar. Dat betekende een stijging op jaarbasis met 5 procent. De winst zakte van 1,1 miljard dollar naar 847 miljoen dollar. Die daling kwam niet geheel als een verrassing aangezien de onderneming de nodige kosten maakte voor het omgooien van zijn distributiekanaal in Zuid-Amerikaanse landen.
Vanwege het oprukkende coronavirus kondigde Nike eerder deze week aan dat het winkels in onder meer Noord-Amerika, West-Europa, Australië en Nieuw-Zeeland voorlopig gesloten houdt. In China nam het bedrijf eerder soortgelijke maatregelen. Daar zijn winkels al wel weer open.
De mindere opbrengsten uit de bakstenen filialen hoopt Nike te compenseren via onlineverkopen. De e-commerce was al een speerpunt van de groeistrategie van de onderneming. Maar de virusproblemen lijken de online-activiteiten te stuwen. Vorig jaar verkocht Nike voor 3,8 miljard dollar aan spullen via het wereldwijde web. Dat betekende een stijging met 35 procent. Het afgelopen kwartaal was de stijging 36 procent.
Nike zal naar verwachting zijn prognoses voor het lopende boekjaar wel neerwaarts bijstellen, onder meer door de impact na het dichtgooien van winkels. Eerder zei het bedrijf te rekenen op een groei van de omzet met een laag dubbelcijferig percentage.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic heeft het federale hof van beroep in de Verenigde Staten gevraagd om de uitspraak te herzien, waarin het AI-bedrijf werd aangemerkt als een risico voor de Amerikaanse nationale veiligheid. Het hof oordeelde op 25 september dat het Amerikaanse ministerie van Defensie het bedrijf achter chatbot Claude mag uitsluiten van opdrachten, omdat het een nationaal veiligheidsrisico zou vormen.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan beginnen met het op grote schaal winnen van grondstoffen in Groenland. Dat zegt president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei in de Verenigde Staten kan de oplopende staatsschuld en het begrotingstekort van het land niet snel genoeg terugdringen. Daarom zijn aanvullende maatregelen nodig, heeft Kristalina Georgieva, directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), woensdag gezegd.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML heeft zijn omzet en winst afgelopen kwartaal weer verder opgevoerd. Daarbij is de omzetverwachting voor het hele jaar aangescherpt. Volgens topman Christophe Fouquet profiteerde de Veldhovense onderneming wederom van de almaar toenemende investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie (AI). Er is zelfs zoveel vraag naar apparatuur van ASML dat de capaciteit van het bedrijf eigenlijk tekortschiet.
1 uur geledenBANGKOK (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwt voor toenemende dreiging van cyberaanvallen. Volgens de Nederlandse IMF-bestuurder Marnix van Rij kunnen die ook in Nederland voor grote ontwrichting zorgen. "Wat dacht je van de Rotterdamse haven?", geeft hij in gesprek met het ANP als voorbeeld van een mogelijk doelwit.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Taiwan heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump toegezegd de komende twintig jaar 30 procent van het gas af te nemen uit een groot energieproject in Alaska. Het land zou daarnaast 4,4 miljard dollar (3,9 miljard euro) investeren in het project. Trump maakte de afspraken dinsdag bekend tijdens een campagnebijeenkomst in Alaska. Het Taiwanese ministerie van Economie heeft de geplande investering woensdag bevestigd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Bank of America krijgt een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De bank zou volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën verdachte transacties ter waarde van 5 miljard dollar niet op de juiste manier hebben gemeld.
10 uur geleden