Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Duurzame producten zijn niet per se brandveilig'

'Duurzame producten zijn niet per se brandveilig'

DEN HAAG (ANP) - Duurzame producten zoals zonnepanelen, accu's van e-bikes en laadpalen in parkeergarages zijn niet per se brandveilig. Daarvoor waarschuwen het Verbond van Verzekeraars en Brandweer Nederland. Volgens de twee partijen brengt de energietransitie nieuwe risico's met zich mee, zoals de kans op het in brand vliegen van bijvoorbeeld een fietsaccu. Daarvoor moet de overheid duidelijkere regels maken, vinden ze.

"In de dagelijkse praktijk zien wij namelijk een wildgroei aan nieuwe producten, aanbieders en installateurs ontstaan, terwijl de regelgeving en normering vaak nog ontbreken", schrijven de twee organisaties in een document, waarin ze waarschuwen voor deze ontwikkelingen.

Geeke Feiter, directeur van het Verbond voor Verzekeraars, zegt dat regels kunnen helpen bedrijven op een verantwoorde manier zonnepanelen en energieopslagsystemen te laten installeren in en op gebouwen. "Als ze weten welke preventieve voorzieningen en maatregelen daarbij horen, is er geen discussie meer over wat wel veilig is en wat niet", zegt Feiter.

Ook in het Bouwbesluit moeten aanpassingen komen met het oog op brandveiligheid, vinden de organisaties. De regels voor het bouwen van woningen houden namelijk te weinig rekening met zelfstandig wonende ouderen in seniorenappartementen. Nu nog is vluchtveiligheid het uitgangspunt, maar dat moet brandveiligheid worden, aldus de partijen. Het aantal ouderen zal de komende jaren toenemen, zegt het Verbond, maar de veiligheid van hun woonomgeving niet. "Zij hebben bij brand meer tijd nodig om hun woning te ontvluchten", zegt Feiter.

Meer uit Financieel

Inflatie loopt verder op tot 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het inflatiecijfer is hetzelfde als bij een eerdere snelle raming.

59 minuten geleden
PwC: belastingbijdrage bedrijven groeit in verhouding harder

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven heeft vorig jaar een grotere bijdrage geleverd aan de overheidsfinanciën. Dat schrijft consultancybureau PwC. Uit jaarlijks onderzoek blijkt dat bedrijven samen 119,1 miljard euro aan belastingen en sociale premies betaalden.

4 uur geleden
Europese chipvraag stijgt, investeringen volgens sector onzeker

ZOETERMEER (ANP) - De Europese vraag naar chips zal tussen nu en 2040 ongeveer verdubbelen, aangejaagd door onder meer de elektrificatie van transport- en energiesystemen en industriële automatisering. Dat staat in een rapport in opdracht van onder meer de Nederlandse ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME en de Duitse belangengroep ZVEI. FME waarschuwt echter dat die vraag zich niet automatisch vertaalt in investeringen in Europa.

6 uur geleden
Zoon Mango-oprichter vrijgelaten na arrestatie rond dood vader

MARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.

9 uur geleden
Google-moederbedrijf Alphabet zakt op Wall Street na evenement

NEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.

9 uur geleden
Google komt met nieuwe AI-functies in zoekbalk

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.

10 uur geleden
Tata Steel blij met steun EU-parlement voor beperken staalimport

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.

12 uur geleden