Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

E-bikebedrijf legt racespel stil na kritiek uit Amsterdam

E-bikebedrijf legt racespel stil na kritiek uit Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - E-bikemaker Cowboy heeft de interactieve app waarmee fietsers tegen elkaar kunnen racen voorlopig stilgelegd om de veiligheid opnieuw te beoordelen. Dat laat het bedrijf weten, nadat in de Amsterdamse politiek verontwaardiging was ontstaan over het spel.

Burgemeester Femke Halsema noemde donderdag tijdens een commissievergadering het racespel "volstrekt absurd" en zei te kijken of er maatregelen genomen kunnen worden. Ook verkeerswethouder Melanie van der Horst zei het onverantwoord te vinden om mensen aan te zetten om tegen elkaar te racen in een drukke stad.

"We luisteren en we zullen volledig meewerken met de gemeente Amsterdam om de veiligheid te bespreken en pauzeren tijdelijk het racespel terwijl we onderzoek doen", zegt topman Adrien Roose van Cowboy. Het bedrijf neemt volgens hem veiligheid serieus. Hij benadrukt in een reactie op een LinkedIn-bericht van Van der Horst dat de races niet live zijn en dat deelnemers aangespoord worden een veilige omgeving te gebruiken.

Roose maakte het racespel vorige week bekend. "Herontdek je stad terwijl je racet met andere Cowboy-rijders en neem deel aan een echte competitie", aldus Roose bij de introductie van het spel. Hij noemde het "Pokémon Go, maar dan op een fiets". Voor het spel trek je fietsend een 500 meter sprint en neem je het virtueel op tegen een andere deelnemer met ongeveer hetzelfde profiel.

Meer uit Binnenland

Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

39 minuten geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

41 minuten geleden
ANP Verkiezingsdienst: lokaal niet de grote winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.

50 minuten geleden
Van Essen trekt 150 miljoen uit stikstofpot voor natuur en boeren

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.

52 minuten geleden
Kabinet: komende jaren geld voor lhbti-veiligheid op scholen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt de komende jaren 22,9 miljoen euro vrij om de veiligheid van lhbti-jongeren in het onderwijs te verbeteren. Het geld komt in 2027, 2028 en 2029 beschikbaar, staat in de voorjaarsnota.

2 uur geleden
Jetten: energiesteun mag investeringen kabinet niet dwarszitten

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet er weinig in om investeringen die het kabinet wil doen uit te stellen gezien de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. Het lukt ministeries juist beter dan voorheen om geld uitgegeven te krijgen aan zaken als veiligheid en innovatie, aldus de premier.

2 uur geleden
Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

3 uur geleden