E-bussenbouwer Ebusco wil 36 miljoen ophalen bij aandeelhouders
DEURNE (ANP) - De Brabantse fabrikant van elektrische bussen Ebusco wil 36 miljoen euro aan nieuw kapitaal ophalen bij aandeelhouders. Het bedrijf uit Deurne heeft last van productieproblemen waardoor de verliezen dit jaar zo sterk zijn opgelopen dat analisten vrezen voor het voortbestaan van Ebusco. Het nieuwe kapitaal is nodig voor een koerswijziging die voor betere resultaten en betrouwbaardere levertijden moet zorgen.
Het bedrijf wil bestaande aandeelhouders rechten geven om nieuwe aandelen te kopen. Daarover houdt het bedrijf op 24 oktober een buitengewone aandeelhoudersvergadering. Ebusco vraagt de aandeelhouders dan om toestemming voor het uitgeven van nieuwe aandelen. Eind vorig jaar haalde Ebusco met nieuwe aandelen en obligaties ook al tientallen miljoenen euro's op.
Op dezelfde bijeenkomst kunnen aandeelhouders zich uitspreken over de benoeming van de nieuwe topman Christian Schreyer als lid van de raad van bestuur. Hij verving onlangs per direct oprichter Peter Bijvelds en Michiel Peters, die Ebusco samen leidden.
Toelevering
Ebusco heeft last van problemen met de toelevering van onderdelen, terwijl het voor autofabrikanten belangrijk is om precies op het juiste moment over de juiste spullen te beschikken. Daardoor moest het bedrijf de levering van bussen aan klanten vaak uitstellen. Het leidde in de eerste helft van dit jaar tot een verlies van 64,7 miljoen euro, bijna een verdubbeling van het verlies van een jaar eerder.
Op de beurs is Ebusco door de problemen veel minder waard geworden. Het bedrijf ging in oktober 2021 voor 23 euro naar de aandelenbeurs in Amsterdam, maar die stukken zijn nu minder dan 1 euro waard. Om Ebusco-aandelen beter verhandelbaar te maken stelt het bedrijf voor om elke vijf aandelen samen te voegen tot één aandeel.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Claimstichting Veilige Bakfiets heeft haar achterban versneld gemobiliseerd om te voorkomen dat bezitters van ondeugdelijke Babboe-fietsen geen compensatie meer kunnen krijgen bij een mogelijk faillissement van Babboe-moederbedrijf Accell. De fietsenfabrikant, tevens eigenaar van de merken Batavus en Sparta, kreeg woensdag uitstel van betaling van de rechter. Zo'n surseance is vaak een voorbode voor een bankroet.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het vermogen van Elon Musk is door een forse koerswinst van ruimtevaart- en AI-bedrijf SpaceX hersteld tot 817 miljard dollar. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd in zijn Billionaires Index. Omgerekend is dat ongeveer 707 miljard euro.
6 uur geledenSEATTLE (ANP/AFP) - Amazon investeert in een enorme gascentrale in Texas. Dit project dreigt de grootste uitstoter van broeikasgassen in de Verenigde Staten te worden. Het techconcern heeft de extra energie nodig om meer te kunnen doen met kunstmatige intelligentie, wat heel veel rekenkracht vergt.
7 uur geledenDELFT (ANP) - Het Hoogheemraadschap van Delfland en Glastuinbouw Nederland kijken of er extra water beschikbaar kan komen voor met droogte kampende tuinders. In een gesprek tussen het waterschap en de sector zijn zaterdag drie mogelijke oplossingen besproken, die zullen worden onderzocht. Een daarvan is zoet oppervlaktewater van buiten het gebied met tankwagens aanvoeren.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump probeert opnieuw Fed-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. Hiermee zet hij zijn aanvallen op de onafhankelijkheid van de centrale bank door, schrijft persbureau Reuters op basis van een deze week door het Witte Huis verstuurde brief. In juni weigerde het Hooggerechtshof Trump nog de toestemming om Cook uit haar functie te zetten.
11 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Verschillende Duitse deelstaten staan bij hoge uitzondering toe dat vrachtwagens ook op zondag de weg op mogen in verband met de lage waterstanden in de Rijn. Hiermee moet worden voorkomen dat de bevoorradingsketens vastlopen nu de binnenvaart wordt beperkt.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) heeft Facebook-moederbedrijf Meta en TikTok bekritiseerd om hun aanpak van desinformatie tijdens de recente migratiecrisis in Ceuta. Ze heeft na een gesprek met de twee bedrijven op X gepleit voor strenger toezicht op socialemediaplatforms tijdens crises.
12 uur geleden