Dutch Open golf kwalificatietoernooi voor The Open
CROMVOIRT (ANP) - Het Dutch Open golf in Cromvoirt fungeert dit jaar als kwalificatietoernooi voor The Open, het oudste majortoernooi in het golf. Drie golfers kunnen op het grootste golftoernooi van Nederland, dat deel uitmaakt van de 'Open Qualifying Series', een plek verdienen op het Britse Open.
"Het is een grote eer om samen met het Ierse Open en het Schotse Open het Europese continent te mogen vertegenwoordigen in deze kwalificatie. Wij zien dit toch als een waardering voor de kwaliteit en beleving van het Dutch Open", aldus toernooidirecteur Daan Slooter. Het Britse Open heeft continentale kwalificatietoernooien een aantal jaar geleden afgeschaft en prestigieuze toernooien aangewezen om startbewijzen te verdelen.
The Open beleeft dit jaar zijn 150e editie. De andere majors zijn de Masters, de US Open en het PGA Championship.
Drukke maand
Het Dutch Open verhuist van september naar 26 tot en met 29 mei, zo werd eind vorig jaar al duidelijk. September is een zeer drukke maand voor de golfers en de organisatie gaat ervan uit dat de nieuwe datum een positief effect zal hebben op het deelnemersveld.
KLM, dat jarenlang als titelsponsor fungeerde, heeft vanwege de coronacrisis opnieuw gekozen voor een meer bescheiden rol.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
55 minuten geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
57 minuten geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
4 uur geledenPIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
7 uur geledenCHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.
7 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.
12 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.
14 uur geleden