Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duur voedsel zorgt voor hogere Franse inflatie

Duur voedsel zorgt voor hogere Franse inflatie

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De sterk gestegen prijzen voor voedsel hebben de inflatie in Frankrijk opnieuw aangejaagd. Vorige maand werd het leven gemiddeld 6,2 procent duurder dan een jaar eerder, becijferde het Franse statistiekbureau Insee.

Ook de prijs van diensten, alles van vakanties tot horeca, gingen harder omhoog dan in voorgaande maanden. Die zorgden ook voor een toename van de inflatie op maandbasis, al speelde daarbij mee dat de uitverkoop in januari veel spullen goedkoper maakte.

De Franse inflatie heeft inmiddels niveaus bereikt die ruim dertig jaar niet meer zijn behaald. Maar de prijzen gaan toch minder hard omhoog dan in andere Europese landen. Overheidssteun zorgt ervoor dat de prijsstijgingen van veel producten binnen de perken blijven.

Spanje

Ook in Spanje werd het leven deze maand sneller duurder. De inflatie kwam daar uit op 6,1 procent op jaarbasis van 5,9 procent in januari. De stijging was onverwachts. Economen dachten dat een vertraging van de prijsstijgingen die in de zomer was ingezet door zou zetten. Temeer omdat Spanje de belasting op verschillende soorten basisvoedsel heeft verlaagd.

De kerninflatie, waar snel wisselende prijzen voor energie en voedsel niet mee worden geteld, ligt in Spanje op 7,7 procent. Nog nooit was die maatstaf zo hoog. De kerninflatie geeft goed weer hoe de prijzen van andere producten beïnvloed worden door het doorberekenen van hogere lonen, dure energie en andere gestegen prijzen.

In Nederland maakt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag een eerste schatting van de inflatie bekend. Dan komt ook het eerste cijfer over de geldontwaarding in de eurozone in februari.

Meer uit Buitenland

VN-mensenrechtenchef waarschuwt voor gevechten in Ethiopië

MEKELE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk waarschuwt voor escalerende gevechten in de Tigray-regio in Ethiopië. Daar woedde tussen 2020 en 2022 een gewelddadige burgeroorlog tussen het regeringsleger en lokale rebellengroepen. Sinds eind januari zijn de gevechten weer geïntensiveerd. "De situatie blijft zeer instabiel en we vrezen dat deze verder zal verslechteren", aldus Türk.

20 minuten geleden
Macron wil met Europese partners dialoog met Poetin hervatten

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron wil Europese partners betrekken bij een hervatting van de dialoog met de Russische president Vladimir Poetin. Macron heeft afgelopen week een gezant, Emmanuel Bonne, naar Moskou gestuurd. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zei toen dat Poetin gereed is voor een gesprek met Macron.

30 minuten geleden
Kubilius: onafhankelijkheid defensiematerieel VS prioriteit EU

STRAATSBURG (ANP) - Onafhankelijkheid van Amerikaans defensiematerieel moet de strategische prioriteit van de EU zijn, zei Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) dinsdag in het Europees Parlement. "We moeten ervoor zorgen dat we onze eigen Europese middelen hebben", zei hij. De Europese defensieproductie moet daartoe met spoed worden versterkt. "Onze defensie-industrie moet nu deze historische uitdaging aangaan. De productielijnen moeten worden versneld. Men moet produceren, produceren, produceren."

50 minuten geleden
Ruim 4500 IS-gevangenen van Syrië naar Irak gebracht

BAGDAD (ANP/AFP) - Ruim 4500 vermeende jihadisten zijn de afgelopen tijd van Syrië overgebracht naar Irak. Dat gebeurde in het kader van de Amerikaanse operatie om gevangenen te verplaatsen, meldt een Iraakse functionaris aan persbureau AFP.

1 uur geleden
Raadsels rond zes doden in bergen ten noorden van Sofia

SOFIA (ANP/RTR) - Afgelopen week zijn zes doden aangetroffen in bergen ten noorden van de Bulgaarse hoofdstad Sofia. Het onderzoek heeft nog niet duidelijk kunnen maken wat er precies gebeurd is en rond de macabere vondsten doen inmiddels veel verhalen de ronde.

2 uur geleden
Iran waarschuwt VS voor Israëlische druk bij nucleaire gesprekken

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran waarschuwt voor "destructieve" invloed op de onderhandelingen met de Verenigde Staten over het Iraanse nucleaire programma, meldt woordvoerder Esmaeil Baqaei. De VS moeten "onafhankelijk van buitenlandse druk" handelen, is de boodschap. "Met name van Israëlische druk, die de belangen van de regio en zelfs van de VS negeert."

2 uur geleden
Kremlin: nog geen datum voor nieuw vredesoverleg

MOSKOU (ANP/RTR) - Er is nog geen datum gekozen voor de volgende ronde van het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne. Dat meldde het Kremlin, dat daarbij aangaf dat nieuwe onderhandelingen waarschijnlijk spoedig plaatsvinden.

2 uur geleden