Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DWDD: 15 jaar lang een baken in de vooravond

DWDD: 15 jaar lang een baken in de vooravond

AMSTERDAM (ANP) - Na 2428 afleveringen komt vrijdagavond een einde aan De Wereld Draait Door. Het BNNVARA-programma stopt na vijftien jaar. Presentator Matthijs van Nieuwkerk was toe aan iets nieuws.

"DWDD was een weergaloos avontuur, waarin ik veel dromen heb zien uitkomen", zei Van Nieuwkerk in februari. Nog een keer wil hij het roer omgooien. Dat gebeurt vanaf begin volgend jaar met een nieuw programma op de zaterdag.

Met DWDD was Van Nieuwkerk vijftien jaar lang een baken in de vooravond. Eerst op NPO 3, later op NPO 1. Talloze momenten zijn in het geheugen van de kijker gegrift. Van de 'cavia’ van Marc-Marie Huijbregts, Reinbert de Leeuw die vier minuten stil achter een piano zit, tot de ALS-onthulling van Fernando Ricksen en de ontroerende ode van André van Duin vorige week.

Van Nieuwkerk en zijn team wisten DWDD ook steeds te vernieuwen. Er kwamen talloze spinn-offs met thema-uitzendingen met wetenschappers en schrijvers, concerten en een pop-upmuseum.

Vanwege de coronacrisis kreeg DWDD een ander einde dan verwacht. Zo is er al twee weken geen publiek meer aanwezig en werden sommige uitzendingen drastisch ingekort vanwege ingelaste persconferenties en toespraken.

Wel is DWDD populairder dan ooit. In de afgelopen weken verdubbelde het aantal kijkers en werden verschillende records neergezet met maandag als hoogtepunt: 4,6 miljoen kijkers. Op sociale media klonk nog de oproep om het programma langer door te laten gaan, maar de opvolger staat al in de startblokken. Vanaf maandag is Margriet van der Linden terug met haar talkshow M.

Meer uit Binnenland

Brekelmans niet tevreden over gelekte plannen en wil reparatie

HILVERSUM (ANP) - VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans is niet te spreken over de uitgelekte Prinsjesdagplannen. Daarin is onder meer te zien dat de koopkracht voor de meeste mensen met 0,1 procent daalt. Hoge middeninkomens en hoge inkomens zouden er 0,2 procent op achteruitgaan. "Als dat klopt, dan ben ik daar niet tevreden over", aldus de VVD-fractievoorzitter in het televisieprogramma Café Kockelmann, die vindt dat die plannen dan gerepareerd moeten worden.

2 uur geleden
PFAS-pesticiden groeiend risico voor drinkwater en gezondheid

DEN HAAG (ANP) - De toekomst van drinkwater in Nederland wordt bedreigd door pesticiden waar PFAS inzit. Daardoor komt jaarlijks ten minste 21.000 kilo van de PFAS trifluorazijnzuur vrij. Die stof breekt niet af in het milieu en vormt een steeds groter risico voor de bodem, gewassen, grondwater, oppervlaktewater en drinkwater, waarschuwt de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT).

11 uur geleden
Lichtgewonde Nederlanders busongeluk mogen ziekenhuis verlaten

ENTER (ANP) - Nederlanders die donderdag bij het busongeluk in Zwitserland lichtgewond zijn geraakt, met onder andere kneuzingen en breuken, worden vermoedelijk vrijdag uit het ziekenhuis ontslagen. Dat is de verwachting van Eurocross, die de hulpverlening coördineert.

12 uur geleden
Landsadvocaat: stikstofplannen geven zicht op verlichting crisis

DEN HAAG (ANP) - De stikstofmaatregelen die het kabinet wil nemen, geven "perspectief op vergunningverlening" en daarmee op een uitweg uit de stikstofcrisis. Dat schrijft landsadvocaat Pels Rijcken in een advies dat minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) vrijdag met de Tweede Kamer heeft gedeeld. Als er weer meer ruimte voor vergunningen komt, zal dat een kwestie van "gebied voor gebied" worden.

12 uur geleden
Buitenlandse Zaken stuurt extra mensen naar Zwitserland

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken stuurt extra mensen naar Zwitserland om te helpen na het busongeluk waarbij vijf Nederlanders het leven verloren. Het gaat om twee medewerkers van een consulair ondersteuningsteam, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) na de ministerraad tegen media.

13 uur geleden
Politie controleert meer op vuurwerk dan voorgaande jaren

RIEL/DEN HAAG (ANP) - De politie gaat in vergelijking met andere jaren meer controleren op vuurwerk in de aanloop naar de jaarwisseling. Dat zei korpschef van de Nationale Politie, Janny Knol, vrijdag na afloop van een vuurwerkdemonstratie in het Brabantse Riel. Sinds 1 augustus geldt een algeheel vuurwerkverbod in Nederland.

14 uur geleden
OLVG: ziekenhuis mogelijk benadeeld door corruptie

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse OLVG is mogelijk benadeeld door de corruptie onder cardiologen, waar de FIOD onderzoek naar doet. "De FIOD heeft ons bekendgemaakt dat er onderzoek wordt gedaan", meldt het ziekenhuis in een verklaring.

14 uur geleden