Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duurzame energiebranche wil eerlijker speelveld warmtetransitie

Duurzame energiebranche wil eerlijker speelveld warmtetransitie

UTRECHT (ANP) - Het is logisch dat de overheid scherper moet kijken naar subsidies om warmtepompen te stimuleren, vindt de Nederlandse Vereniging Duurzame Energie (NVDE) na publicatie van een nieuw rapport van de Algemene Rekenkamer. Die adviseert geen subsidies meer af te geven voor warmtepompen in gebieden waar dit het warmtenet in de weg zit.

De uitrol van warmtenetten stagneerde juist de laatste tijd, onder meer door de kosten. Dat is zonde, vindt de NVDE, omdat er plekken zijn waar warmtenetten de goedkoopste optie zijn. Een warmtenet gaat langer mee dan een warmtepomp. Bij een warmtenet stroomt warm water door buizen naar huizen in de wijk zodat de verwarming aan kan.

Wel vindt de vereniging dat de plannen voor warmtenetten in de wijk concreet genoeg moeten zijn. "Burgers mogen niet de dupe worden van vage plannen en gebrekkige uitvoering." Verder is het volgens de NVDE niet helemaal eerlijk dat gebruikers van warmtenetten nu de kosten voor het aanleggen van warmtenetten over het algemeen zelf betalen. De vereniging vraagt zich af of dat anders kan.

"Wie een warmtepomp laat installeren, maakt gebruik van het stroomnet. Alle Nederlanders betalen mee aan de kosten voor het elektriciteitsnet", legt de NVDE uit. "Ligt het niet voor de hand de (infrastructurele) kosten van warmtenetten (voor een groter deel) te laten betalen door een groter deel van de Nederlandse bevolking? Of klanten van een warmtenet een lager vastrecht te laten betalen voor stroom dan gebruikers met een warmtepomp?"

Meer uit Binnenland

Rekenkamer: vluchtelingen te weinig aan het werk, keuzes nodig

DEN HAAG (ANP) - Erkende vluchtelingen komen nog nauwelijks aan het werk in sectoren met personeelstekorten, ziet de Algemene Rekenkamer. Lange asielprocedures en verplichte taallessen zorgen ervoor dat mensen lastiger een baan vinden of de juiste diploma's kunnen halen. De Rekenkamer vindt dat het ministerie van Sociale Zaken moet aangeven wat het doel van inburgering is en daar ook beleid op moet maken.

34 minuten geleden
Opnieuw aanhouding na ongeregeldheden jaarwisseling in Tuinzigt

BREDA (ANP) - De politie heeft dinsdag een 39-jarige man uit Breda aangehouden voor betrokkenheid bij ongeregeldheden in de Bredase wijk Tuinzigt tijdens de jaarwisseling. Dat meldt een woordvoerder van de politie woensdag.

50 minuten geleden
Oefening luchtmacht met F-35's op Schiphol uitgesteld door mist

SCHIPHOL (ANP) - De voor woensdagochtend geplande oefening met F-35-gevechtsvliegtuigen is uitgesteld door de dichte mist op luchthaven Schiphol, meldt de Koninklijke Luchtmacht. "We hopen dat in de loop van de dag, als de mist is opgetrokken, de toestellen alsnog de lucht in kunnen", zegt een woordvoerder.

1 uur geleden
OM positief over nieuwe methode voor vaststellen wurgpogingen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) is positief over de resultaten van een nieuwe forensische onderzoeksmethode om wurgpogingen vast te stellen. De methode is tot nu toe in 78 strafrechtelijke onderzoeken toegepast en leidde "meteen tot een veroordeling voor poging tot doodslag".

4 uur geleden
Utrechtse driehoek en FC Utrecht in gesprek na ongeregeldheden

UTRECHT (ANP) - De politie, het OM en de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma gaan in gesprek met voetbalclub FC Utrecht om ongeregeldheden tijdens Europese wedstrijden in stadion Galgenwaard. Dat schrijft Dijksma in een brief aan de gemeenteraad.

7 uur geleden
Jetten is blij met akkoord, vrijdag duidelijkheid over financiën

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.

7 uur geleden
Experts: overheid, pak regie bij overname bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - Meerdere experts hebben het kabinet en de Tweede Kamer opgeroepen de regie te pakken om DigiD uit Amerikaanse handen te houden. Bij een gesprek in de Tweede Kamer zeiden alle aanwezige experts dat er grote risico's kleven aan de overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken.

15 uur geleden