Dutch Grand Prix gekozen tot beste promotor Formule 1
LONDEN (ANP) - De Dutch Grand Prix is twee keer in de prijzen geval bij de uitreiking van de zogeheten Promotor Awards van de Formule 1 in het Londense British Museum. De organisatie van de Grote Prijs van Nederland op het circuit van Zandvoort werd uitgeroepen tot beste promotor en tevens tot meest duurzame van alle 22 races in de Formule 1 in 2023.
Beste promotor houdt in dat Zandvoort de beste invulling heeft gegeven aan de missie van de Formule 1 om 's werelds grootste sport- en entertainmentspektakel neer te zetten, meldt de Dutch Grand Prix op zijn website. Kopstukken uit de Formule 1 maakten de beoordeling, waarbij ook feedback van de fans werd meegenomen.
"Wij zijn natuurlijk heel erg trots hierop", zegt circuitdirecteur Robert van Overdijk. "Dat we als beste promotor worden gezien tussen al deze wereldsteden is natuurlijk een prachtige beloning. De eerste drie edities van ons worden gezien als een groot sportief en organisatorisch succes. Vooral maatschappelijk en economisch heeft de Dutch Grand Prix de regio een enorme impuls gegeven en in het bijzonder Zandvoort weer wereldwijd weer op de kaart gezet."
Veel stappen gezet
Van Overdijk is ook heel blij met de prijs voor meest duurzame promotor. "Op het gebied van duurzaamheid hebben we de afgelopen jaren veel stappen gezet. Niet in de minste plaats omdat 98 procent van onze bezoekers op een duurzame manier naar het evenement komt."
De Grote Prijs van Zandvoort keerde in 2021 na 36 jaar terug op een volledig verbouwd circuit van Zandvoort. Max Verstappen won de drie tot nog toe verreden edities. Het contract met de Formule 1 loopt in elk geval nog twee jaar door.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
9 uur geleden