Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duur voedsel zorgt voor hogere Franse inflatie

Duur voedsel zorgt voor hogere Franse inflatie

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De sterk gestegen prijzen voor voedsel hebben de inflatie in Frankrijk opnieuw aangejaagd. Vorige maand werd het leven gemiddeld 6,2 procent duurder dan een jaar eerder, becijferde het Franse statistiekbureau Insee.

Ook de prijs van diensten, alles van vakanties tot horeca, gingen harder omhoog dan in voorgaande maanden. Die zorgden ook voor een toename van de inflatie op maandbasis, al speelde daarbij mee dat de uitverkoop in januari veel spullen goedkoper maakte.

De Franse inflatie heeft inmiddels niveaus bereikt die ruim dertig jaar niet meer zijn behaald. Maar de prijzen gaan toch minder hard omhoog dan in andere Europese landen. Overheidssteun zorgt ervoor dat de prijsstijgingen van veel producten binnen de perken blijven.

Spanje

Ook in Spanje werd het leven deze maand sneller duurder. De inflatie kwam daar uit op 6,1 procent op jaarbasis van 5,9 procent in januari. De stijging was onverwachts. Economen dachten dat een vertraging van de prijsstijgingen die in de zomer was ingezet door zou zetten. Temeer omdat Spanje de belasting op verschillende soorten basisvoedsel heeft verlaagd.

De kerninflatie, waar snel wisselende prijzen voor energie en voedsel niet mee worden geteld, ligt in Spanje op 7,7 procent. Nog nooit was die maatstaf zo hoog. De kerninflatie geeft goed weer hoe de prijzen van andere producten beïnvloed worden door het doorberekenen van hogere lonen, dure energie en andere gestegen prijzen.

In Nederland maakt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag een eerste schatting van de inflatie bekend. Dan komt ook het eerste cijfer over de geldontwaarding in de eurozone in februari.

Meer uit Buitenland

Leiders 'Hormuz-coalitie' praten vrijdag over heropenen zeestraat

LONDEN/PARIJS (ANP) - De leiders van de landen die een einde willen maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz komen vrijdag bijeen. Aan de eerste top van de 'Hormuz-coalitie' zal naar verwachting ook premier Rob Jetten meedoen.

1 uur geleden
Europarlementariërs: strafmaatregelen Hongarije nog niet opheffen

BRUSSEL (ANP) - Het is nog veel te vroeg om de strafmaatregelen die de EU tegen Hongarije heeft opgelegd in te trekken, vinden de rapporteurs van het Europees Parlement die de situatie in Hongarije nauwlettend volgen. Een nieuwe Hongaarse regering moet eerst concrete maatregelen nemen om de democratie, grondrechten, vrijheid van meningsuiting en rechtszekerheid te herstellen, vinden zowel de Nederlandse Europarlementariër Tineke Strik (GroenLinks-PvdA) als de Duitse Europarlementariër Daniel Freund (Groenen).

1 uur geleden
China veroordeelt 'gevaarlijke' Amerikaanse blokkade Iran

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens scherp veroordeeld. "Dit is gevaarlijk en onverantwoordelijk gedrag", reageerde een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.

3 uur geleden
Mogelijk nieuw overleg Iran - VS in Islamabad

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Onderhandelaars uit Iran en de VS zouden later deze week terug kunnen keren naar de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor hervatting van hun overleg. Het persbureau Reuters meldt dit van verschillende bronnen te hebben gehoord.

4 uur geleden
CNN: Rubio neemt deel aan gesprek tussen Israël en Libanon

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, is dinsdag bij het gesprek tussen Libanon en Israël. CNN meldt dat op basis van een bron binnen het ministerie. De Israëlische ambassadeur in de VS, Yechiel Leiter, ontmoet dan in Washington de Libanese ambassadeur in de VS, Nada Hamadeh.

6 uur geleden
Xi spreekt tegen Spaanse premier van 'afbrokkelende wereldorde'

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping wil de banden met Spanje aanhalen, zei hij dinsdag tijdens een bezoek van de Spaanse premier Pedro Sánchez aan Beijing. Volgens Chinese staatsmedia beloofden beide leiders de samenwerking tussen de landen te verdiepen, te midden van wat Xi een "afbrokkelende wereldorde" noemde.

6 uur geleden
Volgens Vance is Iran aan zet in onderhandelingen met VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zegt tegen Fox News dat Iran aan zet is in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Vance leidde afgelopen weekend in Pakistan de Amerikaanse delegatie die met Iran onderhandelde. Dat overleg eindigde in een patstelling.

10 uur geleden