Dutch Grand Prix gekozen tot beste promotor Formule 1
LONDEN (ANP) - De Dutch Grand Prix is twee keer in de prijzen geval bij de uitreiking van de zogeheten Promotor Awards van de Formule 1 in het Londense British Museum. De organisatie van de Grote Prijs van Nederland op het circuit van Zandvoort werd uitgeroepen tot beste promotor en tevens tot meest duurzame van alle 22 races in de Formule 1 in 2023.
Beste promotor houdt in dat Zandvoort de beste invulling heeft gegeven aan de missie van de Formule 1 om 's werelds grootste sport- en entertainmentspektakel neer te zetten, meldt de Dutch Grand Prix op zijn website. Kopstukken uit de Formule 1 maakten de beoordeling, waarbij ook feedback van de fans werd meegenomen.
"Wij zijn natuurlijk heel erg trots hierop", zegt circuitdirecteur Robert van Overdijk. "Dat we als beste promotor worden gezien tussen al deze wereldsteden is natuurlijk een prachtige beloning. De eerste drie edities van ons worden gezien als een groot sportief en organisatorisch succes. Vooral maatschappelijk en economisch heeft de Dutch Grand Prix de regio een enorme impuls gegeven en in het bijzonder Zandvoort weer wereldwijd weer op de kaart gezet."
Veel stappen gezet
Van Overdijk is ook heel blij met de prijs voor meest duurzame promotor. "Op het gebied van duurzaamheid hebben we de afgelopen jaren veel stappen gezet. Niet in de minste plaats omdat 98 procent van onze bezoekers op een duurzame manier naar het evenement komt."
De Grote Prijs van Zandvoort keerde in 2021 na 36 jaar terug op een volledig verbouwd circuit van Zandvoort. Max Verstappen won de drie tot nog toe verreden edities. Het contract met de Formule 1 loopt in elk geval nog twee jaar door.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
7 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
11 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
12 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
22 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden