Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duurzame energiebranche wil na stikstofuitspraak voorrang

Duurzame energiebranche wil na stikstofuitspraak voorrang

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Vereniging Duurzame Energie (NVDE) roept na de stikstofuitspraak op om duurzame energieprojecten en de energie-infrastructuur in Nederland vrijstelling van de stikstofregels te geven of voorrang te bieden bij stikstofruimte. De rechter oordeelde in een zaak aangespannen door Greenpeace dat het kabinet zijn stikstofdoel van 2030 moet halen.

"De rechter erkende in zijn uitspraak dat naast woningbouw ook de energietransitie gehinderd wordt door de stikstofimpasse", stelt voorzitter Olof van der Gaag. "Dat is extra zonde, omdat meer schone energie juist kan helpen de stikstofemissie omlaag te brengen." Verduurzaming en schone energieprojecten dragen volgens de NVDE al jarenlang bij aan de vermindering van CO2- en stikstofuitstoot. Het "kleine beetje stikstofuitstoot" dat tijdens de bouw vrijkomt "valt daarbij in het niet", maar vormt volgens de branchevereniging nu wel een grote blokkade om energieprojecten te bouwen en de energie-infrastructuur uit te breiden.

Meer uit Financieel

Zondagsopening reeks supermarkten terecht afgewezen, zegt CBb

DEN HAAG (ANP) - Een supermarkt op zondag openen gaat zomaar niet. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft woensdag geoordeeld dat de verzoeken van zeven supermarkten om op zondag open te mogen of langer open te kunnen, terecht zijn afgewezen.

1 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Op Dubai wordt nu tot en met 28 juni niet gevlogen. Dat was eerder 22 juni.

1 uur geleden
Hotels in WK-speelsteden VS kampen met tegenvallende vraag

WASHINGTON (ANP) - Hotels in de Amerikaanse speelsteden voor het aanstaande WK voetbal kampen met een tegenvallende vraag. Een ruime meerderheid van de hoteliers zegt dat het aantal reserveringen achterblijft bij de verwachtingen, meldt de brancheorganisatie American Hotel & Lodging Association (AHLA) op basis van een enquête. Fans uit het buitenland zijn huiverig om af te reizen naar de Verenigde Staten, omdat ze strenge visumcontroles en hoge kosten vrezen. Daarnaast zijn veel kamers die wereldvoetbalbond FIFA reserveerde uiteindelijk niet geboekt.

1 uur geleden
AEX opent hoger op drukke beursdag met veel bedrijfsresultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend. Beleggers op het Damrak hebben een drukke dag met veel kwartaalcijfers. Zo openden onder meer Philips, dsm-firmenich en Adyen de boeken. Ook Ahold Delhaize kwam met resultaten en de bekendmaking dat topman Frans Muller volgend jaar aftreedt. Ahold Delhaize wil de Frans-Britse Thierry Garnier benoemen tot zijn opvolger.

3 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's door Iranoorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's voor zijn financiële prestaties vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee doelt het bedrijf onder meer op mogelijke kerosinetekorten. Daarnaast lopen de kosten voor brandstof flink op.

3 uur geleden
Zalando groeit sterk door overname About You

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando kende in het afgelopen kwartaal een sterke groei, vooral door de overname van de Duitse webshop About You. Ook de inzet van kunstmatige intelligentie zorgde voor meer omzet en winst, maakte het concern bekend.

3 uur geleden
Economische verschillen huishoudens nemen soms toe door fiscus

DEN HAAG (ANP) - De economische verschillen tussen huishoudens worden steeds groter en de fiscus draagt daar "soms" aan bij, aldus een woensdag gepubliceerd onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). "Als deze trend doorzet, kan dit de kansengelijkheid onder druk zetten."

3 uur geleden