Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

E-bikebedrijf legt racespel stil na kritiek uit Amsterdam

E-bikebedrijf legt racespel stil na kritiek uit Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - E-bikemaker Cowboy heeft de interactieve app waarmee fietsers tegen elkaar kunnen racen voorlopig stilgelegd om de veiligheid opnieuw te beoordelen. Dat laat het bedrijf weten, nadat in de Amsterdamse politiek verontwaardiging was ontstaan over het spel.

Burgemeester Femke Halsema noemde donderdag tijdens een commissievergadering het racespel "volstrekt absurd" en zei te kijken of er maatregelen genomen kunnen worden. Ook verkeerswethouder Melanie van der Horst zei het onverantwoord te vinden om mensen aan te zetten om tegen elkaar te racen in een drukke stad.

"We luisteren en we zullen volledig meewerken met de gemeente Amsterdam om de veiligheid te bespreken en pauzeren tijdelijk het racespel terwijl we onderzoek doen", zegt topman Adrien Roose van Cowboy. Het bedrijf neemt volgens hem veiligheid serieus. Hij benadrukt in een reactie op een LinkedIn-bericht van Van der Horst dat de races niet live zijn en dat deelnemers aangespoord worden een veilige omgeving te gebruiken.

Roose maakte het racespel vorige week bekend. "Herontdek je stad terwijl je racet met andere Cowboy-rijders en neem deel aan een echte competitie", aldus Roose bij de introductie van het spel. Hij noemde het "Pokémon Go, maar dan op een fiets". Voor het spel trek je fietsend een 500 meter sprint en neem je het virtueel op tegen een andere deelnemer met ongeveer hetzelfde profiel.

Meer uit Binnenland

Man zwaargewond na steekpartij in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

1 uur geleden
Code geel in Limburg en Noord-Brabant om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.

2 uur geleden
Code geel in Limburg en Noord-Brabant om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.

10 uur geleden
Van Bruggen onwel door hitte bij herdenking geweldslachtoffers

DE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.

13 uur geleden
GGD: cruiseschip Hondius na hantavirus weer schoon

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.

18 uur geleden
DPG Media verlengt project met kranten voor mensen in armoede

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.

21 uur geleden
Minder mensen verbleven afgelopen nacht in opvanglocatie Warffum

WARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.

21 uur geleden