Dutch Dairymen Board: einde mestuitzondering is onacceptabel
SLAGHAREN (ANP) - Het einde van een Europese uitzondering over de hoeveelheid mest die boeren op hun land mogen uitrijden is onacceptabel, stelt Dutch Dairymen Board (DDB). Die vereniging van melkveehouders stelt in een verklaring dat de landbouwsector "daar naar zal moeten handelen". Volgens voorzitter Sieta van Keimpema moeten de Nederlandse landbouworganisaties "samen kijken wat we hier nog aan kunnen doen".
DDB stelt dat door het verdwijnen van de uitzonderingspositie Nederlandse boeren het land sneller zullen uitputten en dus minder zullen produceren per hectare. Of ze zullen meer kunstmest gaan gebruiken, wat slechter is voor het milieu. "Hoe dan ook raken de milieudoelen door deze afspraak verder uit beeld."
Van Keimpema stelt dat de politiek in Den Haag en de Europese Commissie terug zullen moeten naar de tekentafel. "Dit kunnen we niet zomaar accepteren. Het is onbespreekbaar en onwerkbaar. Het paard wordt achter de wagen gespannen." Volgens de DDB-voorvrouw zou Nederland veel beter moeten meten waar vervuiling daadwerkelijk plaatsvindt en gericht moeten optreden.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De EU-leiders hebben de Europese Commissie het mandaat gegeven om te kijken waar het de eigen handel kan beschermen tegen oneerlijke handel, bijvoorbeeld uit China. Als het nodig is, mag daarvoor een nieuw handelsinstrument in het leven worden geroepen, zo spraken de leiders in de nacht van donderdag op vrijdag af.
27 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het eerste kwartaal van zijn boekjaar geprofiteerd van goed voorjaarsweer. Door gunstig weer klusten meer mensen in en om het huis. De in Europa actieve doe-het-zelfketen zag de omzet en winst stijgen.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Mensen die dit weekend een fles drank willen kopen voor de volgende WK-wedstrijd van Nederland of voor Vaderdag moeten goed kijken waar ze dit doen. Tientallen winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven dit weekend dicht omdat medewerkers gaan staken, kondigt FNV aan. Vorige maand deden werknemers dit ook al twee keer, toen bleven volgens de vakbond ook tientallen winkels gesloten.
40 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Bijna een kwart van de mensen die in een koophuis wonen, heeft bij warm weer last van de hitte binnen. Dat concludeert de Vereniging Eigen Huis (VEH) na een peiling onder ruim 2200 eigenaren. Veel mensen nemen wel maatregelen om hun huis comfortabeler te maken, maar voor een deel daarvan lost dat het probleem niet op.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten na de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten. De aankondiging dat de Straat van Hormuz opengaat voor al het scheepsverkeer verlichtte de zorgen over oplopende inflatie enigszins. SpaceX behoorde bijna een week na zijn beursdebuut tot de verliezers.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Wie zondag nog snel een luchtje of een scheerset wil halen voor Vaderdag moet opletten. Medewerkers van drogisterijketens Etos en Kruidvat gaan dan staken, kondigt vakbond FNV aan. De bond is ontevreden over de voorstellen van werkgevers in het cao-overleg voor drogisterijmedewerkers, omdat zij aansturen op een halvering van de zondagstoeslag.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van zelfsturende auto's Waymo moet een veiligheidsprobleem bij bijna 3900 voertuigen in de Verenigde Staten verhelpen. De auto's kunnen door een fout op hoge snelheid blijven doorrijden bij wegafzettingen op de snelweg voor werkzaamheden, meldt de toezichthouder voor het wegverkeer NHTSA.
13 uur geleden