Dutch Grand Prix opent met volle tribunes vrije trainingen
ZANDVOORT (ANP) - De Dutch Grand Prix begint vrijdag met de vrije trainingen. De organisatie van het Formule 1-evenement op het circuit van Zandvoort verwacht 105.000 toeschouwers en daarmee is het uitverkocht. De aanwezigen zullen vooral nieuwsgierig zijn naar de verrichtingen van Max Verstappen op de bochtige, smalle racebaan door de duinen.
Verstappen won vorig jaar de race in Zandvoort, toen de koningsklasse van de autosport na 36 jaar zijn rentree maakte in Nederland. De Limburger van Red Bull werd later dat jaar de eerste Nederlandse wereldkampioen in de Formule 1. Dit jaar won hij al negen grands prix en leidt hij het kampioenschap met riante voorsprong op zijn concurrenten.
Inhalen is lastig op Zandvoort en om die reden mogen de coureurs al voor het ingaan van de laatste bocht voor het rechte stuk naar start en finish hun achtervleugel openzetten. Dat is 300 meter eerder dan vorig jaar. De auto's kunnen dan zo'n 20 kilometer per uur sneller en daardoor makkelijker inhalen.
De eerste vrije training begint om 12.30 uur, de tweede om 16.00 uur. Er zijn vrijdag ook kwalificatieraces van de Formule 2 en Formule 3.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
3 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
5 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
23 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden