Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dutch Grand Prix opent met volle tribunes vrije trainingen

Dutch Grand Prix opent met volle tribunes vrije trainingen

ZANDVOORT (ANP) - De Dutch Grand Prix begint vrijdag met de vrije trainingen. De organisatie van het Formule 1-evenement op het circuit van Zandvoort verwacht 105.000 toeschouwers en daarmee is het uitverkocht. De aanwezigen zullen vooral nieuwsgierig zijn naar de verrichtingen van Max Verstappen op de bochtige, smalle racebaan door de duinen.

Verstappen won vorig jaar de race in Zandvoort, toen de koningsklasse van de autosport na 36 jaar zijn rentree maakte in Nederland. De Limburger van Red Bull werd later dat jaar de eerste Nederlandse wereldkampioen in de Formule 1. Dit jaar won hij al negen grands prix en leidt hij het kampioenschap met riante voorsprong op zijn concurrenten.

Inhalen is lastig op Zandvoort en om die reden mogen de coureurs al voor het ingaan van de laatste bocht voor het rechte stuk naar start en finish hun achtervleugel openzetten. Dat is 300 meter eerder dan vorig jaar. De auto's kunnen dan zo'n 20 kilometer per uur sneller en daardoor makkelijker inhalen.

De eerste vrije training begint om 12.30 uur, de tweede om 16.00 uur. Er zijn vrijdag ook kwalificatieraces van de Formule 2 en Formule 3.

Meer uit Sport

Wiebes niet gewend aan favorietenrol voor de Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Lorena Wiebes is er "nog niet helemaal" aan gewend dat ze tot de topfavorieten behoort in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de Nederlands kampioen voor de start van de koers in Oudenaarde.

53 minuten geleden
Van der Poel tipt Pogacar: hopen op uitzonderlijke dag

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel beseft dat het niet makkelijk wordt om voor de vierde keer de Ronde van Vlaanderen te winnen. Dat zei de Nederlandse wielrenner bij de start van de Vlaamse voorjaarsklassieker in Antwerpen bij Sporza. Hij tipt Tadej Pogacar als de favoriet. De Sloveen won vorig jaar en in 2023.

3 uur geleden
Wielrenner Del Grosso boekt in Limburg tweede profzege op de weg

EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.

20 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in kwalificaties Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.

22 uur geleden
Van de Zandschulp onderuit in Boekarest na gemiste matchpoints

BOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.

22 uur geleden
Basketballer Doncic mist slot reguliere competitie met blessure

LOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.

1 dag geleden
Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

1 dag geleden