Dutch Design Week barst opnieuw los
EINDHOVEN (ANP) - In Eindhoven begint zaterdag weer de Dutch Design Week (DDW). Werk en ideeën van een paar duizend ontwerpers en uitvinders uit diverse landen worden negen dagen lang op tal van plekken in de stad over het voetlicht gebracht. Het gaat om bijna 400 verschillende grote en kleine evenementen: tentoonstellingen, installaties, demonstraties, lezingen, netwerkbijeenkomsten en debatten op het gebied van kunst, design en technologie.
Ontwerpen gaat steeds meer over maatschappelijke en andere relevante vraagstukken. De organisatie belooft een "internationale hub bomvol vernieuwende visies en de hoognodige transities naar een betere toekomst".
De organisatie Next Nature bijvoorbeeld zegt in het Evoluon te komen met "'s werelds eerste bolletje vanille-ijs gemaakt van plastic afval". Ontwerper Eleonora Ortolani ontwikkelde het door gebruik te maken van verteringsenzymen en bacteriën. Proeven is er voorlopig nog niet bij: "Het ijsje zit achter slot en grendel, in afwachting van strenge testen op voedselveiligheid".
"Ontwerpers zijn op een missie om concrete oplossingen te bieden voor complexe uitdagingen", aldus de DDW. Op basis van wat er op dit moment speelt, heeft de DDW een aantal missies ofwel programmalijnen benoemd. Elk deelnemend project en sommige tentoonstellingen vallen nu onder zo'n missie. Aan de orde komen thema's als het verbeteren van levenskwaliteit en gezondheid, het verkennen van kunstmatige intelligentie en het (her)ontwerpen van de leefomgeving.
De Dutch Design Week, inmiddels een internationaal fenomeen, vindt zijn oorsprong in de Dag van het Ontwerp, die in 1998 voor het eerst werd gehouden.
Meer uit Binnenland
KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
17 minuten geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
3 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
6 uur geleden