Dwars en JS pleiten voor een 'nieuwe generatie' politici
ROTTERDAM (ANP) - De voorzitters van Dwars en de Jonge Socialisten pleiten voor een "nieuwe generatie" politici nadat de leider van hun moederpartij GroenLinks-PvdA is opgestapt. Boyd Angenent (Jonge Socialisten) en Gijs Broere (Dwars) hebben allebei begrip voor Frans Timmermans' keuze om terug te treden.
"Een logische conclusie", zei Angenent. "Er is een plafond waar hij tegenaan liep, een bepaalde weerstand die hij heeft in het land. Of het nou komt door zijn status, of wat dan ook."
Angenent hoopt dat GroenLinks-PvdA een "nieuwe vorm van politiek" gaat bedrijven. "Wat gedurfder, wat activistischer, heel erg aanwezig op straat maar ook digitaal." Dat laatste heeft zijn partij niet genoeg gedaan, vindt Angenent.
"Fellere campagne"
"Ik denk dat we in de campagne feller hadden moeten zijn", blikte Broere terug. "En dat we minder bang hadden moeten zijn om rechtse partijen aan te vallen. Dat hadden ze ook wel verdiend, want rechts heeft dit land kapotgemaakt."
Dwars en de Jonge Socialisten roepen GroenLinks-PvdA op om "niet zomaar" in een kabinet te stappen dat niet centrum-links is, aldus Broere. Hij wil dat de partij "concrete voorwaarden stelt", waaronder het erkennen van de Palestijnse staat, stappen zetten om de klimaatdoelen te halen en betaalbare woningen bouwen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Volgens de voorlopige prognose van de Verkiezingsdienst van het ANP haalt D66 27 zetels en de PVV 25 zetels. De prognose is gemaakt op basis van 197 van de 346 uitslagen en 49,9 procent van de getelde stemmen.
30 minuten geledenUTRECHT (ANP) - D66 is de grootste partij geworden in Utrecht met 26,7 procent van de stemmen. Daarmee verslaat de partij van Rob Jetten GroenLinks-PvdA nipt, die partij kreeg 26,1 procent van de stemmen.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV is bij de Tweede Kamerverkiezingen in Rotterdam voorbijgestreefd door zowel D66 als GroenLinks-PvdA. De partij van Geert Wilders ging van 21,5 naar 15,8 procent en is daarmee de derde partij in de havenstad. Twee jaar geleden was ze daar nog de grootste.
48 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Nieuw Sociaal Contract (NSC) heeft woensdag een grote nederlaag geleden in Enschede, de thuisstad van oprichter Pieter Omtzigt. In 2023 kreeg hij daar 27,7 procent van de stemmen, nu nog maar 1 procent.
51 minuten geledenUITHOORN (ANP) - De rellen en onvrede rond de komst van een asielzoekerscentrum, zoals in de gemeenten Uithoorn, Sliedrecht en Het Hogeland eerder deze maand, lijken geen grote invloed te hebben gehad op de uitslag in die plaatsen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twentse kiezers stapten bij de verkiezingen van twee jaar geleden massaal over van het CDA naar Nieuw Sociaal Contract (NSC) van Twentenaar Pieter Omtzigt. Bij de Kamerverkiezingen van woensdag zijn ze teruggekeerd op het oude nest.
1 uur geledenNES (ANP) - D66 heeft op alle Waddeneilanden flink gewonnen bij de verkiezingen. Op Terschelling en Vlieland is de partij ook de grootste geworden met 18,6 en 21 procent van de stemmen. Op Schiermonnikoog is GroenLinks-PvdA de grootste geworden, op Ameland het CDA en op het Noord-Hollandse Texel de VVD.
1 uur geleden