Dutch Comic Con trapt weer af in Utrecht
UTRECHT (ANP) - In de Utrechtse Jaarbeurs komen dit weekend weer fans van strips, fantasy en games bijeen, op de Dutch Comic Con. Fans kunnen tattoos laten zetten of geschminkt worden, bouwpakketten maken, films zien, naar workshops en hun helden ontmoeten. Er zijn acteurs en actrices aanwezig (uit onder meer The 100, The Walking Dead en Harry Potter), maar ook illustratoren, schrijvers, kostuummakers en stemacteurs.
Voor fans van cosplay (costume & play, gekostumeerde rollenspelen) zijn er wedstrijden en catwalkshows. Ze moeten wel goed letten op de regels voor het dragen van nepwapens. De Nederlandse wapenwet geldt, waarschuwt de organisatie ook de vele internationale bezoekers.
Het is dit keer de achtste editie. Vorig jaar brachten 35.000 mensen een bezoek.
Meer uit Binnenland
OTTAWA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat zegt een Canadese gezondheidsfunctionaris tegen nieuwszender CBC. De patiƫnt werd met milde symptomen opgenomen in het ziekenhuis en verkeert in stabiele toestand.
21 minuten geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
7 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
10 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
10 uur geleden