Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duurzame energiebranche wil eerlijker speelveld warmtetransitie

Duurzame energiebranche wil eerlijker speelveld warmtetransitie

UTRECHT (ANP) - Het is logisch dat de overheid scherper moet kijken naar subsidies om warmtepompen te stimuleren, vindt de Nederlandse Vereniging Duurzame Energie (NVDE) na publicatie van een nieuw rapport van de Algemene Rekenkamer. Die adviseert geen subsidies meer af te geven voor warmtepompen in gebieden waar dit het warmtenet in de weg zit.

De uitrol van warmtenetten stagneerde juist de laatste tijd, onder meer door de kosten. Dat is zonde, vindt de NVDE, omdat er plekken zijn waar warmtenetten de goedkoopste optie zijn. Een warmtenet gaat langer mee dan een warmtepomp. Bij een warmtenet stroomt warm water door buizen naar huizen in de wijk zodat de verwarming aan kan.

Wel vindt de vereniging dat de plannen voor warmtenetten in de wijk concreet genoeg moeten zijn. "Burgers mogen niet de dupe worden van vage plannen en gebrekkige uitvoering." Verder is het volgens de NVDE niet helemaal eerlijk dat gebruikers van warmtenetten nu de kosten voor het aanleggen van warmtenetten over het algemeen zelf betalen. De vereniging vraagt zich af of dat anders kan.

"Wie een warmtepomp laat installeren, maakt gebruik van het stroomnet. Alle Nederlanders betalen mee aan de kosten voor het elektriciteitsnet", legt de NVDE uit. "Ligt het niet voor de hand de (infrastructurele) kosten van warmtenetten (voor een groter deel) te laten betalen door een groter deel van de Nederlandse bevolking? Of klanten van een warmtenet een lager vastrecht te laten betalen voor stroom dan gebruikers met een warmtepomp?"

Meer uit Binnenland

Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

3 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

3 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

7 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

7 uur geleden
Demonstranten met complotteksten weggestuurd rond optreden Ye

ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.

8 uur geleden
Storing verholpen, noodpaspoorten kunnen weer worden verstrekt

DEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.

9 uur geleden
Cruiseschip Hondius vertrokken uit Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.

9 uur geleden