Dutch Grand Prix opent met volle tribunes vrije trainingen
ZANDVOORT (ANP) - De Dutch Grand Prix begint vrijdag met de vrije trainingen. De organisatie van het Formule 1-evenement op het circuit van Zandvoort verwacht 105.000 toeschouwers en daarmee is het uitverkocht. De aanwezigen zullen vooral nieuwsgierig zijn naar de verrichtingen van Max Verstappen op de bochtige, smalle racebaan door de duinen.
Verstappen won vorig jaar de race in Zandvoort, toen de koningsklasse van de autosport na 36 jaar zijn rentree maakte in Nederland. De Limburger van Red Bull werd later dat jaar de eerste Nederlandse wereldkampioen in de Formule 1. Dit jaar won hij al negen grands prix en leidt hij het kampioenschap met riante voorsprong op zijn concurrenten.
Inhalen is lastig op Zandvoort en om die reden mogen de coureurs al voor het ingaan van de laatste bocht voor het rechte stuk naar start en finish hun achtervleugel openzetten. Dat is 300 meter eerder dan vorig jaar. De auto's kunnen dan zo'n 20 kilometer per uur sneller en daardoor makkelijker inhalen.
De eerste vrije training begint om 12.30 uur, de tweede om 16.00 uur. Er zijn vrijdag ook kwalificatieraces van de Formule 2 en Formule 3.
Meer uit Sport
DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
8 uur geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
8 uur geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
10 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
10 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
10 uur geledenLE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
13 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
14 uur geleden