Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dutch Dairymen Board: einde mestuitzondering is onacceptabel

Dutch Dairymen Board: einde mestuitzondering is onacceptabel

SLAGHAREN (ANP) - Het einde van een Europese uitzondering over de hoeveelheid mest die boeren op hun land mogen uitrijden is onacceptabel, stelt Dutch Dairymen Board (DDB). Die vereniging van melkveehouders stelt in een verklaring dat de landbouwsector "daar naar zal moeten handelen". Volgens voorzitter Sieta van Keimpema moeten de Nederlandse landbouworganisaties "samen kijken wat we hier nog aan kunnen doen".

DDB stelt dat door het verdwijnen van de uitzonderingspositie Nederlandse boeren het land sneller zullen uitputten en dus minder zullen produceren per hectare. Of ze zullen meer kunstmest gaan gebruiken, wat slechter is voor het milieu. "Hoe dan ook raken de milieudoelen door deze afspraak verder uit beeld."

Van Keimpema stelt dat de politiek in Den Haag en de Europese Commissie terug zullen moeten naar de tekentafel. "Dit kunnen we niet zomaar accepteren. Het is onbespreekbaar en onwerkbaar. Het paard wordt achter de wagen gespannen." Volgens de DDB-voorvrouw zou Nederland veel beter moeten meten waar vervuiling daadwerkelijk plaatsvindt en gericht moeten optreden.

Meer uit Financieel

Bondskanselier Merz houdt investeringstop met bedrijfsleven

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz houdt maandag en dinsdag in Berlijn een top met het bedrijfsleven om te praten over meer investeringen in de Duitse economie. Bedrijven in de grootste economie van Europa roepen al langere tijd om lagere kosten voor energie en arbeid en vermindering van regeldruk en belastingen. Merz heeft gezegd hierbij te willen helpen.

47 minuten geleden
Baas DNB waarschuwt: klimaatdoel Parijs bijna niet meer haalbaar

MANILA (ANP) - De kans om de opwarming van de aarde te beperken volgens de doelstellingen die zijn afgesproken in het Klimaatakkoord van Parijs, is bijna verkeken. Daarvoor heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen maandag gewaarschuwd.

53 minuten geleden
Websites Gall & Gall en Etos weer in de lucht na cyberincident

ZAANDAM (ANP) - De websites van Gall & Gall en Etos zijn sinds zondagavond weer te bezoeken, nadat de sites een week lang onbereikbaar waren door het grote cybersecurity-incident bij moederbedrijf Ahold Delhaize. Klanten kunnen via de websites van de slijterij- en drogisterijketen ook weer bestellingen doen, volgens een woordvoerder.

56 minuten geleden
Chinese economie groeit sterker dan verwacht dankzij export

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De economische groei van China is in het derde kwartaal van 2026 versneld tot 4,5 procent op jaarbasis, meldde het Chinese statistiekbureau NBS. In het tweede kwartaal groeide de op een na grootste economie ter wereld met 4,3 procent. Dat was de laagste groei in drie jaar.

1 uur geleden
KVK: forse groei cyberbeveiligingsbedrijven in laatste vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen vijf jaar is het aantal bedrijven dat actief is op het gebied van cyberbeveiliging meer dan verviervoudigd. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP heeft geanalyseerd.

4 uur geleden
FT: VS komen met represailles als EU toegang VS-bedrijven beperkt

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, heeft gezegd dat Europese bedrijven te maken kunnen krijgen met "verwoestende" represailles vanuit Washington. Dat zou het geval zijn als Brussel doorgaat met plannen om de toegang van Amerikaanse ondernemingen tot delen van de Europese markt in te perken. Puzder zei dit tegen de Britse zakenkrant Financial Times.

14 uur geleden
Storing op Schiphol verholpen, honderden reizigers misten vlucht

SCHIPHOL (ANP) - De storing bij de elektronische paspoortcontrole op Schiphol is verholpen, meldt de Koninklijke Marechaussee. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben enkele honderden mensen hun vlucht gemist nadat sinds 06.00 uur de zogeheten e-gates niet meer werkten. Dat leidde tot lange rijen op de luchthaven. Door de herfstvakantie was het op Schiphol een van de drukste dagen van het jaar.

18 uur geleden