Dutch Design Week barst opnieuw los
EINDHOVEN (ANP) - In Eindhoven begint zaterdag weer de Dutch Design Week (DDW). Werk en ideeën van een paar duizend ontwerpers en uitvinders uit diverse landen worden negen dagen lang op tal van plekken in de stad over het voetlicht gebracht. Het gaat om bijna 400 verschillende grote en kleine evenementen: tentoonstellingen, installaties, demonstraties, lezingen, netwerkbijeenkomsten en debatten op het gebied van kunst, design en technologie.
Ontwerpen gaat steeds meer over maatschappelijke en andere relevante vraagstukken. De organisatie belooft een "internationale hub bomvol vernieuwende visies en de hoognodige transities naar een betere toekomst".
De organisatie Next Nature bijvoorbeeld zegt in het Evoluon te komen met "'s werelds eerste bolletje vanille-ijs gemaakt van plastic afval". Ontwerper Eleonora Ortolani ontwikkelde het door gebruik te maken van verteringsenzymen en bacteriën. Proeven is er voorlopig nog niet bij: "Het ijsje zit achter slot en grendel, in afwachting van strenge testen op voedselveiligheid".
"Ontwerpers zijn op een missie om concrete oplossingen te bieden voor complexe uitdagingen", aldus de DDW. Op basis van wat er op dit moment speelt, heeft de DDW een aantal missies ofwel programmalijnen benoemd. Elk deelnemend project en sommige tentoonstellingen vallen nu onder zo'n missie. Aan de orde komen thema's als het verbeteren van levenskwaliteit en gezondheid, het verkennen van kunstmatige intelligentie en het (her)ontwerpen van de leefomgeving.
De Dutch Design Week, inmiddels een internationaal fenomeen, vindt zijn oorsprong in de Dag van het Ontwerp, die in 1998 voor het eerst werd gehouden.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse recensenten hebben de film One Battle After Another met Leonardo DiCaprio uitgeroepen tot de beste bioscoopfilm van het jaar. Als beste Nederlandse film van 2025 werd Voor de meisjes van regisseur Mike van Diem gekozen. Dat maakte de Kring van Nederlandse Filmjournalisten (KNF), die de verkiezing sinds 2003 organiseert, zaterdag bekend.
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Na afloop van een concert van de hiphopgroep Broederliefde in Ahoy in Rotterdam zijn vrijdagavond twee mensen gewond geraakt door een steekpartij, meldt de politie rond middernacht op X. De steekpartij vond plaats toen fans na het optreden de concertzaal verlieten. De twee slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht.
5 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.
14 uur geledenLICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.
14 uur geleden