Duurzame doodskist van paddenstoelen nu ook bij DELA te kiezen
EINDHOVEN (ANP) - DELA, naar eigen zeggen de grootste uitvaartverzorger- en verzekeraar van het land, biedt klanten nu ook de duurzame paddenstoelendoodskist van Loop Biotech aan. De zogeheten Living Cocoon was al twee jaar op de markt en werd vooral bij natuurbegrafenissen ingezet. De kist mag nu ook bij crematies worden gebruikt, waardoor meer mensen de kist kunnen kiezen, zegt het uitvaartbedrijf.
De kist is een uitvinding van architect en biodesigner Bob Hendrikx, die na lang onderzoek aan de TU Delft ontdekte hoe mycelium, het wortelnetwerk van paddenstoelen, ingezet kon worden als recyclend materiaal. Mycelium zet dode organische stoffen om tot nieuwe voedingsstoffen. Met de kist kunnen mensen weer "een worden met de natuur", aldus Hendrikx. Zo draagt de kist ook bij aan de biodiversiteit.
Dat de kist ook verbrand mag worden, lijkt volgens DELA misschien tegenstrijdig. Maar "omdat de kist in slechts zeven dagen groeit en enkel wordt geproduceerd met lokale materialen, is het nog altijd een duurzame keuze", zegt de uitvaartorganisatie. Bomen moeten daarentegen jaren groeien voordat er een reguliere houten kist van gemaakt kan worden.
Duurzaam alternatief
De prijs van de duurzame doodskist komt uit tussen de 1095 en 1250 euro. Andere duurzame kisten van DELA, die bijvoorbeeld geen chemische lak of lijm hebben, komen uit tussen de 950 en 1000 euro. De meest gekozen houten kist heeft een prijskaartje van 229 tot 521 euro.
Volgens DELA blijkt uit onderzoek dat meer dan twee op de vijf Nederlanders wil dat hun uitvaart zo min mogelijk het milieu belast. "De samenwerking met DELA biedt ons een unieke kans om meer consumenten kennis te laten maken met een duurzaam alternatief ", zegt Hendrikx. Loop Biotech, dat opgericht werd in 2020, trok onlangs een investering van 1 miljoen aan.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij easyJet heeft in het afgelopen kwartaal een groter verlies geleden. De Britse budgetvlieger wijt dat aan investeringen in nieuwe bases in Italië en fellere concurrentie.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING ging donderdag licht omhoog op de Amsterdamse beurs. De grootste bank van Nederland zag de winst in het laatste kwartaal van 2025 flink stijgen. Topman Steven van Rijswijk sprak van een sterke commerciële groei en gedisciplineerd kostenbeheer, ondanks de "aanhoudende geopolitieke onzekerheid". Ook 2026 belooft volgens de topman een sterk jaar te worden voor de bank. Voor 2027 zijn de vooruitzichten daarnaast verhoogd. Het aandeel werd 0,4 procent hoger gezet.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft Michiel Lap benoemd als voorzitter van de raad van commissarissen. Hij volgt Tom de Swaan op, die na bijna acht jaar terugtreedt als voorzitter.
46 minuten geledenZWAAGDIJK (ANP) - Budgetwinkelketen Action heeft vorig jaar opnieuw een recordaantal winkels geopend. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. Gemiddeld kwam er minstens één winkel per dag bij. Action kent mede daardoor een flinke groei.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bezorgen van rouwkaarten moet binnenkort volledig door pakketbezorgers worden gedaan. Dat heeft te maken met veranderingen in de regels rond de postbezorging, waardoor PostNL vanaf komende zomer minder vaak de post hoeft rond te brengen.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - Samsung heeft in het laatste kwartaal van 2025 een recordwinst geboekt. Dat dankte het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern aan de sterk gestegen vraag naar speciale geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische olieconcern Lukoil verkoopt bijna alle activiteiten buiten zijn thuisland aan de Amerikaanse investeerder Carlyle. Het bedrijf kreeg in oktober vorig jaar Amerikaanse sancties opgelegd om Rusland aan de onderhandelingstafel met Oekraïne te dwingen. Lukoil ging vervolgens op zoek naar een koper voor zijn buitenlandse onderdelen.
1 uur geleden