Duurdere motoren stuwen omzet en winst Harley-Davidson
MILWAUKEE (ANP) - Harley-Davidson heeft dankzij hogere prijzen voor zijn motorfietsen en het vlottrekken van eerdere productieproblemen een hogere omzet en winst geboekt. De 119-jarige motorenfabrikant kampte dit voorjaar nog met een tijdelijke productiestop door onderdelentekorten. Omdat de fabrieken weer op volle capaciteit draaien, kon Harley-Davidson alle opgehoopte bestellingen wegwerken.
In juli, augustus en september leverde het concern uit Milwaukee 19 procent meer motoren af dan in dezelfde periode vorig jaar, maar het aantal nieuw verkochte Harleys daalde licht. Doordat het bedrijf erin slaagde meer duurdere modellen te verkopen steeg de omzet meer dan een vijfde tot 1,6 miljard dollar, waarvan 261 miljoen dollar als nettowinst overbleef. Dat is 60 procent meer winst dan een jaar eerder.
Harley-Davidson kampte net als veel bedrijven uit de auto-industrie met sterk gestegen kosten. Zo is er schaarste aan veel onderdelen door wereldwijde logistieke problemen, die nog het gevolg zijn van verstoringen door de coronapandemie. Die hogere kosten heeft het concern duidelijk weten op te vangen met prijsverhogingen.
Vooral in Aziatische landen was de vraag naar motoren van Harley-Davidson groot. Op de Noord-Amerikaanse thuismarkt kampte het bedrijf juist met dealers die terughoudend waren met het aanvullen van hun voorraden motoren.
Meer uit Financieel
PAPENDRECHT (ANP) - Tientallen medewerkers van het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht verlaten donderdag aan het einde van de ochtend het pand, ziet een verslaggever. Actievoerders van de groepering Fok Fokker hebben het kantoor bezet.
27 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft de druk op de Europese Unie opgevoerd om een formeel onderzoek te starten naar Shein. De oproep volgt op grote ophef die ontstond nadat op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel.
41 minuten geledenPAPENDRECHT (ANP) - Actievoerders van de groepering Fok Fokker houden donderdagochtend het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht bezet. Zij menen dat Fokker zou moeten stoppen met de export van onderdelen voor de F-35 naar Israël.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. Het staalconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden verwacht. Topman Aditya Mittal verklaarde daarnaast optimistisch te zijn over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Brussel kondigde in oktober maatregelen aan om de noodlijdende Europese staalsector te beschermen tegen een stortvloed van goedkoop staal, met name uit China. Het aandeel steeg bijna 5 procent.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het aantal vacatures in de militaire drone-industrie in Europa is de afgelopen jaren gedaald, ondanks de oorlog tussen Rusland en Oekraïne en de hogere uitgaven aan defensie die eerder dit jaar zijn afgesproken. Dit meldt onderzoeksbureau Intelligence Group, na onderzoek naar vacatures in de defensiesector in West- en Zuid-Europa.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Google gaat zijn grootste investeringsplan ooit voor Duitsland aankondigen, meldt de Duitse zakenkrant Handelsblatt. De details van het project worden op 11 november tijdens een persconferentie in Berlijn bekendgemaakt, samen met minister van Financiën Lars Klingbeil.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De besparingsmaatregelen die KLM doorvoert zijn nog onvoldoende om de aanhoudend hoge kosten te compenseren. Volgens de luchtvaartmaatschappij ligt het programma dat KLM vorig jaar heeft aangekondigd "op koers", maar heeft dit nog niet geleid tot een "structureel herstel". Het resultaat van KLM blijft onder druk staan.
3 uur geleden