Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DWDD: 15 jaar lang een baken in de vooravond

DWDD: 15 jaar lang een baken in de vooravond

AMSTERDAM (ANP) - Na 2428 afleveringen komt vrijdagavond een einde aan De Wereld Draait Door. Het BNNVARA-programma stopt na vijftien jaar. Presentator Matthijs van Nieuwkerk was toe aan iets nieuws.

"DWDD was een weergaloos avontuur, waarin ik veel dromen heb zien uitkomen", zei Van Nieuwkerk in februari. Nog een keer wil hij het roer omgooien. Dat gebeurt vanaf begin volgend jaar met een nieuw programma op de zaterdag.

Met DWDD was Van Nieuwkerk vijftien jaar lang een baken in de vooravond. Eerst op NPO 3, later op NPO 1. Talloze momenten zijn in het geheugen van de kijker gegrift. Van de 'cavia’ van Marc-Marie Huijbregts, Reinbert de Leeuw die vier minuten stil achter een piano zit, tot de ALS-onthulling van Fernando Ricksen en de ontroerende ode van André van Duin vorige week.

Van Nieuwkerk en zijn team wisten DWDD ook steeds te vernieuwen. Er kwamen talloze spinn-offs met thema-uitzendingen met wetenschappers en schrijvers, concerten en een pop-upmuseum.

Vanwege de coronacrisis kreeg DWDD een ander einde dan verwacht. Zo is er al twee weken geen publiek meer aanwezig en werden sommige uitzendingen drastisch ingekort vanwege ingelaste persconferenties en toespraken.

Wel is DWDD populairder dan ooit. In de afgelopen weken verdubbelde het aantal kijkers en werden verschillende records neergezet met maandag als hoogtepunt: 4,6 miljoen kijkers. Op sociale media klonk nog de oproep om het programma langer door te laten gaan, maar de opvolger staat al in de startblokken. Vanaf maandag is Margriet van der Linden terug met haar talkshow M.

Meer uit Binnenland

Code geel in hele land om onweersbuien met hagel

DE BILT (ANP) - In het hele land is voor donderdagmiddag code geel afgekondigd voor (onweers)buien met kans op windstoten en hagel, meldt het KNMI. De waarschuwing was in eerste instantie ingesteld van 14.00 tot 18.00 uur voor de provincies Friesland, Groningen, Drenthe, Overijssel, Flevoland, Gelderland, Noord-Holland en op de Waddeneilanden.

5 minuten geleden
Animal Rights gaat opnieuw bezwaar maken tegen afschieten wolf

UTRECHT (ANP) - Animal Rights gaat bezwaar maken tegen het voornemen van de provincie Gelderland om een vergunning af te geven voor het doden van een wolf. Het dier zou deze zomer bijna zestig schapen hebben gedood bij een veehouder in de gemeente Barneveld. Zowel Animal Rights als De Faunabescherming denkt niet dat de provincie een vergunning kan verlenen. De dierenorganisaties stapten eerder tevergeefs naar de rechter om afschot van andere wolven in Gelderland en Utrecht te voorkomen.

29 minuten geleden
Veilig Verkeer Nederland noemt helmplicht 'goede eerste stap'

DEN HAAG (ANP) - Veilig Verkeer Nederland (VVN) spreekt van een "goede eerste stap" nu het kabinet een helmplicht wil voor kinderen tot 18 jaar op de elektrische fiets. VVN is al langer voorstander van het dragen van een helm voor alle leeftijden op e-bikes. "We hopen dat als het straatbeeld zich vult met kinderen met een fietshelm, het dragen ervan normaal wordt en meer mensen een helm gaan dragen", zegt een woordvoerster.

30 minuten geleden
Verdachte in zaak dood broer S10 hoeft niet naar zitting te komen

HAARLEM (ANP) - De 23-jarige man uit Hoorn die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van de tweelingbroer van S10 hoeft maandag niet verplicht te verschijnen in de rechtbank in Haarlem. Het verzoek dat de zangeres en haar moeder hiertoe hadden gedaan aan de rechtbank Noord-Holland, is afgewezen. Dat bevestigen slachtofferadvocaten Julia Mekkes en Sébas Diekstra na berichtgeving van het AD.

37 minuten geleden
Aanmeldingen mogelijke claim na datalek blijven binnenstromen

DEN HAAG (ANP) - De aanmeldingen stromen nog steeds binnen bij advocatenkantoren die een collectieve schadeclaim voorbereiden om gedupeerden te compenseren voor het datalek bij laboratorium Clinical Diagnostics. De Stichting voor Collectieve Consumentenbelangen en DHKV Advocaten laten weten dat ze inmiddels zo'n 45.000 aanmeldingen hebben ontvangen van mensen die zich willen aansluiten bij een eventuele claimzaak.

1 uur geleden
Kabinet wil helmplicht tot 18 jaar op elektrische fiets

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil helmen verplicht maken voor kinderen tot 18 jaar die op een elektrische fiets rijden. Demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) streeft ernaar dat er eind 2026 een voorstel naar de Tweede Kamer gaat, meldt hij in een brief. De BBB-minister overweegt deze helmplicht nog uit te breiden naar andere lichte elektrische voertuigen zoals e-steps, om te voorkomen dat minderjarigen naar die voertuigen uitwijken.

1 uur geleden
Gelderland wil wolf die schapen in Barneveld doodde afschieten

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil een wolf laten afschieten die deze zomer ongeveer zestig schapen zou hebben gedood bij een veehouder in de gemeente Barneveld. Het roofdier zou bijna twintig keer over wolfwerende rasters zijn gesprongen. De provincie verwacht op korte termijn een vergunning af te geven om de wolf in kwestie af te laten schieten. Via een Woo-verzoek gaf Gelderland al beelden vrij van hoe het dier over een raster springt.

2 uur geleden