Duurt nog dagen voordat politie pand Rotterdam kan ingaan
ROTTERDAM (ANP) - Het zal waarschijnlijk nog dagen duren voordat de politie het pand kan binnengaan, dat maandagavond zwaar beschadigd raakte door een grote explosie en een felle brand in Rotterdam. Dat laat een woordvoerder van de politie dinsdag weten. Het pand is momenteel nog altijd te instabiel om te betreden, aldus de woordvoerder.
Er zijn wel honden het pand ingegaan, die gezocht hebben naar mensen of stoffelijke overschotten in het pand, laat de politie weten. De honden hebben twee keer geblaft, maar politiemensen kunnen vanwege de instabiliteit het gebouw niet in om te verifiëren waarop de honden zijn aangeslagen. "Het pand zal helemaal moeten worden ontmanteld", aldus een politiewoordvoerder.
Door een explosie en brand in het gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid zijn 44 woningen onbewoonbaar geraakt. Zeker twee mensen zijn gewond geraakt. Drie mensen hebben zich niet gemeld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In een reeks rouwadvertenties in Trouw wordt dinsdag stilgestaan bij het overlijden van de oprichter en directeur van de klimaatorganisatie Urgenda, Marjan Minnesma, die vrijdag op 59-jarige leeftijd overleed. "Jij was onze onverschrokken voorvrouw, onze drijvende kracht, ons kompas", schrijft Urgenda onder meer in een rouwadvertentie.
47 minuten geledenZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.
2 uur geledenKOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."
11 uur geleden